Trys šventės viename

Kai Igoris pakvietė susitikti Valentino dienos proga ir paklausė ar tokią švenčiu, klausimas tikrai vertė pamąstyti. Ar ši graži, nepikta šventė jau įaugo į tautiečio sąmonę? Gal dar tik skinasi kelią į mūsų širdis. Štai Vasario 16, Nepriklausomybės diena mieste, turinčiame bent 60 tūkstančių gyventojų, minima prie Angelo. Susirinko keli šimtai miestiečių. Vietinio teatro aktoriai puikiai interpretavo J. Marcinkevičių, keli miesto valdžios kreipiniai į tautą, himnas, minkštas vasario oras prasmingai nuteikė negausų būrį dalyvių. Belieka džiaugtis, kad yra neabejingų vienintelei garbingai, Lietuvos valstybę įtvirtinusiai dienai. Galima turėti įvairias politines pažiūras ar visai jų neturėti, bet ši šventė galėtų būti svarbesnė bent jau už įvairių kaziukų muges. Prie Angelo matėme Petrą Visocką, Vytautą “Stygą“ Palubinską, Žūsiną iš Kurorto, Algirdą Žemaitį su žmona, Joną Kudirką su žmona Onute ir kitus garbingus miesto piliečius. Visų neišvardinsi.

ContactSheet-001

Sulaukėme nusiskundimų, kaip atversti daugiau foto. Paprastas patarimas: paspaudus ant koliažo viršuje, atsivers nemokama foto talpinimo svetainė kartu su pirmąja nuotrauka. Dešinėje pastebėsite sekančios nuotraukos išblukusią miniatiūrą. Ant jos pele ir reikia “klikinti“. Mokytis niekada nevėlu.

Grįžkime prie Igorio pasiūlymo susitikti Valentino dieną. Dzilbaus iClaud‘o kalendorius praneša, jog sekanti diena – Igorio gimtadienis, o dar sekanti – Vasario 16. Viskas viename. Tos senos LP (Long Play Albums), kai patenka į rankas, džiugina ir verčia prisiminti laikus, kai vinilas buvo gyvenimo būdas, vienijęs pažangius bendraminčius, leidusius laiką paskendus muzikinėse diskusijose ir vertinimuose. Igoris vėl palengva kaupia kolekciją. Dzilbus niekaip negalėjo atgaminti atmintyje to fakto, kad Crosby Stills Nash and Young “Déjà Vu“ disko viršelio faktūra buvo gruoblėta. Na tai dar nieko. Edmundas Braždys (jo ir brolio Šmito nikas: Ilgieji Peiliai) priminė tų laikų nuogus faktus, atnešė pundelį raritetinių foto, kurias netrukus paskelbsime glūkoiduose. Laima ir Jurga tauškė apie šeimos vertybes, politiką ir vyrus, kurie visada turi kažkokių užslėptų ir moterims neįtinkančių savybių. Tačiau diskusijos vyko rimtyje ir susikaupus. Išvada, dėl kurios sutapo visų nuomonė: vyras be moters, o moteris be vyro yra šlamštas. Tai užuomina į ES kliedesius apie tai, kas sudaro šeimą, lyg dešimtis tūkstančių metų tai būtų buvę neaišku.

Keletas nekokybiškų foto jūsų peržiūrai. Vienoje jų matysite legendinio  bulgariško sausvynio tuščią butelį Gamza, kuris darė įtaką hipiuojančiam jaunimui 1971 metais. Tai reliktas, kurį Igoris išsaugojo. Kokie jie tada buvo “nesugedę“. Vieno tokio užtekdavo bent dešimčiai filosofuojančių personų visam kelių valandų vakarėliui. Matysite ir Igorio buto kampelį su melomaniškais atributais ir laisvų žmonių vėliava.

Tai tiek šį kartą. Keletas trigubos šventės akimirkų

15 komentarų “Trys šventės viename

Pridėti Jūsų

 1. …supratau – gyvena ir mokytojauja Alytuje ? O kur deda tuos baldus ? Kada aukcionas ?
  ___________________________________________________
  Dar – įdomu kaip gyvena legendiniai Alytaus septinto-aštunto
  dešimtmečio kultūrkės, plaščiadkės ir Nemuno rest. šokėjai, plačiai sukę valcus per visas šokių aikšteles – Ožys, Dramblys, Aninė, Guzas,Telyčia su broliu (Visockai), Kobra, Kaminskas, Pilkis, kiti to laikmečio valcuotojai ?.. AtA Edzka, Žąsinas (ir kiti) taip pat smagiai suko tuos valcus – net atsilošę, plačiai žengdami ir sukdami panas ore… Dar užvalcuodavo smagiai ir karininkų šnoblius – pavarydavo vyrai galingai, būdavo ryškių, įsimenančių kovų. Bet jau su AISČIŲ pasirodymu panos pradėjo sukt kuodus, riest peisus prie ausų (jak polska aktorka Pola Raksa) trumpint sijonus, sukneles ir tada visų dancer’ių dėmesys nukrypo kur kitur… Vargšė Alytaus miesto parko žolė – atlaikė ne tik karus, bet ir šiuos pokario užgulimus – tebežaliuoja ir toliau, bet – ar yra šiandien panašių dalykų, panašių žmonių ?.. Manau kiekviena karta tų bruožų turi, bet mano-mūsų karta – kur jau čia – tikrai ne eilinė, o tais svaigiais prisiminimais čia daug kas gali pasidalint, kol dar kol – ir tikrai reikia, taigi – bendraukim, dalinkimės tais prisiminimais ir džiaukimės…
  geralink – Alv. Jeg.

  Patinka

 2. Pabandysiu atsakyti i tavo Alvydai klausimus. Uz tiksluma neatsakau.-OZYS vyresnis jau isejo,o Laimis dar gana sveikas, bet jau nesoka. DRAMBLYS gydosi ir ilsisi Veiseju sen.namuose. ANINE’ pasidare kaimietis, gyvena Tabalenkoi. GUZAS gal kiek pasenes,bet dar gana gajus. TELYCIOS brolis [kucas] jau seniai uzmiges. O Petras vis giriasi savo seksu. KOBRA [anot Dales] vis pristato kibirais z’uvu. Kaminskas [Juozas] jau apie 40 metu gyvena Kaune.Grazus,lieknas. Tu teisus Alvydai- musu karta buvom OHO-HO-HO. Tik kad dabar beveik nera kam pasipasakot apie mus. Jiem nedaeina. neidomu. Shita karta sugadinta pigios demokratijos, supermobiliaku, interneto gudrybiu,popso ir……geralink Z’—a is kurorto

  Patinka

 3. Ačiu Žora, priminei tikrus Alytaus herojus ir senus gerus laikus, o kiek dar kietų vyrų buvo ar kas juos prisimena ?
  _____________________________________

  Dar noriu prisimint ir pagerbt vieną išskirtinį Alytaus herojų, kuris buvo nužudytas Alytaus “treziilkoj“, o buvo teigiama, kad nusižudė būdamas ten (?). Tai – Henrikas Kaminskas, vyresnio Juozo brolis. Mokiausi su juo kartu žalioj, atrodo, penktoj-šeštoj klasėj. Žinoma, jau suaugęs jis be buvo galo impozantiškas, stilingas, bet ir aštrus, aršus, tačiau – orus, išdidus ir savimi pasitikintis vyras, sugebantis apsigint ir apgint kitą. Prisimenu – kai jį laidojo, neleido procesijai eit per miesto aikštę (pro garbės lentą). Eisena buvo nukreipta pro Lelijų gatvę. Kažkas tada sakė, kad daugelis turėjo kišenėse akmenų ir ruošėsi apmėtyt tą trezvilką…
  Henrikas, manau, perdaug nepolitikavo, nedeklaravo laisvės idėjų ir neprotestavo kaip R. Kalanta bet tikiu jam kaip ir mums visiems buvo svarbūs tie dalykai perimti iš senelių, tėvų – to nepaneigsi. Be to Henrikas nemėgo, tiesiog nekentė kai jį kas nemandagiai auklėja, aiškina, priekabiauja. Tuoj puldavo gintis, atakuot kaip tikras karys. Tai galėjo būt ir tikroji jo mirties priežastis… Manau jis ir buvo tikras tų laikų Alytaus karys, kuris ypatingai atvirai priešinosi tai valdžiai. Jei R. Kalanta išvyko į Kauną ir tapo visos Lietuvos pasipriešinimo fakelu, tai H. Kaminskas gimė ir liko mūsų gimtame Alytuje ir tapo mūsų visų pasipriešinimo simboliu. Manau jis nusipelnė didesnės pagarbos ir atminimo įamžinimo. Tuo pačiu – tikiu daug mūsų kartos herojų prisimena Henriką, žino daugiau tos tragiškos istorijos detalių, turi nuotraukų ?.. Pasidalinkit, pasitarkim ką daryt ?..

  Patinka

 4. Savo akimis mačiau kaip pačiame miesto centre tarp Seno gastronomo ir kultūrnamio Genių “ėmė“ milicija. Nebuvo girtas, tik tvarkos prižiūrėtojų adresu, jau išprovokuotas, kažką pasakė. Vėliau vyko teismas, kuris paskė, kad girtas mirė “triazvilkoje“ (jaunimui: išblaivinimo įstaigoje – buvo sovietmečiu ir tokios).
  UŽMUŠĖ mentūra Genių ten, tik pripažinti ar įrodyti tai, tada buvo tas pats, kaip pakreipti Žemės sukimosi ašį. Sistema neleido.

  Patinka

   1. Prisivalgęs bulvių su kefyru, galėjau iššaudyti visus farus, bet susilaikiau. Jei rimtai, kas galėjo pagalvoti, kad taip pasibaigs. Tada dažnas mūsiškių turėjo reikalų su organais: paimdavo, palaikydavo, paleisdavo. Buvome labai neramūs

    Patinka

 5. viskas teisybe apie genuka buvom geriausi draugai augom uzuolankos gatveja nuo ankstyvos vaikstes uzdegu zvakute kiekvienais metais ant jo kapelio pasiraso mataze

  Patinka

 6. …o taip, Žąsinas (Antanas Antanavičius) turėjo ne tik jėgos, bet ir proto gilumo, ir tam tikrą kultūros pojūtį. Nors buvo nekalbus (pusė Šekspuro), bet nepaprastai svarus. Ka sakydavo – pagrįsdavo trumpai, bet drūtai.
  Kietas vyras. Vieną kartą Alytuj mane aplenkė, prispaudė… Sako – reikia pasisveikint… Tik detalė – taip, bet daug ką pasakanti apie žmogų.
  Ir Genukas (Henrikas Kaminskas) neužmirštas. Žvakutė dega…
  Tai svarbiausia.

  O anonimas mataze, tai kas ?
  geriausi linkėjimai – Alvydas

  Patinka

 7. Mataže visi vadinom (ir dabar vadinam) Bronių Matažinską Kriaušiaus chebrantą. Tai tikras alytiškis, tada, seniai seniai jis su Antanu Žąsinu Antanavičium buvo geriausi draugai, ėjo kartu į žygius. Ir šiandien jie mielai pabendrautų, jei GAGA būtų gyvas.
  Kai Žorka rašė apie Gūzą (“GUZAS gal kiek pasenes,bet dar gana gajus. “), tai Petras Visockas pasakė, kad Gūzas žuvo nelaimingo atsitikimo metu.
  Komentuose atsimenate apie milicijos brutalų auką Henriką Kaminską, puikų vyruką, gal kiek uždaresnį, nelinkusi su bet kuo bendrauti. Man daugiau teko nuveikti su jo vyresniu broliu Juozu Kamu Kaminsku ir Juozu Bunka Petraičiu. Jie man ir Žąsinui buvo tarsi mokytojai, buvo pažangūs Kauno Politechnikos instituto studentai, vėliau baigę raudonais diplomais. Apie jų pasirodymus Alytaus padangėje rašėme daug ir išsamiai glukoiduose. Skaitykite čia:
  apie pliažą
  apie miesto sodą (rasite ir apie Kaminską)
  apie restoraną-legendą “Nemunas“

  Patinka

 8. bunka su kamu kieti vyriokai buvo apie bunka sklido legendos kai dar mokesi kaune viena is ju po gero baliaus nakti apsilanke zologijos sode kaskaip isigavo i liuto narva ir laikinaI PASISKOLINO LIUTUKA gal dar kas atmena bunkos zygiu taip pat kai jau gyveno savo mieste o ju netruko .pasir. mataze.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑