Jaunieji LT rokmenai teikia vilčių

<< Keturios Plytos Iki Karuselės. Antanas Dambrauskas – gitara/vokalas; Martynas Labukas – gitara/backvokalas; Tautvydas Jakubėlis – bass gitara/ backvokalas; Karolis Vaičaitis – būgnai

Keturi moksleiviai groja kaip tikri rokmenai. Tai pirmas įspūdis, perklausius Keturios Plytos Iki Karuselės CD  “Tik negyva žuvis plaukia pasroviui“. Džiugu, kad šiais metais baigia vidurinę mokyklą, ir neramu, jog vėliau visų keliai gali išsiskirti. Belieka linkėti ir viltis, kad jie ras galimybių tęsti savo sesijas ir tobulėti.

Galima daug girti, bet tiksliau reikėtų sakyti, jog albume skambantys kūriniai rodo galimybę ateityje ieškoti ir rasti originalesnių sprendimų. Dabar jūs mainsreame, kaip kažkada buvo pakankamai žinomų: Iron Maiden ar Kiss, todėl išsiskirti stilistika šiandien sudėtinga. Tačiau beveik visi kūriniai sako – jūs sekančiame diske būsite arti Didžiojo Tikslo. Gitaros skamba techniškai tvarkingai, bugų nesigirdi, muzika tikrai nemigdo. Ramesnis dalykėlis “Lauksiu“ sukonstruotas pagal klasikinius standartus, kažkuo priminė Lovin’ Spoonful – “Daydream“, padarytas gerai, o “Vidurnaktį“ atitinka LT pradedančių rokmenų klišę – virkaujančio rokelio stilių. To reikėtų vengti, juk Alytuje didesnė pusė grupių-grupelių tokiu stiliumi virkauja. Dar įvertinus jūsų amžių, reikia sakyti – jūs nuostabūs. N-e-i-š-s-i-s-k-i-r-s-t-y-k-i-t-e !!

Keturios Plytos Iki Karuselės – “Man gerai“ |  Garažų klipai pristato | Panaudotas 3A Studijoje darytas įrašas | Dėkojame

<< No Real Pioneers. Gabrielius Baranauskas – gitara/vokalas; Karolis Juškauskas – bass gitara; Lukas Jankauskas – būgnai

Dar viena grupė iš Alytaus, kuri nežvelgia iš vitrinų. Jie tiesiog tyliai koncertuoja su vengrų ar danų psichodelinio screamroko grupsais ir visai nesijaudina, kad apie juos mažai info. Šalyje, kurioje garbinami įvairūs novikai, zvonkės ir olialia, undergraundas yra keiksmažodis arba nesuprantamas reiškinys, kuris gali lemti tik blogą. Tad davatkoms ir puritonams geriau jų ir neklausyti.

Kaip pasakoja gitaristas ir vokalistas Gabrielius, nors stiliai keitėsi, žmonės išliko tie patys. „Mes esame trys – aš groju gitara ir dainuoju, Karolis groja bosine gitara, o Mažvydas – būgnais“, – tęsia Gabrielius. Grojimas vaikinams – ne tik būdas atsiskleisti, bet ir gaivinti gimtojo miesto jaunimo kultūrinį gyvenimą. „Alytus turėjo labai stiprią undergroundo kultūrą, kurios, deja, šiandien nebeliko, todėl ją reikia gaivinti“, – pasakoja „No Real Pioneers“ grojantys Karolis ir Mažvydas.  Grupė įkurta Alytuje 2011 metais. Pradžioje tikslas buvo gan kuklus – gaivinti miestelio kultūrinį gyvenimą. Šiandien trijulė – daug žadantis originalaus žanro kolektyvas šalies alternatyviojoje scenoje.

No Real Pioneers at Ymir Audio

<< Happyendless. Saulius Prūsaitis – gitara/vokalas; Andrius „Alien“ Kauklys; Marius Narbutis

Įvykis, kuris maloniai nustebino prieš  penketą metų. Šio tinklapio adminai, lietingą lapkričio weekendą jaukiame Kauno senamiesčio kambaryje, šalia vinilo,  kalno CD ir serverių, prifarširuotų mp3, flack formatu įrašytų šimtų tūkstančių įvairiausių stilių muzikinių kūrinių, diskutavo, nagrinėjo, įrodinėjo, pritarė ar atmetė įvairias teorijas apie muzikos raidą pasaulyje ir LT. Dzilbus apgailestavo, kad kaimynai švedai turi Roxette, Yngwie Malmsteen, ABBA, Europe, Ace Of Base dar gal kažką, o tauta – nieko. Žiauriai liūdna. Tada Donatas, lyg tarp kitko,  suranda youtube klipuką ir sako: štai, lietuviai groja. Dzilbus, jumorą supranta, bet patikėti, kad tai LT grupė, na niekaip neįstengė. Reikėjo dėti pastangas, kad skrybėlė liktų kaboti ore (aliuzija į Jurgio Kunčino posmelį, o gal Šekspyro. Laiko tai krūva praėjo)

„MTV Fresh“ statulėlė iki šiol įteikta tik dviems atlikėjams: lietuvių grupei „Flamingo“ už „Shutdown Baby“ ir estų dainininkei Kerli už „Creepshow“. Šis apdovanojimas teikiamas tik Baltijos šalių atlikėjams ir tik už šviežią bei originalų klipą. 2008 metai LT grupsas Happyendless už vaizdo klipą “No Tommorow” apdovanojami „MTV Fresh“ statulėle. Pažiūrėkite tą Happyendless – “Power Forever“ istorinį klipą, kuris tada, lietingą 2010 rudenį taip nustebino Dzilbų.

Happyendless – Power Forever

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑