Sveikiname su šv. Kalėdom ir Naujais 2016 Metais !!!

baneris-nmetai-2016

Lygiai prieš metus, Naujųjų išvakarėse čia rašėme, jog apie 1980 metus žurnalas ”Mokslas ir Gyvenimas” rašė apie pranašus ir pranašystes. Nepamiršo minėti Nostradamo ir Mesingo.  Bet dvi pranašystės, minimos, kaip tada atrodė, dar sulaukiamoje ateityje, sukėlė norą jas užrašyti į užrašų knygelę. Gaila, neišliko užrašo apie pranašysčių autorių.  Citata:  ”paskutiniaias XX a. metais  Britų karališkąją šeimą aplankys didelė nelaimė”.   Jeigu tai princesės Dianos žūtis, tai pranašystė išsipildė. Dar viena citata: ”2015 metais kils Pasaulinis karas, kurį sukels musulmonų šalys”.

 

Metai siūlo savo ataskaitą, kurią derėtų ir pradėti nuo pranašystės apie 2015 metais kilsiantį Pasaulinį karą. Jeigu dabar vienoki ar kitoki karo veiksmai vyksta 46 valstybėse iš 196 oficialiai užsiregistravusių Jungtinėse Tautose, gal tai  ir vadinasi Pasaulinis karas? O gal tik apasikeitimo termobranduolinėm dovanėlėm procesą tarp didžiųjų tautų jau derėtų įvardinti Pasauliniu? O gal toks įvykių gretinimas yra tik begalinis noras įrodyti, jog pranašystės pildosi?

Svarbiau nei pranašysčių aiškinimas yra priežasčių paieškos dėl ko kariaujama. Gal tai religiniai karai?  Paradoksalu, jog kraujas liejasi Dievo vardu. Istoriškai žvelgiant, dar vakar Hitlerio vermachtas ant savo diržų rašė, jog  “Gott mit uns“ (vok. dievas su mumis). Viduramžiais krikščionių riteriai skerdė “netikėlius“ musulmonus jų areale. Šiandien musulmonai “netikėlius“ krikščionis  pyškina jų diskotekose ir kavinėse. Vieni kitus vadina “netikėliais“, nes ne taip, ne tokiu gyliu tiki į Dievą. Sakome: šiandieniniai musulmonai gyvena viduramžiuose, todėl pagal tų laikų papročius ir įpročius ir elgiasi. Bet dar vakar katalikai ir protestantai Šiaurės Airijoje šaudė vieni į kitus. O gyvena tai šiandien. Taigi tokie gretinimai yra netikslūs.

O gal tai naftos karai? Naftos pakaitalai: skalūnai, biokuras, atsinaujinantys energijos šaltiniai ir naujausi technologiniai sprendimai sako, jog ateityje kariauti dėl naftos tiesiog neracionalu.  Kai ištirps poliarinės kepurės – didžiausios gėlo vandens saugyklos – nepraeis nė 200 metų. Kils Vandens karai. Globalus atšilimas, geriamojo vandens badas vers žmones kariauti dėl išlikimo. Po Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, dalies Lenkijos teritorijomis glūdi nesuskaičiuojama gausa aukščiausios kokybės požeminio geriamo vandens. Ir ne naftotiekiai, o vandentiekiai bus išlikimo ir karų priežastis. Įsivaizduokite vandens magistralę, jungiančią Lietuvą su Saudo Arabija…

Kai kalbam apie vandens kokybę, prisimeni, kokią kryptingą propagandą skleidžia vandens filtrų prekeiviai Lietuvoje (paskaitykite, kažkada rašėme glūkoiduose). Sekti pasakėles apie filtrų dorybes tiktų nebent Kongo Demokratinėje Respublikoje ar pas dykumų arabus ir tautiečiui, vis dar begeriančiam nitratų ir nitritų prisotintą savo kiemo šulinio vandenį. O kiek lengvatikių perka niekam nereikalingus nepigius vandens filtrus ir gerina gerą vandenį. Taip jau pasaulis surėdytas, kad turtingi lobsta kvailių sąskaita.

Tai ekonominės propagandos aukos ir nukenčia tik asmeniškai. Žymiai pavojingesnė politinė propaganda, kuri kelia grėsmę ne tik lengvatikiui, bet ir aplinkiniams. Valstybės saugumo vyrai prieš keletą dienų paskelbė ataskaitą apie V. Putino propagandistų finansavimo šaltinius, įvairias asociacias, firmeles, veiksmų koordinavimo sekcijas ir kitą infiltratą Lietuvoje. Kai Augustas, dabar aktyvus jaunųjų Šaulių rėmėjas, facebooke paskelbė jaunuolių karinėse pratybose foto su automatais rankose, atsiranda komentarai, lyginantys juos su hitlerjugendu. Tokios viešos mintys  gimsta galvose personų, kurių sąmonėje jau nevyksta  nieko pozityvaus – tik alergija Lietuvai. Dar blogiau, jei tokie veiksmai yra apmokami Kremliaus.  Tokiems norisi pasakyti, jog Šveicarija, kuri istoriškai saugiai įsikūrusi Alpėse Vakarų Europos centre, apsupta draugiškų demokratinių valstybių, bet  turi tokios galios kariuomenę, kuri  kitiems  net nesisapnuoja. Apie tai glukoiduose rašė Vytas Pavilonis – Šveicarijos Armija

nmetai-2016

Koks yra nepamatuojamai galingas propagandos poveikis žmogaus mąstysenai, iliustruoja Alacho išpažintojų begalinis troškulys žudyti žmones ir save  be jokio priežastinio-loginio ryšio, vien įtikėjus, jog taip užsitarnaus Dievo karalystę. Kas dar gali būti blogiau? Linkime 2016 metais blaivaus-tolerantiško-racionalaus mąstymo atgimimo. Padėkime tiems, kurie galbūt, kažkada sirgo meningitu ar šiaip turėjo sunkią vaikystę ir jiems susivokti sudėtingose smegenų plovimo schemose darosi painu. Taip bus visiems lengviau ir linksmiau.

Glūkoiduose nuolat verkšlename, jog muzika Lietuvoje tik bumčikai. Kad situacija gerėja, Liudas Ramanauskas pokalbyje su Donatu konstatavo jau 2011 metais. Tos diskusijos fragmentas panaudotoas klipe “1981 songas’ .  Tik dvi grupes paminėjus, darosi šilta dūšioje. Tai puikus BIX’ų paskutinis albumas ir grupso “Garbanotas Bosistas“ kūryba. Taigi 2016 sutiksime su nuostata, jog rokas LT yra vertas dėmesio ir, turint gerus producentus, galima pasiekti pasulinę šlovę. To ir linkime Lietuvos roko lyderiams.

Kaip ir kasmet  TV ekranas 100 valandų demonstruos trečiarūšį holywoodinį ir tautiečių režisuotą niekalą apie šv. Kalėdas ir N. Metus. Neneigiame, jog to nereikia. Šventes reikia švęsti. Tačiau lygiagrečiai  rekomenduojame pažiūrėti du europietiškus filmus, skirtus žmonėms, turintiems aukštesnį intelekto koeficientą. Pirmas filmas: JAUNYSTĖ Youth(2015). Režisierius: Paolo Sorrentino. Filmas tarptautiniame Kanų kino festivalyje nominuotas „Auksinei palmės šakelei“, o tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje pelnė publikos simpatijas. Antras filmas: DIDIS GROŽIS La grande bellezza(2013). Kinematografinį pasigerėjimą ir norą, kad jis niekuomet nesibaigtų sukeliantis filmas „Didis grožis“, šiemet rodytas konkursinėje Kanų festivalio programoje primena Federico Fellini „Saldų gyvenimą“ (it. „La Dolce Vita“, 1960), o įtakingiausi pasaulio kino kritikai nevengia jo pavadinti įsimintiniausiu festivalio filmu.  Juos rasite filmai.in 

Jei norite dar susidurti su kažkuo prasmingu, aplankykite unikalią fotomenininko Mindaugo NORKAUS fotografijų parodą „AKIMIRKOS“ pas Giedrę Jurgio Kunčino bibliotekoje Ligoninės gatvėje. Tai apie žmones be silikoninių kūno dalių, ne žurnalo “Žmonės“ pseudoelito, o atidavusius daug pastangų gražinti ir turtinti  LT kinematografą, literatūrą ir kitas dvasinių vertybių apraiškas. Rasite daug pažįstamų veidų. Kad ir Raimundą Banionį, 1970 metų Palangos hipiakų susibūrimų dalyvį.

 

Sveiki sulaukę šv. Kalėdų ir Naujųjų 2016 metų.

 

5 komentarai “Sveikiname su šv. Kalėdom ir Naujais 2016 Metais !!!

Pridėti Jūsų

  1. Visus glukoidus-didziulius ir mažukus sveikinu su Šv. Kalėdom ir Naujaisiais Metais. Duok Dzie, Jum sveikatukės, tegu Jus lydi cik gražios dienukės!!!

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑