Visi į Vilniaus gatvę

Giedrė Bulgakovienė randa būdų  pavirpinti senų alytiškių, kaip kažkas glūkoiduose šnirpštelėjo – cikrinių – emocinius pradus. Šį kartą ekskursija į Alytaus miesto Vilniaus gatvės istoriją.
Dar viena istorija nekantriai laukia būti paviešinta ir tai padaryti galite tik jūs – glūkoidų skaitytojai, siųsdami savo atsiminimus į glūkoidų paštą ar tiesiog komentuodami tai, kad ir šiame poste. Tai centrinės miesto aikštės, bent aštuonių pastatų žūtis nuo anų laikų trumpaprotiškų sprendimų sumanytojų ir vykdytojų. Kas jie? Pavardės, tuometinės pareigos, dar ir foto (kaip Shmitas sakydavo: nusitraukimas ant vizitkės iki pusės) būtų labai pageidautini vandalų asmens atributai, nustatant jų tapatybę. Jeigu sovietmečiu prie Zimavičienės mūro stovėjo garbės lenta, tai glūkoidų svetainėje pastatysim negarbingiausių Alytaus miesto veikėjų negarbės lentą.

Miesto gimtadienio proga Jurgio Kunčino viešoji biblioteka siūlo įdėmiau pasižvalgyti po mūsų gimtojo Alytaus kažkada pagrindinę -Vilniaus gatvę ir per vaizdus, užfiksuotus žemėlapiuose, fotografijose, piešiniuose pamėginti pajusti, suprasti nedidukės jos atkarpos gyvenimą amžių bei epochų kaitos bėgsme. Jūsų dėmesiui – dokumentų ir vaizdų paroda :

”Vilniaus gatvė: nuo Zimavičienės mūro tilto link. Istorinės metamorfozės”.
Ši ekspozicija – tai neformalaus ir draugiško bendradarbiavimo rezultatas: su Alytaus kraštotyros muziejumi bei jame dirbančiu istoriku Vilmantu DUNDERIU, miesto fotografais Vytautu V.STANIONIU, Zenonu BULGAKOVU ir kitais, kraštotyrininku bei kolekcininku Gintaru LUČINSKU, dailininku Kostu POŠKUMI. Viliamės, jums patiks ir jauniausio
šios parodos dalyvio – Petro JURKONIO, Piliakalnio pagrindinės mokyklos septintoko, kūrybos bandymai gimtojo miesto tema.

PARODOS ATIDARYMAS –birželio 14 d., ketvirtadienį, 17 val.
Maloniai kviečiame apsilankyti.

DAR VIENA SVARBI INFORMACIJA

Garbingas glūkoidas Virgius Lepeška atsiuntė glūkoidams keletą senutėlių fotografijų, keletą šiandien matote “Savaitės foto“ langelyje, daugiau rasite galerijose: Glūkoidai daily, Aisčiai ir Melomanai. Ten rasite išsamius nuotraukų komentarus, bet norint prisiminti-atpažinti kai kuriuos to laikmečio veikėjus – prireiks jūsų pagalbos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑