Valyti dantukus – sveikas įprotis

 

dantu valymasAlytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namai, nuolat dalyvaudami ir gaudami lėšų iš Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, vykdo projektą ”Burnos ertmės sveikata ir higieniniu įgudžių ugdymas” ir  siekia  sumažinti vaikų dantų karioziškumą iki minimumo, užkirsti kelią burnos ligų plitimui.

Klysta manantieji, kad pieniniai dantys laikini ir todėl jų priežiura mažiau svarbi. Sveiki pieniniai dantys labai svarbu vaikui, nes tai kelrodis nuolatiniams dantims dygti. Po pieniniais dantimis yra nuolatinių dantų užuomazgos, todėl labai svarbu, kad šie augtų švarioje aplinkoje. Jeigu pieniniai dantys turės didelį infekcijos židinį, siekiantį nuolatinio danties užuomazgą, nuolatiniai dantys gali užaugti jau pažeisti.

Programos projekto gautomis lėšomis, kūdikių namai įsigijo odontologijos kabinetui reikalingas priemones, kokybiškas pastas ir dantų šepetelius. Su mažyliais reikia kantriai ir išradingai bendrauti, norint suformuoti ir išugdyti burnos higienos įgūdžius ilgam. Tai padeda pasiekti pagrindinius programos tikslus – sumažinti vaikų dantų karioziškumą nuo 90% iki 35% ir stabdyti burnos ligų plitimą.

 

Laimutė UNGURAITIENĖ
Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų odontologo padėjėja

[straipsnis parengtas viešinimo tikslu, vykdant projektą ”Burnos ertmės sveikata ir higieniniu įgudžių ugdymas” ]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑