Apie Prezidento rinkimus 2014 – glaustai

Jeigu politinės temos glūkoidų portale nevyrauja, dar nereiškia, jog čia visi praradę orentaciją ir kaidžioja TV, spaudos skleidžiamos beribės informacijos srautuose, neturėdami nei supratimo nei nuomonės. Pakalbėkim kuo dabartiniai pretendentai į Lietuvos Prezidento pareigybę blogi.

DALIA GRYBAUSKAITĖ

Tipinis pokalbis su Dalios Grybauskaitės nemėgėju: žinai, netekėjus, turime eiti už šeimą. Tarkime – minusas. Dar nuomonė: žinai,  jau sovietmečio griūties metais rašė dizertaciją apie sovietų sistemos privalumus ir kažką veikė Leningrade, odabar apie tai tyli.  Tarkime – minusas. Kai klausi: kas dar blogai, pamatai gilią mintį bandantį išspausti pašnekovo veidą, bet nieko aiškaus jau neišgirsti.

ZIGMANTAS BALČYTIS

Kas blogo. Ogi blogai, kad nieko gero. Jei socdemai būtų racionalūs, būtų siūlę premierministro Algirdo  Butkevičiaus kandidatūrą. Dabar, kai krizės nėra, palanku puikuotis gerėjančiais reikalais valstybėje. Išorinius efektus mėgstančius tautiečius tai būtų galėję užburti ir A. Butkevičiui būtų teikę realų šansą.

ARTŪRAS PAULAUSKAS

Šis kandidatas, vienas iš nedaugelio, kuris moka kalbėti. Jis niekad nesikarščiuoja, kalba argumentų kalba, kuriuos apdairiai dėlioja taip, kad nelabai nuovokus pilietis klauso išsižiojęs ir linkčioja galva. Politikas turi pakankamą patirtį, tik čigoniškas gyvenimo būdas  – nuolatinė migracija po partijas-partijėles, kaip dūšia be vietos, iššifruoja elementarų  bruožą: eisiu su tais, su kuriais man gerai ir visai nesvarbu kas tie pakeleiviai. Toks,  tapęs Tautos vadu, gali tą tautą nuvesti ten, kur Artūrui atrodys geriau. Kai visos partijos jį atsijojo, prieglobstį rado V. Uspaskicho darinyje, turinčiame penktosios kolonos požymių. Tai neseniai teigė Prezidentė. Ir be šių teiginių, pastabūs ir nepraradę atminties, nepamiršo suvirintojo staigaus išvykimo į Maskvą pas šeimininkus ir prašyti ten prieglobsčio. Nes Lietuvoje prokurorai jį ir kompaniją užspaudė dėl išgaravusių partijos pinigų. Darbo partiečių delegacija, kaip 1940 Komunizmo Saulės prašytojai, vyksta į metropoliją Maskvon užtarti ir gelbėti savo komisaro. Ta proga, nepamiršdami “pavaryti“ ant Lietuvos nemažai mėšlo. Šuo turi auksinę savybę, kad ir kiek prisilakstęs, grįš pas šeimininką. Ir nesvarbu, atlikęs užduotį ar pavojaus akimirkoje. Nepamirškime, kad kandidatas į Prezidentus A. Paulauskas priklauso būtent šiai partijai, nežinia kokiems tikslams sukurtoje ir kokią misiją čia Lietuvoje vykdančią. Atsargus ir apdairus pilietis turėtų bent mylios atstumu laikytis atokiau nuo šios partijos ir jos kandidato-migranto Artūro Paulausko.

prezidentai-2

KITI KANDIDATAI

Kalbant šachmatų terminais, apie figūras jau pakalbėjome, o apie pėstininkus geriau patylėti, nes tai tik įneš painiavą. Arba kalbėti trumpai. Jau vien kandidatų gausa rodo, jog kas netingi, tas kandidatuoja. Ir tai yra gerai,  nes tai ir yra  demokratija.

‘‘Ekologas‘‘  LINAS BALSYS, kol dirbo D. Grybauskaitės komandoje, pasižymėjo racionaliu mąstymu  ‘‘per prievartą‘‘, bet kai jį iš prezidentūros išspyrė, tapo ir arkliui aiškių tiesų skleidimo virtuozu. Lyg nežinotume, kad reikia naudoti saulę, vėją ar žilvičius deginti ir taip  gauti energiją, nesusijusią su naftos produktais. Žino net septynmetis Pijus. Taip pigiai L. Balsiui įjoti į Daukanto aikštę tauta tiesiog neleis.

Žiauriai Konstitucija “nubaudė“  ROLANDĄ PAKSĄ. Jis vis dar populiarus. Bet tada reikėjo elgtis adekvačiai ir saugoti Prezidento garbę. Dabartiniai bandymai reanimuotis primena nuotykius politikos zombyne. O štai tvarkietis Valentinas Mazuronis parodė, kad tuščiažodžiavimą esant opozicijoje, jau pozicijoje galima keisti rimtų darbų atlikimu Aplinkos ministerijoje.  Ir jam sekasi. Galėjo būti tinkamo prezidento bruožų turintis kandidatas. Gal dar ne šį kartą.

KAS LIKO?

Kas liko, tai dėl Miko. Nieko neliko. VOLDEMARAS TOMAŠEVSKIS, ir nebūdamas prezidentu, jau spėjo apdergti Lietuvą Europarlamente. Ką jis atstovautų būdamas Lietuvos Prezidentu? Geriau nespėlioti. Ostapas Benderis arba ARTŪRAS ZUOKAS visais atžvigiais geriau, lyginant su likusiais nepaminėtais. Tais, kurie nieko ryškaus Lietuvai nenuveikė. Tiesiog išlindo iš dilgėlių ir sušuko: norime būti Prezidentu.

Tai ką rinksime?

2 komentarai “Apie Prezidento rinkimus 2014 – glaustai

Pridėti Jūsų

  1. … ne mum, bet prezidentam – rusiška rulete – vienas šovinys nagane ir i smilkini, kaip “Elniu medziokleje“.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑