Jūs buvote cool! AARVGDK 2013 jau įvyko

Penktadienio vakarą į Alytaus jaunimo centro salę rinkosi jaunimas, čia vyko grandioziniu vadinamas Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos dainų konkursas – “AARVGDK 2013″, kurį organizavo šios gimnazijos mokinių taryba.
Konkurso tikslas – parodyti, jog Alytuje yra talentingų ir mokančių dainuoti jaunuolių.
Šiais metais konkurse susirungė 18 jaunimo grupių ar pavienių asmenų, kurių tikslas buvo vienas – nugalėti.
Pirmąją vietą pelnė Rimvydas Matukynas kartu su Greta, antroji atiteko jaunimo grupei “Keturios Plytos Iki Karuselės”, o trečioji Deimenai Strežaitei. Trims nugalėtojams įteiktos atminimo dovanos, o kitiems dalyvių diplomai.
Info iš http://www.jemi.lt

Organizatoriams plojimai!

Retai tenka stebėti renginį, kuris taip sklandžiai vyktų. O šaknelės štai čia: šiais metais pirmiausia pasirodo atlikėjai, grupės ir tik vėliau, komisija ištaria verdiktą. Anstesniais metais, po kiekvieno pasirodymo, komisija bandė imituoti  David Hasselhoff, Piers Morgan ar Sharon Osbourne iš amerikiečių talentų paieškos TV laidos ir tai darėsi panašu į gumyčių tampymą.

Pagyrimai ir liaupsės. Nepamirškime, jog renginio pamatiniai organizatoriai [seminarkės / antros vidurinės] Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos vadovybė, mokytojai ir mokiniai. Šiltas pagiriamasis žodis visiems prisidėjusiems prie puikaus, reikalingo žingsnio, ženkliai padėsiančio jaunimui tobulinti savo  muzikinį išprusimą. Kad ateities Lietuvoje neliktų vietos bumčikų ir vestuvinės muzikinės “kultūros“ reliktams. Ir dar. Renginys galėtų tapti pavyzdžiu prestižinėms miesto valdžios instancijoms.

Dainos konkursas: AARVGDK 2013  ||  iPhone&Montažas – Dzilbus

Jūs padarėte gerai!

Klausant ir vertinant, kartais kildavo mintis, ką jie čia scenoje daro, tačiau mikliai grįžti realybėn, nes supranti, jog čia dar tik mokiniai. Net 6-7 atlikėjai, o tai net trečia dalis visų pasirodžiusių, maloniai stebino pastangomis tapti geriausiais. Glūkoidų analitikai labai vertina ir gerbia Komisijos, kuriai vadovavo Liudas Ramanauskas iš FM99 darbą ir verdiktus, gal tik visas tris pirmasias vietas laimėjusius dalyvius vertintų vienodai gerai. Skyrėsi stiliai, atlikimo kokybė ir autorystė.

konkursas2

“Keturios Plytos Iki Karuselės” (ANTROJI vieta, glūkoidai mano, jog tai PIRMOJI vieta) pasiekė tikslą – salėje pleveno Guns’n’Roses aura. Mieli akiai vizualiniai efektai, bet ne už tai glūkoidai vertino jus geriausiai, todėl norisi palinkėti, kad ateityje nepamirštų samdyti Pink Floyd‘ų garso operatorių. Jegu rimtai, aparatai galėjo skambėti kiek tobuliau, balansas tarp gitarų (fuzas/flanžeris) neturėtų paskęsti fone, be to auditorija sugeria aukštus dažnius. Grupės “Keturios Plytos Iki Karuselės” vokalistui niekas neprilygo, tai vaikinas su lietuviui duota Dievo dovana, sugebėjo įvaldyti tikro rokmeno dainavimo manieras, jausmą ir gylį. Lietuvoje 99 iš šimto dainininkų sugebės dainuoti “švelnus pūkeli, tu žinai… “, ir tik 1 iš 100 atlikti kaip Ronnie James Dio, David Coverdale arba, bent jau, sėkmingai imituoti jų stilių. Jūsų gitariniai rifai buvo tikslūs ir, pagirtina, kad neužsiciklinote improvizacijose. Geriau mažesnė, bet kokybiška dozė. Linkime neišsiskirstyti, kitaip Alytus neteks vieno pretendento į geriausių visų laikų miesto roko grupių olimpą. Tokiai ateityje garbingai vietai užimti  glūkoidai šiandien jaunųjų atlikėjų pasaulyje mato dvi grupes,  tai:  Gabrielė su Moonshine ir “Keturios Plytos Iki Karuselės”.

konkursas3

Deimenai Strežaitei pasisekė įrodyti publikai, jog ji vienintelė iš young-singing-ladies kontingento turi balsą ir, svarbiausia, jį valdo. O jis  stiprus, ekspresija trykštantis.   Buvo dvi konkursantės, kurios balso negalią bandė kompensuoti nerišliu rėkavimu. Negali visos būti Adele, Taylor Swift ar Avril Lavigne.

konkursas

Gražus kanonas nuskambėjo savos kūrybos dainoje, kurią atliko Rimvydas Matukynas ir Greta. Jūs ateityje turėtų lydėti sėkmė. Pristatėte savo kūrinį patrauklia forma, paprastai ir palydėjote originaliu tekstu. Buvo faina. Praverstų keletas papildomų repeticijų detalėms šlifuoti.

Jus sėkmė dar aplankys!

Gūdžiais roko muzikai  metais, apie tokius moksleiviškus renginius, kuriuose galima atlikti bet kokio stiliaus muziką, bet kokia kalba dainuoti, scenoje atrodyti taip, kaip jums atrodo cool, buvo galima tik svajoti, sapnuoti ar fantazuoti. Jaunimui norisi pasakyti šiandien jiems nesuvokiamą faktą, jog  pirmiesiems miesto rokmenams “Aisčiams“ (tai [pirmos vidurinės] Dzūkijos pagrindinės mokyklos exmokinių grupė) 1970 metais, po pirmųjų furorą kėlusių koncertų, sovietinė valdžia net vadintis “Aisčiais“ uždraudė. Todėl vien dalyvauti tokiame konkurse yra gerai. Ir nebūtinai būti pirmiesiems-pirmosioms.   Nelaimėjusiems sakome: jūs padarėte daug ir jei pritrūko talento ar laimės, reikės dar daug dirbti ir jums pasiseks. Tai paskatinamasis glūkoidų bonusas.

Liūdna žinia. Bent du pasirodymai buvo totaliai beviltiški (filmuotame reportaže jų pasirodymo nėra), todėl atlikėjams dar ne vėlu užsiimti lengvaja atletika, rankdarbiais, o gal tobulintis aukštosios mados srityje. Viskas jums dar nevėlu. Tik reikia labai labai norėti ir vietą po Saule tikrai rasite.

[Ši recenzija turi begalinį kiekį optimizmo, todėl vertinimai turi bonuso atspalvį]

11 komentarų “Jūs buvote cool! AARVGDK 2013 jau įvyko

Pridėti Jūsų

 1. …tikrai fantastiškas renginys… “Valio“ organizatoriams. Labai labai džiugu, kad butent antroje vidurinėje vėl atgimsta galvojančių ir talentingų muzikantų karta… tik nesustokit… nuoširdžiai pavydžiu apratūros ir instrumentų… primenant isroriją: mes pradėjome groti iš mokyklinio suolo savo rankomis išpjaustytomis gitarytėmis “bembai“ iš vis neaiškūs įskaitant solinį “pionierišką“, gitaros “ėjo“ per “ukrainkes“ ir “ kinapą“ buvo naudojama net metalinė “grūšia“… čia viskas vyko antros vidurinės saliukėje… bet grojome ir poilsio vakarai (šokiai) buvo šaunūs…

  Patinka

 2. Fantastiška. “Antra“ visada garsėjo savo muzikantais.Gražu,kad jaunimas tęsia tradicijas. Nesustokit.
  Let’s rock.
  Buvęs “Antros “ mokinys Vytautas Matulevičius

  Patinka

 3. Kad tokie renginiai reikalingi įrodo pilnut pilnutėlė AJC salė – ne visi turėjo “laimę“ atsisėsti į minkštą krėslą…
  Tik, galvoju, kad ateityje, jeigu konkursas plėsis reikėtų pagalvoti apie atskirų kategorijų įvedimą – juk sunku lyginti atlkėją dainuojantį pritariant sau akustine gitara, dainuojant “karaoke“ ar grupei grojant “gyvai“…
  Nustebino, kaip “šiltai priėmė“ žiūrovai ir ne visai pasisekusius pasirodymus…Šaunuoliai!!!

  Patinka

 4. Kad ANTRA vidurinė muzikantais-daininkais turtinga, kalba istorija: Shmuel Tatz (Mulė), Z. Gramackas, A. Jasionis, jų klasiokai. Vėliau apie 1967 Vidūnas su draugais, dar vėliau Vytas Palubinskas (Styga) su draugais (Kostia Karlik Marabu, kuris gydo nuo visų ligų – su broliu Gedu), Viktoras Ščetilnikovas, o šiandien matom konkurse visą plejadą rimtai nusiteikusių youngsterių. Gal dar kada kas nors ANTROJE buvo pasižymėję? Jei kas nors prisimenate – parašykite.
  Kažkaip nieko neatgaminu, kas vyko po ‘‘Aisčių‘‘ PIRMOJE vidurinėje. Ar buvo per paskutinius 40 metų kažkas įsimintino šios mokyklos muzikiniame gyvenime. Negi nieko? Tiesiog negali būti! Gal kas galėtų pasidalinti atmintimi?

  Parašykite

  Patinka

 5. AtA Robertas Griškevičius, Valdas Ogijenko , Romas Muliuolis bei Vytautas Dumbliauskas, V.Balynas- taip pat iš II-osios vidurinės…

  1970-aisias, pastačius V-ąją vidurinę, I-oji vidurinė ganėtinai,, nukentėjo“, netekusi daug ,,žmogiškųjų išteklių“, į V-ąją ,,privalomai laisvanoriškai“ išsiuntusi visus anglakalbius……
  Tuo laikotarpiu Alytuje ( ir ne tik) neįsivaizduojamai populiarūs būdavę mokykliniai šokiai, toliausiai už savo teritorijų ribų garsėję II-oje, V-oje vidurinėse mokyklose, na ir , be jokios abejonės- tuometiniame Alytaus mechanikos technikume, kur kaip tik ir grodavo įvairūs ansambliukai.
  Muzikantai dažnai ,,migruodavo“ , daugelis vieni su kitais bendraudavo bei bendradarbiaudavo, neretai naujas ,,sąstatas’ atsirasdavo ,,tik tam kartui“, kai reikėjo…už ką nors pagroti ….
  Iš I-osios vidurinės atsimenu vokalistą Algį Jaseliūną.
  Iš V-osios vidurinės- Kęstutį Mikšą .

  Patinka

 6. …chebryte, pamiršome IV-tą pirmo Alytaus vidurine 1971-1973 : Kęstas Repečka (bosas) Juozas Matulevicius (Tamulis) mušamieji, grojo ir “paščedkeij“, vėliau “Hiperbolej“… Gitaristo nepamenu vardo…

  Patinka

 7. …maždaug 1979-1984 I vid ir sporto rūmuose buvo neblogas grupsiukas : “Džimis“ vokalas(tarpkitko išskirtinis) – gitara, “Lastė“ bosas-vokalas, “Stankė“ -mušamieji ir Daniškevičius Linas – vargonai … rašau pravardėmis nes nepamenu vardų… tie vaikinukai roko “cinkelį“ turėjo, dainuodavo dviem blasais… man teko su jais dirbti.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑