Be adreso. Be pavadinimo

Mačiau spektaklį „Be adreso. Be pavadinimo” pagal Jurgio Kunčino kūrybą, vaidino alytiškiai aktoriai ir tai darė įtaigiai, nes tų laikų, apie kuriuos jie vaidino, liudininkai sėdėjo žiūrovų salėje ir “apgauti“ jų būtų nepavykę. Šaunuoliai. Režisiūra puiki – štai ką jauni žmonės gali padaryti. Vytas Stanionis, tik jis gali sukonstruoti  tokį slideshow, kuris tiksliai įsipiešia į kontekstą. Ir Darius Mileris prikūrė gabalų, kad kol nežinojau kieno tai kūryba, galvojau gal  Supertramp grupso ar kokios Sheril Crow songai, tik lietuviškai atliekami… Jurgis ir Milda, fantastika. Dar Filonovas – vaikų siaubas. Larisa Kunčinienė mano geografijos mokytoja, kuri man penketus avansu į priekį rašydavo.

spektaklis

Negalima nepridurti vieno garbaus spektaklio žiūrovo iš Kriaušiaus – Laimučio Urbanavičiaus, su kuriuo per pertrauką pasidalijome patirtimi: tai kiek kartų kuriam teko lankytis vaikystėje pas Filonovą vaikų kambaryje. Labai neviešinsim, kiek tokių susitikimų buvo, bet viena Laimiaus istorija giliai sujaudino. Jis su Škalba (iš Kriaušiaus) žiemą rogėmis leidosi nuo kalniuko link Kauno gatvės. Nors tais laikais trafiko džemų dar nebuvo, saugiu tokio sporto nepavadinsi. Ir užkliudė tokį vaizdelį budri Filonovo akis. Jis roges konfiskavo iki pavasario. Gegužės mėnesį, alyvoms žydint, ateina Laimutis su Škalba į vaikų kambarį tų rogučių atsiimti. Tas Filonovo ofisas buvo įsikūręs dviaukštyje ant kampo aikštės ir Dariaus- Girėno gatvės, tame, kur vaikai mokėsi muzikos dar buvo pieno parduotuvė ir knygynas. Šį pastatą, kaip ir kitus pačiame miesto centre, vėliau išgriovė vandalai, tuo metu administravę miestą. Filonovas pasakė: taip, vaikai, dabar jūs imsite roges už virvutės ir ABU tempsite jas nuo čia iki savo Kriaušiaus gatve. Kad žiežirbos pasipiltų. O aš žiūrėsiu, kad tikrai taip viskas būtų. Laimutis sakė, kad taip ir BUVO.

Žiūrovų tarpe pirmoje eilėje sėdėjo Romualdas Maksimavičius – visų šiandieninių Alytaus artistų protėvis dar Renata iš Atlantos (Džordžijos valstija, USA), Virginija Balčiuvienė – abi mūsų neetatinės korespondentės ir kiti.

Gal spektaklio kūrėjai padarys antrą porciją. Būsiu tas, kuris tikrai eis žiūrėti

 

2 komentarai “Be adreso. Be pavadinimo

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑