Kosto Poškaus ir bibliotekos šventinė dovana gimtajam miestui – alytietiškos istorijos tekstuose ir piešiniuose

GIEDRĖ  BULGAKOVIENĖ

giedre11

Baltosios rožės miesto didžiojo šventinio šurmulio išvakarėse, t.y. birželio 18 d. 17 val. Jurgio Kunčino viešoji biblioteka su malonumu pristatys jums dar vieną  savo leidybinį projektą. Kitaip tariant –kviečiame visus, ypač „prigimtinius“ alytiškius, į Kosto POŠKAUS –ne tik kažkelintos kartos alytiškio, daugeliui miestelėnų puikiai žinomo dailininko,  meistriškai valdančio ne tik  teptuką, pieštuką, bet ir taiklų,  „tapybiškai“ vaizdingą  žodį, pirmosios (!) knygos „(Ne)šventųjų gyvenimai. Alytietiškos istorijos“ sutiktuves.

Apie tai, kad tiesiog būtina tokią knygą išleisti, „kunčinukėms“ tapo aksiomą prieš ketverius metus, 2011 –aisiais,  kai, irgi miesto šventės išvakarėse, alytiškiams pristatėme autoriaus kūrybos parodą „Alytietiškos istorijos Kosto Poškaus piešiniuose ir tekstuose“. Jau tuomet rašytinės Kosto kūrybos pluoštas, kuris domino ne tik vietos laikraštį, bet ir elitinį  Lietuvos meno savaitraštį „Šiaurės Atėnai“, jau nekalbam apie daugybę bent kiek išprususių alytiškių, buvo daugiau nei pakankamas išleisti jo paties piešiniais iliustruotai knygai. Tačiau vis tie nelemtieji finansavimo dalykai…

poskus_reklama

Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera –per tą laiką Kostas Poškus sukūrė dar antra tiek asociacijomis, prisiminimais   grįstų „alytietiškų“ istoriją ( Liejykla, Gyvenimas prie geležinkelio, Kieti bachurai, Silentium ir kt.), jas ir toliau  spausdino „Alytaus naujienos“ ir jau minėti Šiaurės Atėnai“, pasaulį išvydo ir nauji piešiniai bei tapybos darbai, puikiai tikę šioms „tikroms, bet gerokai pagražintoms“ istorijoms  iliustruoti. Juk tekstai Kosto Poškaus   knygoje – tai  tarsi dailininko komentarai jo tapybos darbų ir piešinių paraštėse, vaizdinės kūrybos pratęsimai, papildymai ir dialogai su ja. Šiuos rašinius galima priskirti ir esė, ir novelės, ir net epo (tiksliau jo apmatų, kuriuos galima tituluoti „Alytietiška odisėja“ ) žanrui. Savo ruožtu –piešiniai nėra pasakojimų iliustracijos, tai tik, anot autoriaus, tos pačios grandinėlės dalis.

Taigi Alytaus miesto savivaldybei  parėmus , Kosto Poškaus knyga  pagaliau   išvydo pasaulį  tokia, kokia yra : gerokai solidesnės, nei iš pradžių tikėjomės, apimties, su  meistriškomis iliustracijomis, itin  profesionalaus dizaino („Vario burnos“, Tomas S.BUTKUS) ir puikios poligrafinės kokybės (spaustuvė BALTOprint). Tiesiog gera paimti į rankas pačiam  paskaityti, arba … padovanoti kitam žmogui, kuriam (kur  jis dabar  begyventų…)  Alytus tebėra širdžiai miela tėvonija ir gimtinė.

Taigi jau kitą ketvirtadienį jus turėsite puikią galimybę įsitikinti, ar tiesa parašyta šiame knygą pristatančiame tekste. Nes šventiško vakaro  Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje metu  patys galėsite ne tik pavartyti, bet ir  įsigyti knygą be prekybinio antkainio; pasiklausyti, kaip skamba Kosto Poškaus surašyti tekstai, kuomet juos skaito Leokadija Sušinskaitė, išgirsti, ką apie tėčio knygą mąsto jo sūnus –profesionalus menotyrininkas Vidas Poškus; kuo šis leidybinis projektas sudomino dizainerį Tomą S.Butkų ir kitus garbius asmenis. Be jokios abejonės –skambės alytietiškos Alvydo Jegelevičiaus dainos, o ant  svetainės sienų puikuosis Kosto Poškaus alytietiški tapybos darbai bei piešiniai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑