Glūkas 2015. Post Scriptum

Orai panašūs į Malagos, glūkoidų publika atsipalaidavus, teigiami emociniai žybsniai Shine on Brightly – kaip Procol Harum sename hite. Svarbesni pėdsakai, kuriuos įspaudė komuna, kuri čia susirinko 34-tą kartą:

Alvydas Petkevičius ištesi pažadą ir po 15 metų vėl su saviškiais čia ir dabar.

Kai Virgius Beiša visiems priminė, jog 2016 metai glūkoidams jubiliejiniai – 35-tieji, Virgis Lepeška pateikė idėją, kurią realizavus, kitais jubiliejiniais metais savo sueigą galėtume praturtinti GLOOKSTOCK’16 festivaliu. Tereikia paprastų dalykų: tikėjimo, scenos, logistikos paslaugų, darbo ir eurų. Šiandien aišku, kad Šančių (Kaunas) magnatai Vidukas ir Vidma atveš 5 kW elektros stotelę. Kas ir ką galėtų groti ir dainuoti? Visi tie, kurie NEgroja įvairių aliukų, olialia pupyčių stiliuose yra labai pageidaujami: klasikai ir elektronikai, bardai ir kantristai, rokeriai ir metalistai, dziazrokistai ir undergraudininkai…

Capture 2 Capture 3 Capture

Algis Verbauskas penktadienį surengė nuostabų koncertą, kurio atgarsius galėjai girdėti iš komunos narių lūpų. Apie tai jie raiškiai pasakojo tiems, kurie atvyko šeštadienį ar vėliau.

Viduko sūnus Marius Škotijoje buvo sutikęs vis dar aktyvius The Troggs grupės narius ir su jais bendravo.

Aidas Unguraitis po 6 metų pertraukos su grupele draugų ir draugių apsilankė čia vėl. Tai jų iniciatyva buvo surengta EKOakcija, kurios tikslas priminti visiems ežero svečiams mylėti gamtą kaip pačius save. Dalyvavo Vytautė ir Kapitonas.

Sigitas “Kefyras“ Kizala, kone pusę gyvenimo praleidęs svetur, vaizdžiai papasakojo apie rusų emigrantus, gyvenančius Braitone (Bruklinas, New Jorkas). Sigis pasakoja: vaikštau su Onute, matom, kad ateina dvi rusų šeimos, moterys pakloja smėlingoje vietovėje dekius, vyrukai ištraukia keletą “ausų“. Summa summarum maždaug litras vienai galvai. Po poros valandų grįžtame – stiprokas vėjas pakėlė smėlį, užpustė įmigusius, net stikliniai korpusai (anot Viduko) gerokai pasislėpė po smėliu. Dar pasakojo apie juodukus: teko su jais gyventi viename name. Jie vaišingi, tuoj pat pasiūlė žolės ir kokaino. Kai atsisakiau, nepyko. Šiaip draugiški. Tik prabudus, keliuosi į darbą – girdžiu kašę žaidžia, kamuolys bumsi. Kita kompani garsiai boombastiką leidžia. Repas. Šoka. Jie net ir šneka repuodami. Klausiu, o kada dirbate. Sako, niekada, tik tokie kvailiai, kaip tu dirba. Tai vadinasi socialinė rūpyba.

Vladas “Kapitonas“ Dimavičius Londone jau 10 metų. Paklausėme ar tave šis miestas kuo nors stebina? Vladas sako: niekas nestebina, aš ten jaučiuosi visiškai laisvas, dirbu darbą, kurį moku dirbti, bendrauju daugiausia su jaunimu, ten nėra amžinai verkiančių, nuo kurių LT bloga darosi. Londonas nustebint galėtų atvykėlį iš Zimbabvės ar Astrachanės, o man jis savas.

Vytas Dumbliauskas prisiminė dainas, kurias dar Aisčių laikais dainavo: “noriu aš turėti ranką, vieną koją ir dantis, ir tada gyvent būt lengva ir dainuočiau per naktis“. Atrodo Vytas šį gabaliuką padainuos kitais metais Glookstock’o 16 festivalyje.

Norvegiškos vaikų problemos. Ta ponia, kuri baisėjosi norvegų vaikų teisių tarnybų pareigūnų veiksmais, ten Norvegijoje tarp lietuvių vertinama prieštaringai. Niekas nevyksta be pirminio postūmio.  Sigis priminė,  jei norvegiškoje aplinkoje vyksta pobūvis, kuriame naudojamas ugninis vanduo ir yra mažamečių vaikų, nors vienas suaugęs privalo neįpūsti promilių.

Dėl labai rimtos priežasties neatvyko Albertas “Šekspyras“ Antanavičius. Jis dalyvavo savo krikštadukros vestuvėse. Vytas Balynas su žmona Birute šiais metais atvykti negalėjo. Jo darbo grafikas ir svarbūs dalykiniai susitikimai persiklojo su glūkoidų fiesta.

Augustas ir Lina laukia dar vienos atžalos. Orakulas sako, jog tai bus nuostabi dukrytė.

Melomanus atstovavo Jonas Kudirka su žmona Onute. Algirdas Žemaitis nuotoliniu būdu mus linksmino telefonu transliuodamas King Crimson, Ten Years After ir lietuviškas patriotines dainas. Vytautas “Styga“ Palubinskas skambino ir perdavė visiems gražiausius linkėjimus.

Tokį karštą weekendą glūkoidai tiesiog paskendo poilsiautojų minioje ir jos translioujamoje iš muzonų muzikoje: nuo lietuviškos vitrininės iki rusiško bumčiko. Tik sekmadienį, kai Sigitas “Kefyras“ Kizala atvežė čia Blindside Blues Band (atgaiva dvasiai) ir kefyro (Laima paruošė galoną šaltibarščių – atgaiva skrandžiams), pasijutome tobulo komforto būklėje.

Šiais metais čia bendravo, pramogavo ir maloniai leido laiką personos iš Kauno, Vilniaus, Alytaus, Norvegijos, Anglijos, Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Viskas vyko sklandžiai ir be trikdžių

Glūkas 34 / 2015 || Garažų klipai pristato || Filmuota iPhone5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑