Malta – laiminga sala

Keliauti yra sveika ir gražu, tik stenkis neaptingti pamažu

hd_ico Malta – laiminga sala (2013)  || Kamera ir Montažas – Dzilbus

Norėdami sutaupyti, NEsinaudokite įvairių turų paslaugomis: nova, tez, vega ar begalės kitokių , tesugebančių jūsų kelionę pabranginti mažiausia tūkstančiu litų. Dėmesio: jei taip pradėsime daryti visi, šios kelionių paslaugas teikiančios firmelės bankrutuos, padaugės Lietuvoje bedarbių, padidės socialinė įtampa. Vis tik, mėgstantiems švaistyti pinigėlius, rekomenduoju toliau užsisakinėti keliones per agentūras. Taip jūs padėsite joms išsilaikyti šiame žiauriame pasaulyje. Seneka, o vėliau ir kiti turintys gebėjimą mąstyti,  sakydavo: turtingieji lobsta kvailių sąskaita. Ši formuluotė tinka visoms sritims, politikoje taip pat. Pakartokite mintyse šiuos keturis žodžius keletą kartų ir pajusite, kiek daug karčios tiesos juose slypi. Labai norisi šią temą tęsti, bet šis rašinys apie Viduržemio jūros perlą – Maltą.

Ką galima nuveikti su tuo sutaupytu tūkstančiu. Ogi, nuvykus į svečią šalį, aplankyti mokamus pažintinius objektus, pramogauti, nusipirkti kažką mielo, pasiplaukioti kruiziniu laivu ar kitaip produktyviai investuoti. Kad sutaupyti, reikia atsisėsti prie kompo, susirasti ryanair.com, nusipirkti aviabilietus, nueiti į booking.com išsirinkti viešbutį, apartamentus ar hostelį. Viskas. Tai trunka nuo 10 minučių (kai žinai ko nori) iki valandos (jei esi labai išrankus).

Malta neturi išlaižytų kurortų ar “rezervatų“ poilsiautojams kaip Turkijoje, Egipte, Bulgarijoje ar Kuboje. Suprask, kas už “rezervato“ sienų – ten negražu, nesaugu ir geriau nekišk ten nosies. Maltoje nėra dažytos žolės ir kitų pagražinimų, viską jauti ir matai autentiškai ir be iškraipymų. Tas ir veža. Nes čia Europa ir ne Rytų. Salos svečiai – daugiausia britai, yra italų, vokiečių, olandų, japonų ir taip mažėjančia tvarka iki egzotiškų tautų atstovų.

Apsigyveni dviejų kambarių bute, kuris oficialiai vadinamas apartamentais, su visa būtina įranga, ką paprastai turi ir namie. Čia nebus kambarinių, kurios tik trikdo tavo nepriklausomybę, laisvę ir kišenę, nebent būtum koks Tarptautinio valiutos fondo bosas p. D. Straussas-Kahnas ir turėtum liguistą polinkį į kambarines. Ir gyvensi kaip maltietis, tokio šanso įvairūs turai nesuteikia.

malta_postas (1) malta_postas (2)

Malta puiki šalis pažinčiai su istorija ir pasimaudymais smaragdo spalvos jūroje. Gyventojų čia apie 400 tūkstančių – kiek mažiau nei Kaune, plotas – du kartus didesnis už Kauno. Žmonės nuoširdūs, paslaugūs ir 95 % kalba angliškai. Važinėja kaire puse. Neteko matyti girto jaunimo ir erelių keliuose. Kai eini NE per perėją (labai negražiai elgiausi), sustoja visas transportas abejose gatvės pusėse ir vairuotojai maloniai kviečia saugiai eiti toliau (jei jau pradėjai…). Lietuva 50 metų patyrė rusų sovietinę okupaciją, Malta  – 150 metų anglų kolonistinę okupaciją. Tik pasekmės abiems kraštams labai jau nevienodos, tiksliau totaliai skirtingos.

malta_postas (3)

Aukštasis mokslas nemokamas, tik baigus reikia atidirbti tėvynėje, kitaip per interpolą suras ir parsivežę privers grąžinti tai, ką valstybė davė. Senjorams nuo 62 metų vaistai nemokami. Gydymas tik valstybinis. Mokesčiai žvėriški. Jei uždirbi daugiau kaip 3000 €, tai nuo 3001 euro liks tik keli centai. Bet nėra vargšų ir labai turtingų. Kainos kaip Lietuvoje, tik vietoje Lt parašyta €. Tačiau jau antrą dieną radome parduotuvę, kurioje perki lietuviškom kainom, o prekės tik iš Vakarų Europos šalių arba maltiečių gaminiai su minimaliu skaičiumi E. Vietinis vynas kainuoja 2,20 €, alus 0,75 €, bet bare pinta gali kainuoti ir 2 €.

Maltiečiai moka mokesčius ir visiškai nesimaivo. Visur  gausi kasos čekį. Kai Graikijoje tavernoje paprašysi to kasos popierėlio – pamatysi veido išraišką, su aiškiais didžiojo nustebimo požymiais, o aplinkiniai murmėdami stebėsis: koks čia dar keistuolis iš penktosios ‘B’ atsirado mūsų amžinos siestos šalyje, kurioje atlyginimai turi būti kaip pas vokietį, o mokesčiai…  tai tik tų kvailų europiečių iš ES išmislas.

malta_postas

Gozo saloje kalbiesi su vietiniu, kuris pergyvena, kad nuo Naujų Metų nebuvo lietaus. Septintą dieną įvyko stebuklas, danguje, nuo Afrikos pusės pasirodė debesėlis. Pliažas pirštais rodo į tą debesį, diskutuoja, svarsto ar uždengs saulę. Vis tik, po kelių valandų debesis kelioms minutėms uždengė saulės diską. Tada pliažas dėjosi po keturis akinius nuo saulės ir, pasikeisdami jais tarpusavyje, stebėjo ir gyvai aptarinėjo saulės “užtemimą“. Lietuvoje tokius “užtemimus“ gali stebėti nuolat ir niekas tuo labai nesižavi.

Apie viską detaliai, neįkyriai ir, tikiuosi, įdomiai galite pasižiūrėti filme. Čia rasite keletą rubrikų:

La Valletta (…sostinėje išskirtinė architektūra ir jaukumas…etc.)

Bulvarinis skaitalas (…gyvenome apartamentuose, iš tikro tai dviejų kambarių butas – tvarkingas su visais patogumais, kondišenu ir taurėm vynui…etc. … Lietuvoje kelnes mauna šildymas, čia gali likti nuogu užpakaliu mokėdamas už šaldymą. Tos 5 eurų kortelės šaldymui užteks 1-2 dienoms. Žiūrint kiek naudosi…etc.)

Autobusu keliauti sveika (…patogiausia keliauti autobusu. Savaitei tai kainuoja 12 eurų. Nuvyksi ten kur nori patogiai, atšaldytas ir laiku. Vaizdai pro langą nuostabūs. Ten kur patiko – išlipi…etc.)

Jūra (..pliažai – kokio nori, tokį rasi…etc.)

Mdina – senoji sostinė (…dar vienas geltonasis miestas. Daugybė architektūros paminklų, siauros, per siesta negyvos gatvelės…etc.)

Gozo sala (…iš Maltos keltu plukiame į Gozo salos Mgarr uostą ir tai nekainuoja nei 5 eurų į abi puses ir trunka apie pusvalandi. Gozo sala, viena iš…etc.)

Malonaus pasižiūrėjimo.

5 komentarai “Malta – laiminga sala

Pridėti Jūsų

  1. Laima Elsneriene [Facebook] Su dideliu malonumu ir pasigerejimu , paziurejau jusu filmuka.Viskas super..ir “aktoriai“, ir info,,, o jau vaizdai!!!

    Patinka

  2. Labai ačiū už nuostabias jūsų atostogų akimirkas!!!!! Ateityje gal ir as galėsiu aplankyti ta nuostabią salą!!!! Geriausi linkėjimai iš Vokietijos !!!!!

    Patinka

  3. Dzilboidas kaip paprastai rašo be tuščių išvedžiojimų ir išsamiai, kiba mokykloj Būtėnienė labai laužė atpasakojimus rašyti…?

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑