Roger Waters’as Kaune

Į kino teatrus visame pasaulyje tą pačią dieną – rugsėjo 29 dieną visų Pink Floyd ir Roger‘io Waters‘o gerbėjų laukė neeilinė šventė: atkeliavo grandiozinis ilgamečio Pink Floyd bosisto ir vokalisto Rodger Waters‘o šou „Siena“ (The Wall). Lietuvoje tai vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose Forum Cinemas kinoteatruose tą pačią dieną ir valandą. Viduko iniciatyva, Kaune susirinko keletas bendraminčių iš glūkoidų komunos buvo ir keletas Kauno hipiakų ir nemažai jaunimo. Daugiausia tai 30 – 40 metų amžiaus pinkų gerbėjai ir tai džiugina. Nes, kai The Wall drebino pasaulį 1979, kai kurie jų dar nebuvo gimę.
waters vidukas
R. Waters‘o koncertų turas „The Wall Live“, vykęs 2010-2013 metais, sulaukė milžiniško populiarumo ir tapo didžiausiu vieno atlikėjo koncertų turu muzikos istorijoje. „The Wall Live“ visame pasaulyje pamatė daugiau nei keturi milijonai žmonių. Koncertų pagrindu sukurto filmo, režisuoto paties R. Waters‘o kartu su Sean‘u Evans‘u, premjera įvyko pernai Toronto filmų festivalyje, o rugsėjo 29-ąją filmas-koncertas parodytas daugybėje kino teatrų visame pasaulyje. Aišku, ir Lietuvoje. Laisvų vietų salėje liko tik keletas. Tiksliau – liko NET keletas. Kai vakarietiško kirpimo ir muzikinio suvokimo pasaulio šalyse buvo sunku gauti bilietus, tai rūpintojėlių ir olialia dainyno krašte Pink Floyd dvasia apsireiškė migloje.

Be Pink Floyd gerbėjams puikiai žinomų „Another Brick in the Wall Part 2“, „Comfortably Numb“, „Run Like Hell“ ir kitų konceptualiojo albumo „The Wall“ kūrinių, filme-koncerte matėme itin retus kadrus iš koncertinio turo užkulisių bei atvirą pokalbį su R. Waters‘u, kurio metu žymusis muzikantas dalinosi mintimis apie karo baisumus ir jų įtaką asmeniniam savo gyvenimui.

Po filmo-koncerto žiūrovų laukė dar viena staigmena: specialus projektas „The Simple Facts“. Jo metu R. Waters‘as kartu su kolega iš Pink Floyd – būgnininku Nick‘u Mason‘u – atsakinėjo į gerbėjų iš viso pasaulio atsiųstus klausimus.

waters masonr

Tie, kurie matė Pink Floyd ar Rodger Waters gyvai, sakys: na ką ten filmas, va, koncertas tai jėga. Taip, jūs teisūs, tačiau filmas konceptualus, pastatytas nepriekaištingai, tiesiog tobulas. Tokį pažiūrėjus, galima ilgai nesilankyti kinoteatruose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑