Rinkimai ir pasirinkimai

Nugalabiją mamutą, baltų protėviai dėkodavo vadui, kurio sumanumo dėka gentis bus kurį laiką soti. Vadas turėjo būti stiprus ir sumanus, įtakingas, superinis strategas ir taktikas. Nors tokiomis kategorijomis tada niekas neoperavo ir pasiekimų  neanalizavo, vadas ir be demokratinių rinkimų de facto buvo vadas. Šiandien miestų piliečiai įgavo teisę patys rinkti savo MERĄ. Būtent savo, o ne partijų tiesioginiuose ir užkulisiniuose debatuose sutartą. Gerai tai ar ne, dar nežinom, nes nepatyrėm. Potencialaus rinkėjo smegenų sritys, atsakingos už teisingą pasirinkimą turėtų dirbti keliomis kryptimis. Jas ir panagrinėsime.

P o l i t i k a   i r   s a u g u m a s

Neprikausomos Lietuvos politinis gyvenimas susiduria su iššūkiais nepriklausomybei. Čia pat Rusijos agresija Ukrainos atžvilgiu, o kiek abejojančių ar gerai Europos Sąjunga, euras ir NATO. Yra du dariniai Lietuvoje, kurie tokią popogandą tiesiai arba terp eilučių afišuoja. Priminsiu, kas yra propaganda: tai ypatingai šališkos arba klaidinančios informacijos skleidimas tam, kad būtų pasiekti politiniai tikslai arba skatinamas tam tikras mąstymas.

Tai V. Uspaskicho Darbo partija, nieko bendro neturinti su darbu ir visas veiklas nukreipus, kaip ištraukti savo bosą iš grėsmės sėsti į kaliūzę. Prisimenate, kaip jis bėgo pas šeimininkus į Maskvą užtarimo ir pilietybės prašyti. Prisimenate, kaip visa šutvė su L. Graužiniene priešakyje lėkė į Maskvą tremtyje kenčiantį vadą lankyti. Lygiagretė su Lietuvos “šviesuolių“ delegacija 1940 metais. Niekas nepasikeitė iki šiol. Tai partija – pažadų patikliems tautiečiams dalintoja ir tyliai, kaip kantrus žvejys laukianti, kiek dar po eilinės miglos pūtimo, glūpų lietuvaičių užsikabins. Ar verta rinkti šio  kenksmingo Lietuvai darinio atstovus, padorų rinkėją turėtų apnikti gilios abejonės.

Kitas partinis šedevras – R. Pakso ereliai. Tai atvirai antieuropinė, antieurinė ir prorusiška partija. Kuo greičiau ši ir Darbo partijos išdundės į Rytus, kur ir buvo suprojektuotos, tuo Lietuvėlėje gyvensim taikiau, išoriškai saugiau ir vieningiau.  Net ir tuo atveju, kai  primėtys iš helikopterio saldainių – tai Judo grašiai, būkite išdidūs ir sąmoningi piliečiai, gerai pagalvokite.

G e b ė j i m a i

Ar sugebės mūsų smegenų sritys, atsakingos už teisingą pasirinkimą, dirbti atsakingai ir be emocijų, kai tokia lavina panorusių į valdžią būti išrinktiems jas užgriuvo?  Venkite rinkti kandidatus, kurių išlaižyti atvaizdai žvelgia iš kelių kvadratinių metrų reklaminų stendų, puošiančių ar “puošiančių“ miesto gatves. Tokie plakatai kainuoja daug pinigų. Tas kandidatas, atėjęs į valdžią turės visą kadenciją atidirbti paramos davėjui, arba tam vietinės reikšmės oligarchui ar jų grupei. Ar tikiesi iš tokio kandidato ko nors sau? Ar žinote kas tie reklamos ir pinigų rinkimams davėjai vienam ar kitam būsimam merui? Ar sugebės nauji valdinikai su nauju meru priešakyje sumažinti bedarbystę mieste kuri siekia apie 15 %. Juk europinigais pagražinti miestą bile durnas gali, o pritraukti INVESTICIJAS jau reikia sugebėti. Gal per paskutinę valdančiųjų kadenciją BOSCH Alytuje įkūrė filialą elektros generatoriams gaminti, o gal APPLE čia iPhonus surenka? Gal bent jau koks lenkas sniego šiūpelių fabrikėlį atidarė?  Na, turkas atidarė kebabinę. Pliusas, tikrai skanūs tie lavaše suvynioti dalykėliai su jautienos pėdsakais. Bet ne to miestui reikia.

rinkimai-002015

P a s i ū l y m a i

Glūkoidų tinklapis savo gretose turi kompetentingų ir žinomų medikų, dailininkų, architektų, muzikų, verslinikų ir politikos apžvalgininkų. Todėl, bet kuria tema bekalbėtume, visad rasime apibendrintus, pasvertus ir minimaliai kelenčius abejones pasiūlymus ar verdiktus.

Šalia daugelio kitų tinkamų kandidatų į kuklaus provicijos miestelio valdininkus,  siūlome balsuoti už  VYTAUTĄ  JEZEPČIKĄ (Tėvynės Sąjunga) – geba rūpintis ne tik jūsų sveikata, bet ir miesto gerove. Stiprus komandiniam žaidime, supratingas, geba įsigilinti į problemą ir ją spręsti. HENRIKAS  ŠYVOKAS (socialdemokratai)  – jis jau įrodė kaip galima pasirūpinti eilinių miestelėnų problemomis, kai jo skirtu dėmesiu ir pastangomis buvo sutvarkyta 50 metų miesto pakraštyje paskendusi balose ir tvanuose gatvė, kai kiti mūsų išrinktieji nėrė į krūmus nuo sprendimų. GIEDRIUIS  ČEREŠKEVIČIUS (Už Alytų) –  patirtis ūkinėje ir valdininko sferose. Jaunas ir energingas, greitai atskiria esminius dalykus nuo miglos. Pareigingas ir imlus problemų sprendimo organizatorius.  VYTAUTAS  GRIGARAVIČIUS (Alytaus piliečiai) teisininko išsilavinimą turintis, sėkmingai triuškinęs lietuvišką cosa nostra, nepriekaištingai vadovavęs LT policijai, rūpinosi eilinių policijos darbuotojų reikalais, už ką  buvo apkaltintas politikavimu. Šis garbingas vyras atsistatydino iš Generalinio komisaro pareigų, išėjo oriai ir pakelta galva. Gebėjimas vadovauti abejonių nekelia. ALBERTAS  ANTANAVIČIUS (Alytaus Sąjūdis) – nuopelnus miestui kultūrine prasme  žinome: renginiai, dainos miestui, istorinės studijos apie pokario partizanus dainos forma. Miesto kultūros srityje Albertas gali atnešti naudą. Duokime jam šansą. GEDIMINAS  JEGELEVIČIUS (liberalų sąjūdis) – patyręs politikas, nuoseklus, darbštus ir patikimas. LAIMUTIS  URBANAVIČIUS (Alytaus Sąjūdis) – daug metų valdiniko duoną krimtęs, puikiai orientuojasi miesto problemų rate.

Linkime skaidrių ir pilietiškų rinkimų ir pasirinkimų

11 komentarų “Rinkimai ir pasirinkimai

Pridėti Jūsų

  1. Kodel negaletu surinkt visus alytiskius i viena judejima ar sajudi kurie tikrai sprestu miesto problemas. dabar trys Alytiskiai ir dauguma nevietiniai kurie ir vadovaus pagrindiniams pinigams ir bus tas pats kas buvo, dabar reikia tvarkyt Alytu nelaukt dar vienos kadencijos, visiem kitiem padekot ka padare Alytui

   Patinka

 1. Galima dar pasiulyti I. Sedleckaite. Ji labai ryztingai nusiteikus pries pinigu plovejus ir korupcija savivaldybeje

  Patinka

 2. PASIRINKOM su pergale VYTAI ta sakiau ir pries menesi NEAPVILK o mes TIKRI ALYTISKEI tau padesim daryti gerus darbus musu tevu ir seneliu gimtam miestui. MA….ZE

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑