Miesto sodas, tai facebookas. Gyvai!

Ini­cia­ty­vi­nės Mies­to so­do at­gai­vi­ni­mo gru­pės vadas Li­nas Jakš­to­nis atrado, jog  glūkoidams susiburti kartą metuose visuotinai jau įprastas reiškinys, bet kad tie patys glūkoidai ir jiems prijaučiantys susiburia Miesto sodui paremti, yra žavu, priimtina ir istorija to nepamirš.  Lokalinėje spaudoje renginys nušviestas plačiai ir detaliai, todėl mes tik pateiksim savo įžvalgas trumpai, konkrečiai ir kviesime pažiūrėti  neįkyrų filmuką.

Miesto sodo istorija renginyje nušviesta taip, kad kiekvienas padorus alytiškis turėtų tai žinoti kaip poterius ir savo svečiams ar giminaičiams turėtų pasakoti sutrumpintą versiją to, ką išsakė renginyje jo organizatoriai: Aldona Marcinkevičienė, Vilmantė Petrusevičienė, Linas Jakštonis ir kiti.

Svarbu rezultatas, kurio siekia iniciatoriai. Diskusijos parodė, jog nuomonių spektras platus: nuo nieko nedaryti iki atkūrimo to, kas buvo sunaikinta. Dar įrengti autostovėjimo aikšteles jaunimui, free wi-fi, atkurti “GRYBĄ“ su coca colla ir moonshainu ir skaitykla pastatyti būtinai autentišką ŽALIĄ ESTRADĄ, kurioje galėtų groti Šekspyras, Svaras 409, Alytaus dikselendas ar organizuojami moksleivių pasirodymai, tokie kaip AARVGDK.

Du kartus į tą patį upelio vandenį neįbrisi, tačiau aurą arba bent atgarsį tos atmosferos atkurti įmanoma. Ir dar paskaninant šiandieninėmis technologijomis. Gražiai Aldona pasakė, kad Miesto sodas galėtų tapti Facebooku, tik gyvąja jo forma. Ten tikrai susirinktų senjorai ir mamos su tik prieš mėnesį gimusiu nauju miesto piliečiu,  į fontano purslus žvelgiančiu pro vežimėlio stoglangį. Visai taip, kaip  jau rašėme glūkoiduose apie Miesto sodą – 1968. Paskaitykite, jei neskaitėte.

Miesto sodas. Pristatymas ||  Garažų klipai pristato  || 2015

 

 

4 komentarai “Miesto sodas, tai facebookas. Gyvai!

Pridėti Jūsų

 1. Kadangi esu tikras alytiskis, todel I si remgini – diskusija negalejau neateiti.
  Tikrai buvo idomu , pranesejai puikiai pasiruose, issamiai ir vaizdziai rode ir komentavo musu sodo istorija
  Man kaip ir daugeliui gimusiu bei praleidusiu visa gyvenima Alytuje rupi musu miestas, jo ateitis .Puikiai prisimenu “Ploscetke”, Gryba, takelius ir suoliukus tapr zydinciu alyvu (bezu).
  Visa mano paauglyste ir jaunyste siejasi su to laiko dvasia(1965-1972m). Miesto sodas buvo musu pasivaiksciojimu, susitikimu ir diskusiju vieta. Eidavom cia parodyti saves ir paziureti I kitus. Stipriai platejancios (marskoj klios) kelnes, platus dirzai, spidolos su iki galo istrauktomis antenomis ir vakarietiska muzika…stai tokie tada buvome kieti vyrukai .
  O sekmadienio vakarais tevai ir kaimynai su buriu vaiku traukdavo I miesto soda. Pasiaiksciojimai takeliai, pasisedijimas po grybu, tai prisiminimai kuriu jokiu trintuku neistrinsi is atminties. Todel sis proektas miesto sodui atgaivinti sveikintinas ir butinas.Aciu jo sumanytojams.
  Pirmoje renginio dalyje vyko proekto pristatymas miesto sodui atgaivinti, antroje kaip supratau turejo vykti diskusijos ir pasiulymai sio proekto igyvendinimui.
  Turejau minciu ir norejosi jas issakyti, deja nespejau nes daug laiko uzeme keleto motereliu , kurioms atrode , ne miesto sodo ateities , o ju vaiku problemu cia susirinkome spresti (kur motockla ar motoroleri statyti, kur masima palikti)
  Taciau dauguma susirinkusiu alytiskiu domino sodo atgaivinimo tema ir esu tikras , kad diskusijos dar bus tesiamos
  Malonu buvo cia sutikti V. Grigaraviciu, tai tikras alytiskis , kuriam nesvetimos miesto problemos ir rupi musu miesto sodo ateitis .Tikiu kad budamas meru jis padarytu viska, kad sis proektas butu igyvendintas.
  Turiu keleta pasiulymu, kuri , del anksciau minetu priezasciu taip ir nespejau issakyti.
  Turbut reiketu miesto arhitektu pagalbos, kurie paruostu keleta kompiuteriniu proektu , butu galima juos apsvarstyti, diskutuoti, papildyti savo savo mintimis ir t.t.
  Finansine pagalbos kreiptis I Alytaus verslininkus. Manau kad jie neatsisakytu paremti proekto vykdymo darbu. Na ir zinoma miesto visuomene ir tie kurie gyvena svetur, bet sirdimi cia, tie kuriems bangus musu miestas neliks abejingi. Jie visi kuo galedami pades atgaivinti musu miesto sirdi, soda ir visa kas su juo susija.
  Su pagarba . Bronius Matazinskas

  Patinka

  1. Mieli glūkoidai, gerb. Broniau,
   Atkreipkite dėmesį į tai, kad paroda ,,Miesto sodas- Alytaus laisvės dvasia“ ir jos pristatymas buvo iš anksto planuotas kaip tęstinis, t.y. Kraštotyros muziejuje tik startavo, o jo sklaida tikrai tęsis ir mes toliau kaupsime alytiškių pasiūlymus. Galvoju ir nuoširdžiai tikiu, kad mes dar ne kartą susitiksime.
   Ačiū visiems tiems, į kuriuos galėjome atsiremti iki šiol. Ačiū visiems, atsiuntusiems nuotraukų kopijas e-paštu. Ačiū ir tiems, kurie dar tik rengiasi pasidalinti ,, savojo Miesto sodo“ nuotraukomis. Jų mes labai lauksime, nes ekspoziciją numatę papildyti naujomis rubrikomis. Kviečiame ,,mūs jaunystės ir Miesto sodo“ ( pagal Albertą) istoriją kurti drauge.
   Asmeniškai kviečiu savo turimas archyvines nuotraukas atnešti į Matučio memorialinį muziejų ( jo darbo laiku), kur bus padarytos kokybiškos elektroninės kopijos bei aprašai, o originalai bus sugrąžinti savininkams. Ačiū už palaikymą ir dvasinio bendrumo jausmą ! Jūs visi ( ir kiekvienas atskirai)- nepakartojami!

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑