Atgarsiai po FM99 radio laidos apie Romą “Cveką“ Vaitkevičių

Kai buvo rengiama FM99 radio laida apie muzmeną Romą “Cveką“ Vaitkevičių, niekam nešovė mintis pasikviesti Vytautą “Stygą“ Palubinską, kuris betarpiškai, ne vienus metus bendravo su laidos herojais. Taigi, dalis svarbios informacijos nepasiekė klausytojų. Gražu, kai “Kūrikus“ pažinoję parašo į glūkoidus. Dėkojame Algirdui Verbauskui – “Kūrikų“ grupės nariui, Aldonai Marcinkevičienei, Juozui Muzikevičiui, Alvydui A. Jegelevičiui, Vladimirui “Žorai“ Bondarevui už komentarus, kuriais jie sėkmingai užpildo informacijos  spragas apie grupsą. Padėkos žodį tariame ir Vytautui, kad atsiliepė.

Keistesnių žodžių žodynėlis. Cveko bendraamžiams jo neprireiks, tačiau jaunimas straipsnyje naudojamų terminų neras niekur.
Fulė – futbolo kamuolys Bulka – XX amžiaus žymus Alytaus gitaristas Liudas Bulkevičius
Kelpša / Gruodelka – aukštesnės muzikos mokyklos (koledžai), pavadintos žinomų lietuvių kompozitorių pavardėmis
Polė – Kauno Politechnikos Institutas, dabar Kauno Technologijos Universitetas
Pajalnykas – lituoklis Aparaturščikas – garso aparatūros reguliuotojas ir taisytojas
Čmilskis – Ričardas Čmieliauskas, “Kūrikų“ grupės narys Klepas – pianinas

VYTAUTAS PALUBINSKAS

stygaGluk (čia pasisveikinimas), muzmenai, menininkai, rašinėtojai, kūrikai ( nuo žodžio kurti), futbolistai ir visi prijaučiantys Glūkoidams ir Glūkoidų respublikai… Ilgai tylėjau, bet FM99 radijo laida apie šviesios atminties Romą Vaitkevičių „Cveka-Degtuką“ pažadino šiltus prisiminimus, kuriais norėčiau pasidalinti, nes betarpiškai teko bendrauti su visa ta chebryte. Kai dabartiniai muzmenai, vaikomi A. Bytauto, gainiojo „fulę“ ar bandė savo jėgas rankinio aikštelėje, mes su Liudu „Bulka“ draskėmės tinklinio aikštelėje. „Cvekas“ futbolo vartuose… savaime suprantama nepamiršdami ir muzikos. Gaila, kad patirta trauma, atsitrenkus į futbolo vartų virpstą, uždarė Romui vartus į didįjį futbolą, bet dideliam džiaugsmui uždarė vartus ir į sovietinę armiją… Vėliau po „Cveko“ ir „Bulkiaus“ didžiųjų stojimų į „polę“, įvykdžius operaciją „nokautas“, nuo sovietinės kariuomenės buvo išgelbėtas ir “Bulkius“. Nepavykus įstoti į „polę“, „Cveko“ ir „Bulkiaus“ galvose gimė idėja mokytis muzikos aukštesnėje muzikos mokykloje „Kelpšoje“ ar „Gruodelkoje“, jau nepamenu kurioje.

_titras_kurikai_1972_irasas

Todėl abu aktyviai pradėjo mokytis groti „klepu“… Metais 1972, vienos repeticijos metu (repeticija vyko „kulturkės“ antrame aukšte), iš salės pasigirdo klasikinės muzikos “klepo“ akordai. Jonas Ptakauskas puolė slėpti „repeticijos skystį“, sakydamas, kad atėjo Jonas Pavilonis (tuo metu vadovavo Alytaus kultūros namų vokaliniam instrumentiniam ansambliui „Kūrikams“), „Čmilskis“ griebė „pajalnyką“, nes buvo ne tik bosistas, bet ir „aparatūrščikas“. Visus nuramino ramus „Bulkiaus“ balsas: „ramiai – suparalyžuotom rankom klasiką gali groti tik „Cvekas“… repeticija tęsėsi toliau… Galėčiau daug pasakoti apie „Cveko“ ir „Bulkiaus“ asmenybes, atskirai apie Juos kalbėti sunku … abu neišskiriami draugai, muzikantai, filosofai, talentai, žmonės iš didžiosios raidės su savo sunkiais ir skaudžiais likimais… Su jais abiem teko ir groti ir ginčytis įvairiausiom temom, saloje žaisti futbolą ir net žvejoti daug metų… Tiksliau nuo 1968 metų… Jei kam įdomu: bosinę gitarą paėmiau į rankas 1969 metais, pirmasis mokytojas – šviesios atminties Romas Muliuolis. Visus gerbiantis „Styga“ P.S. …jei kas darysit kokią istorinę laidą apie Alytaus muzikantus (ir ne tik apie muzikantus) apsidairykit aplinkui. Gal dar kas ką žino įdomaus…

Fotogalera “Kūrikai 1972“ – Aldonos Marcinkevičienės ir Algirdo Verbausko fotoarchyvai

galera_picassa-2013-KURIKAI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑