Trio “CLAVIOLA” su UGNE ANTANAVIČIŪTE (Šekspyriuke)

Pilnas posto pavadinimas turėtų skambėti taip: “Trio CLAVIOLA su UGNE ANTANAVIČIŪTE (Šekspyriuke). Glūkoidų pasiekimai tarptautinėje erdvėje“. Kiekvienas tėvas ar mama jaučiasi atlikę svarbią gyvenimo misiją, kai vaikai pasiekia arba pralenkia tėvus savo išsilavinimu, pasiekimais ar kertinių išsivysčiusios asmenybės bruožų gausa. Ugnės Antanavičiūtės tėvams Janinai ir Albertui (Šekspyrui) didžiuotis savo kūriniu-dukra pianiste ir jos pasiekimais galima visai pagrįstai. Lapkričio 3 dieną Šv. Kazimiero bažnyčioje, toje pačioje, tik 1969 čia buvo mašinų gamyklos klubas, kuriame tada pradėjo šokiams groti “Aisčiai“ su raudonais čiabatais, koncertavo trio “CLAVIOLA”. Susirinko pulkelis tikrinių alytiškių su R. Maksimavičium priešakyje, dar buvo Benas Jenčius – atstovavo dailininkų gildiją ir kiti neabejingi rimtąjai muzikai, be abejonių, šio puikaus trio klausėsi ir glūkoidas iki grabo lentos Albertas Šekspyras Antanavičius su Mindaugu Kastecku, Ugnės močiutė ir teta Laima 

Jurgis Juozapaitis (altas)

Vytautas Giedraitis (klarnetas)

Ugnė Antanavičiūtė (fortepijonas)

Trio „Claviola“ savo kūrybinę veiklą pradėjo 2007 metais, būdami Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, kur tuo metu kamerinio ansamblio mokėsi profesorės A. Pšibilskienės klasėje. Šiuo metu visi trio nariai yra profesoriaus J. Andrejevo kamerinio ansamblio klasės studentai ar absolventai.

Ansamblio nariai yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai. Aktyviai reiškiasi Lietuvos muzikiniame gyvenime. 2008 metais tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ laimėjo Grand Prix (Lietuva), tais pačiais metais respublikiniame lietuvių kamerinės muzikos konkurse laimėta I vieta. 2010 metais buvo įvertinti II – ąja premija tarptautiniame Val Tidone konkurse (kamerinės muzikos kategorija) (Italija), 2011 – laimėta I – oji vieta tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Jurmala 2011“ (Latvija) bei dar kartą laimėta I – oji vieta respublikiniame lietuvių kamerinės muzikos konkurse. 2012 metais laimėjo tarptautinį kamerinės muzikos konkursą „Muzikinė Akvarelė“ (Grand prix), taip pat 38 – jame tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Lyceum Club International de Suisse“ Šveicarijoje tapo finalininkais ir laimėjo specialųjį prizą.

shekspyriuke_koliazas

2011 trio nariai dalyvavo tarptautiniuose kamerinės muzikos kursuose „Prag-Wien-Budapest“ (Austrija), kur buvo įvertinti ir apdovanoti Isa Kamerinės Muzikos Prizu (Isa Kammermusik-Preis). Savo meistriškumą ansamblis tobulino profesorių H. Beyerle, A. Kouyoumdjian, E. Epshtein, J. Meissl, A. Keller, P. Prause, P. Schuhmayer, J. Talich, M. Gulyas, R. Baldini, H. Kefer, A. Bondurianskij, Y. Markovitch ir kt. pamokose.

shekspyriuke1 shekspyriuke2

Trio „Claviola“ dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose ir respublikiniuose festivaliuose: „Pažaislio muzikos festivalyje“, šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš Arti“, „Gargždų muzikos festivalyje“, „Rokiškio klasikinės muzikos vasaros festivalyje“, „Muzikinis ruduo“, koncertų cikle „Jaunosios kartos interpretacijos“, festivalyje „Druskomanija“, E. Griego ir M. K. Čiurlionio festivalyje Kaune, „Neu/Now“ festivalyje Taline bei „Harmos“ festivalyje Portugalijoje. Taip pat trio „Claviola“ nariai dalyvauja Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos organizuojamuose renginiuose.

maksimavicius_shekspyras-do

ROMUALDAS MAKSIMAVIČIUS  SU  ALBERTU ''ŠEKSPYRU'' ANTANAVIČIUM

Ansamblio nariai tobulinosi Paul Dukas ir Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijose (Prancūzija), Kopenhagos karališkojoje akademijoje (Danija), Štutgarto muzikos akademijoje (Vokietija) bei Karališkajame Šiaurės Muzikos Koledže Mančesteryje (Didžioja Britanija).

2011 ir 2012 metais trio nariai už pasiekimus buvo apdovanoti Prezidentės Dalios Grybauskaitės Padėkos Raštais. 2012 metais trio „Claviola“ nariams paskirta Kultūros ministerijos įsteigta „Jaunojo muzikos atlikėjo“ premija.

Vienas komentaras “Trio “CLAVIOLA” su UGNE ANTANAVIČIŪTE (Šekspyriuke)

Pridėti Jūsų

  1. Miela skaityt apie savus.Aciu, Dzilbau.
    O „Claviolai“‘ sekmes “‘paimant“‘ pasauli su savo nuostabiais pasirodymais.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑