Haikingas ir debatai arba glūkzaurai 2015

Glūkzaurai 2015. Vidzgiris || Garažų Klipai Pristato || 2015

Kai miesto bendruomenė, įvardinta, kaip Senamiesčio, Ulonų, Kurorto ar dar kitaip,  suskilus ir pešasi dėl garbės, valdžios,  įtakos ir pinigų, Madrido veteranai ramiu žingsniu traukia į Vidzgirį ar prie Dailidės. Ir dėl visko daugmaž sutaria, net gyvendami atskiruose geografiniuose taškuose: Putinuose,  Vilniuje ar Šikučių prospekte. Tokie “emigrantų“ susibūrimai maždaug 72 kartus vertingesni visomis prasmėmis, negu miesto bendruomenių biurokratų nuožmios kovos dėl laimės po saule.

Kai žibučių mėlynė persipina su baltų žibučių šviesa (baltomis žibutėmis  vadindavome būdami dar vaikais, o iš tiktųjų tai plūkės) ,  pirmojo –  1981 metų meeto dalyviai renkasi Vidzgiryje. Prieš kultinį haikingą į Sustok Pasigrožėk #2, Virgis su Rima, lydimas gidės Laimos, vyksta prie Dailidės, kad vilniečiai įvertintų ES pinigų pagimdytą grožį, infrastruktūrą ir kardinalius pokyčius.

glukzaurai_keturi

Vėliau pro Vidzgirio vietas, kuriose prieš pusę amžiaus Alvydas Petkevičius rinkdavo baravykus (šiandien baravykas Vidzgiryje išskirtinis raritetas), patraukė link paskutinio ledynmečio suformuotų Nemuno šlaitų, kokius išvysite nebent Slovakijoje ir išsikepė baltų dešrelių, su mažiau nei kitų brendų gaminiuoe esančių chemikalų kiekiu. Kalbėjo apie prognozuojamus tautiečių veiksmus, galimo karo akivaizdoje. Spontaniška Laimos idėja pasiųsti 500 tūkstančių LT pensininkų jungtinį padalinį į fronto liniją, sulaukė santūraus pokalbio dalyvių pritarimo. Virgius suteikė bendrą vardiklį fiziologinei ir moralinei-patrijotinei piliečio būklei ir pasirinkimui: kas geriau, mirti lovoje insulto sužalotomis smegenimis, apkaišytam pampersais AR žūti apkase su medžiokliniu  Blaser D-99 vamzdžiu rankose. Neramu, kai nežinai  kiek ant Lietuvos vaikšto žmogėnų, kurie mąsto taip: man Putinas nepadarė nieko blogo, o Lietuva nedavė nieko gero. Jei tokių daug, 1940 metų scenarijus gali kartotis begalę kartų. Gal tai ir yra lietuvių tautos prakeikimas. Jie nuolat kalba apie emigracijas. Airijoje apie pusė tautos savu laiku emigravo, o šiandien kiti į juos imigruoja. Žydai emigracijoje išbuvo 2000 metų ir šiandien vieningi kaip niekad. Žmonės visais laikais kraustėsi iš vietos į vietą. Afrika laivais jau keletą metų plaukia į Europą. Geresnio gyvenimo ekonomine prasme  ieško. Kiek tragiškų likimų. Tai ženkliai blogesnė emigracijos forma nei tautiečio uždarbiavimai Norvegijoje. Bet tai visiškas NIEKALAS, palyginus su situacija, kuri formuojasi globalaus atšilimo fone. Jei tendencijos išsilaikys, po 100 metų prasidės tautų kraustymaisi jau ne dėl ekonominių problemų (kaimynas turi mersą, o aš tik suknistą renuką), bet dėl IŠLIKIMO. Dėl nepakeliamo karščio pusiaujo platumose, tarkim, milijardas Bangla Desh’o piliečių “emigruos“ šiauriau. Įdomu kaip tada putiniškos propogandos prifarširuotais smegenimis filosofuos LT pilietis.

glukzaurai_trys-vyrai

Dar kalbėjo apie: kas yra privati medicina? Pavyzdžiui, apie chirurgiją. Privatusis medikas pacientą “išmaniai“ pasirenka, tvirtai žinodamas, jog  operacijos baigtį beveik 100 %  lydės sėkmė. Visas kitos intervencijas, kurios yra supersudėtingos, atsakingos,  unikalios, kurių prognozė dažnai neaiški ar  su neišvengiamai lydinčiomis komplikacijomis ar net letalia baigtimi, atlieka tie tikrieji “juodadarbiai“: talentingi, sąžiningi ir atsidavę. Ir jų didžioji dauguma.

Miško gūdumoje jie kalbino dvi paneles ir bandė sužinoti, ką jos žino apie grupę “4 Plytos Iki Karuselės“. Apie tai ir kitas smulkmenas žiūrėkite filme.

panos

Su Igoriu jie aptarė džiazroko kryptį muzikoje. Tai vertingas stilius savo prigimtimi. Kalbant paprastai: sumaišius lygiomis porcijomis roką su džiazu gauname nepakartojamo įspūdžio muzikavimo stilių. Rasių maišymasis kelia panašias emocijas, pavyzdžiui, antros kartos mulatė Whitney Houston buvo žiauriai simpatiška ir patraukli, bet palyginus ir kalbant atskirai apie, tarkime, vyrą zulusą iš Kongo Liaudies Respublikos ar vyriškų bruožų skandinavę moterį, abiejų grožis ir išorinis patrauklumas bus santūresnis. Tad grynumas ne visad privalumas. Už tokias mintis, Gebelsas paleistų mus per kaminą.

Dar naujiena. Igoris trumpam išvyksta į Londoną aplankyti Jurgą. Jam linkime turiningai prasiblaškyti ir būtinai nusifotografuoti einant per Abbey Road zebra crossing. Jau turime Alvydo A. Jegelevičiaus nuotrauką čia. Igoris būtų antras? Kursime galeriją glukoiduose, tik reikia daugiau foto. Kal turite save įamžinę istorinėje sąnkryžoje?

glukzaurai_-beatles-abbeyro

 

2 komentarai “Haikingas ir debatai arba glūkzaurai 2015

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑