Nuomonės. Viešai cenzūruota tiesa

Igoris, atsiliepdamas į Vytauto Galbuogio rašinį „Back in us… back in us… back in U.S.S.R“, pateikė sąrašą postulatų apie mūsų krašto ypatumus. Rašinio autorius paprašė vertinti tai su tam tikra humoro doze. Kadangi dalis pastebėjimų yra diskutuotini, todėl pabandėme prie kiekvieno teiginio pridėti komentarus, kuriuos skaitytojas, manome, dar kartą pakomentuos. Su tam tikra humoro doze. Tai panašu į cenzūrą. Viešą cenzūrą, bet tik todėl, kad nebūtų viskas „į vienus vartus“

IGORIS RIABOVAS

Mes gyvenam stebuklingoj šaly. Visas pasaulis mums pavydi! Tai mes eksportuojam į Baltarusiją demokratiją, o importuojam pigų benziną. Tai mūsų politikai spjauna į Rusijos pusę, smagiai užsitraukdami kontrabandinę cigaretę iš Kaliningrado. Tai mūsų moksleiviai ir studentai mūru stoja už lietuvybę, nesugebėdami pacituoti bent eilutės iš Donelaičio. Tai mūsų patriotai patys patriotiškiausi, ypač tuo metu, kai išsikrauna lagaminus ispanijose, airijose, anglijose ir kitose amerikose.

Mes mylim savo šalį,

– todėl, kad tik mes, uždirbdami 600 litų, už butą mokam 800. (Snoro banko bankrotas parodė, jog dalis pensininkų prašė sugražinti dešimtis tūkstančių litų, ne visi uždirba tik 600 Lt, tie kurie turi motyvuotą tikslą uždirbti daugiau, dažnai ir uždirba daugiau)

– todėl, kad atostogos Palangoje brangesnės nei Turkijoj. (Šventa tiesa)

– todėl, kad tik pas mus alus pigesnis už duoną, o kiaušiniai brangesni už mėsą. (Tik nebranginkime alaus – žlugs valstybė. Jaroslavo Hašeko knygos herojus Šveikas seniai tą įrodė. Kiaušinius reikėtų pirkti ten, kur pigiau juos parduoda. Danai važiuoja į Vokietiją pirkti alaus, suomiai į Estiją – vodkės)

– todėl, kad tik pas mus kalinius maitina geriau už pensininkus. (Pasitaiko turtingų kalinių ir vargšų pensininkų. Net jei tektų prasčiau maitintis už kalinį, vis tik geriau rinktis gyventi laisvėje)

– todėl, kad tik pas mus baigęs mokslus iškart registruojiesi darbo biržoj. (Nereikia baigti tokių mokslų, kad atsidurtum bedarbių biržoje. Rinkis informacinių technologijų sritį, tiksliąją mechaniką, lazerius ar kitą techninę specialybę, kurios reikia šiandien arba reikės po 10 metų. Žinomas ne vienas atvejis, kai paskutinio kurso studentai  priimami nuolatiniam darbui. Šiandien darbdavys baigusiojo paklausia: ar mokėjai už mokslą ar valstybė finansavo. Jei mokėjai – į darbą nebūsi priimtas, nes stipendijos negavai todėl, kad buvai tingus, taigi anoks ir specialistas esi)

– todėl, kad tik pas mus pica į namus atvažiuoja greičiau už „greitąją“. (Liūdna, bet pasitaiko)

– todėl, kad tik pas mus už pavogtą vištą duoda 3 metus, o už žmogžudystę – 5 lygtinai, o su nusikaltėliais kovoja atleisdami policininkus. (Be komentarų)

– todėl, kad tik pas mus saugiausiai guli tai, kas privirinta ar užbetonuota. (Be komentarų)

– todėl, kad tik mes turim būti pranašais, ir žinoti, kada susirgsim, kad laiku užsirašytume pas gydytoją. (Be komentarų)

– todėl, kad tik pas mus gali pamatyti tvorą, dalinančią ežerą pusiau. (Jeigu negalima susitarti dėl nuosavybės ribų, tenka statyti tvorą. Bet ir valstybių sienos dažnai padalina upes, ežerus ir tai įprasta visame pasaulyje)

– todėl, kad tik mes išeinam pasigrožėti, kaip linksmai pleška kaimyno namas. (Stereotipas prikergtas lietuvių tautai. Teko matyti, kai degant namui visi aplinkiniai, kaimynai puolė padėti, rizikuodami savo sveikata ir gyvybe. Jei kalbėtume apie abejingumą ir pavydą – būtume truputėlį arčiau tiesos)

– todėl, kad mes „durnių ir vagių nacija, nes dirbam už mažiau kaip 5000 litų“(Sunku suvokti šį teiginį. Be komentarų)

– todėl, kad tik pas mus milijonieriumi tampama per naktį. (Ne tik pas mus. Rusijoje per naktį tampama milijardieriumi)

– todėl, kad tik pas mus „remtiniai“ gauna 350 litų, o tūlo „uabo“ bosas- 350.000 litų. (Jeigu privati firma užėmė teisingą poziciją rinkoje, gali uždirbti ir daugiau. Blogai, kai eilinis tos firmos darbuotojas teuždirba minimumą ir dar vokelyje)

– todėl, kad tik pas mus kanceliarinės prekės kainuoja tūkstančius. (Be komentarų)

– todėl, kad tik pas mus patys gražiausi fejerverkai ir surūdiję „vamzdecai“. ( … )

– todėl, kad tik pas mus valstybė išlaiko skurstančius bedarbius avižinėm kruopom, o bedarbiai ir visi kiti savo mokesčiais statys atominę. (Be komentarų)

– todėl, kad tik pas mus pensininkė per naktį prisilašina 4 kibirus vandens „našaru“. (Negražu vogti vandenį, tačiau skurstančiai pensininkei – atleistina)

– todėl, kad tik pas mus kiemsargiais gali dirbti tik mokantys kinų, suomių ir genties „ubu-ubu“ kalbas. (Galima pridurti, jog šiandien nekonkurencingų specialybių –  vadybininkų, ekonomistų, teisininkų diplomais pasirūpinę universitetų absolventai taip pat turi galimybę atlikti kiemo švarinimo darbus. Visi juk negali būti astronautais)

– todėl, kad tik pas mus vonioje išsimaudo visa šeima, o vandenį įšpilame į klozeto bakelį. (Taupumas visada puošia žmogų. Tik ar higienos poreikiai nenukenčia. Indai maudosi Gange ir taip apvalo ne tik kūną, bet ir dvasią)

– todėl, kad tik mes kojas valomės į kilimėlį, padėtą prie kaimyno durų. (Tikras vandalizmo aktas prie kaimyno durų. Kokia gėda!!)

– todėl, kad tik pas mus „akcijinė“ prekė su 90% nuolaida nėra pati pigiausia. (Be komentarų)

– todėl, kad tik pas mus mūsų problemos labiausiai rūpi skustagalviams, kurie visada tavęs paklaus: “Turi problemų???“. (Tai jau praeitis. Dabar tai įteisinama kreivais įstatymais, poįstatyminiais aktais ir kitais dokumentais)

– todėl pusė Lietuvos gyventojų gyvena skurde, o kita puse – Londone ar Dubline. (Reikėtų patikslinti kas yra skurdas ir su kuria kita šalimi Lietuvą lyginti)

Sąrašą galite tęsti…

45 komentarai “Nuomonės. Viešai cenzūruota tiesa

Pridėti Jūsų

 1. Na, p. Igoris tikrai myli Lietuvą. Šitokios gilaus susirūpinimo įžvalgos… Ar taip pačiai ponas myli ir savo kilmės Tėvynę? (dabartinę, turiu omeny). Būtų įdomu išgirsti iš apžvalgininko postulatus ir apie tvarkos ir teisingumo perpildytą Putino Rusiją – tai ne mažiau aktualu.

  Patinka

 2. ANONIMUI: – Taip, negarbingasai anonime – Igoris yra tikras Lietuvos rusas ir, tikiu, dar tikresnis Lietuvos pilietis. Gal net tikresnis už daugelį lietuvių. Nereikia “kabinti“ Lietuvos kitataučių tokiais kabliukais. Antro Igorio straipsnio jumoras nėra piktas, o greičiau graudus kaip karti tiesa,..

  Igorio reiškiama nuomonė kaip ir daugelio kitų pažangiai mąstančių piliečių nuomonė panaši savo pastebėjimais ir persunkta rūpesčiu, kuriame atsispindi ne vieno kiemo, vienos šalies bėdos. Čia jau globalesnis mąstymas ir bendražmogiški reikalai…

  Patinka

  1. Primindamas mano nedorumą, gerbiamasai, jūs tikrai įtikinote, jog patys doriausi ir nuoširdžiausi Lietuvos rūpintojėliai ir didieji pasiaukotojai dėl mūsų šalelės tai – Paksas, Lementauskas, na, ir jų “pokornyj sluga“, jūsų minėtas, didesnis Lietuvos pilietis. Lai užlieja šis graudus jumoras mūsų širdis ir nei nepajusime, kai jos jau dainuos: “ naš durdom golosuet za…“

   Patinka

 3. Štai ir vėl išmintingasis ANONIMAS…Čia gi ne ANONIMŲ KLUBAS !!!
  Gal ,, megzta beretė“ tamstai trukdo savo veido ,, negatyvą“
  pateikt atviram bendravimui.?

  Algirdas

  Patinka

  1. Super Lietuva,kaip ir seime. Chebryte, esmė straipsnio mintyse,užmirškim tuos runkeliškus diskusus-atsirasinėti ,visokiem anonimam,aš gerbiu ir juos,nebūtina tiek skirti dėmesio. Argi tokios LIetuvos valstybės gairės ? Kakraliukas .Baukutės,Rapoliukas, Sacharukas, fntt, Babilius plumt “apsirgo“,kaip du vyrai galėtu vaikus gimdyt, joo…Žiūrėkim rimtai į Lietuvos problemas

   Patinka

  2. Beretė? tai kokia? Paleckiukų ar Valierkos Ivanovo? Pastaruosius 20 metų tik ši rūšis po Vilnių blaškosi. Dar jie mėgsta raudonus plakatėlius, prirašytus blevyzgų.
   Tačiau viešbūčių vedėja sako, kad tai daugiau turistų į Vilnių pritraukia.

   Patinka

 4. ANONIMUI: – Tikrai šmaikštus jūsų pasažas. Šaunu, ačiū. Nenorėjau Jūsų įžeist. Jaučiu jūsų statusą, tačiau manau – kitataučius turime palaikyti, o saviems negailėti kritikos.Tad kritikuokim negeroves, taisykim jas, tik be pykčio. Kartą kitą suklydęs žmogus dar nėra beviltiškas,..

  Patinka

 5. Geriau pasiginčyti apie tai kas parasyta. Šia panašu, kad Igoriokas surinko, o Dzilbus suapvalino kampus kad ne taip baisu butų

  Patinka

 6. Cenzūra, kad ir švelni, yra cenzūra. Autoriaus nuomonė dabar yra iškreipta, tad norėčiau mintis skliausteliuose matyti žemiau po tekstu- juk autorius sąrašą leido tęsti. Tada bus panašu į diskusiją. Atsiprašau už pedagogišką toną.
  O anonimai mums labai gerai pažįstami- jie tupi musyse 🙂

  Patinka

  1. Dėl labai raiškaus akivaizdumo nesigilinant kas esti jusyse, norėjome tik pastebėti, jog jūsų vadinamoji “cenzūra“, yra tik lietuviškai nuolankus bandymas pristabdyti pasąmoninį didžiarusiškąjį AŠ, kuris (galbūt ir nesąmoningai) ėmė ir pasisavino lietuviškąjį MES. Ir ateity norėtųsi, jog atvirasisis autorius, kad ir labai išmintingas ir tiesiakalbis, nesiimtų analizuoti visų mūsų vardu, o paprastai ir nuoširdžiai pradėtų savuosius postulatus ir apibendrinimus įvardžiu “aš“, na, gal dar tam tikro elektorato vardu. Nes: AŠ- niekada neimportavau pigaus baltarusiško benzino, niekada netraukiau kontrabandinės cigaretės iš Kaliningrado, mano vaikai baigė aukštuosius mokslus ir sėkmingai darbuojasi Lietuvoje, jie taip pat gali cituoti ne tik Donelaitį, Gedą, Kajoką , o taipogi Cvetajevą, Pasternaką, Brodskį ir kt , bei veikti prasmingai ir kūrybingai Lietuvoje ir Lietuvai, bei ginti, jei prireiks, taip sunkiai iškovotą jos laisvę ir orumą.

   Patinka

 7. Turėjau principą niekada nediskutuoti su anonimais… bet kartais tiesos vardan reikia ir principus paaukoti. Ką gi. Fašistai irgi skaitė ir citavo Gėtę, bet tai netrukdė jiems deginti Anderseno pasakų aištėse…Gaila, bet kai aš stovėjau sausio 13-ąją Seimo aikštėj (palikus namie 3 vaikus, mažiausiai dar nebuvo metukų), aš stovėjau ten ne todėl, kad mano vaikai galėtų baigti aukštuosius, kad sėkmingai darbuotųsi Lietuvoje ar Briusely, o tik todėl, kad mano vaikai ir visi, su kuriais aš gyvenu šioje žemėje, turėtume žodžio laisvę ir kad mano močiutė ir kiti, kurie nori, galėtų niekieno nepersekiojami eiti į bažnyčią ar išpažinti kitokį tikėjimą. Tarybiniais laikais niekinom cenzūrą, bet tai buvo jėga iš išorės, o kas darosi dabar -dabar patys vieni kitus cenzūruojam! Tarybiniais laikais registravo, kas eina į bažnyčią, dabar gi registruoja, kas neina… Atleiskit, visada nenorėjau tikėti, kad lietuviai žudė žydus , dabar tikiu: tokių šalia gyvenančių “anonimų“ dėka ir praregėjau (ar čia jau mano idealizmas išgaravo). Taip, jūs, gerai pažįstami anonimai, ir Nerį, ir Kubilinską, ir Baltušį ne tik iš vadovėlių- iš gyvenimo ištrintumėt, numirusį Petkevičių teisman paduoti įsigudrinot, o jei dar drąsos būtų tiek, kiek niekšystės- ir Marcinkevičių pagal savo dūdelę būtumėt šokdinę, tik per didelė žmogaus siela buvo, pats save ištrėmė į tylią vienatvę…Mačiau aš tokius, kurie tyliai raportus rašinėjo, o prie Sąjūdžio su trispalvėm lakstė… Pažįstu ir tuos, kurie man 1984 sakė, kad “geriau tu į Katedrą nevaikščiok, nes turėsi su “struktūrom“ nemalonumų “(nors tuo metu Katedroj tik vargonų koncertai vykdavo)- dabar tie žmonės valdžioj ir priekinėse bažnyčios eilėse sėdi… Mačiau aš tokių vergų, kurie dėl numestos algos pasirengę suėstųikitokios spalvos pėdkelnes užsidėjusią…Neužčiaupė tokie manęs tada, neužčiaupsit ir dabar. Taip, tiesa karti, tiesa akis bado, bet žmogus, augęs Lietuvoj nuo 1 metukų ir turintis Lietuvos pilietybę, niekada nieko nepavogęs ir nieko neišdavęs, mokęs mus, drovius dzūkelius, būt laisvesniais, turi teisę tą savo teisybę pasakyti. Nes ta Lietuva lygiai tiek pat jo, kiek ir tavo, dar gal Igoris didesnę moralinę teisę turi, jis bent tiesiai į akis žiūrėdamas sako, o ne iš už kampo loja… Prisistatėt pilių, prisistatėt tvorų ir gyvenat savo “karalijoj“ – AŠ ir MANO-, o už tvoros jūsų šūdas jau mariom plaukia… neužilgo apsems ir jūsų pilis, o tada vėl bus kalti kitataučiai- žydai, rusai, lenkai…
  Atleisk jums, Viešpatie, nes jūs žinot, ką darot.

  Patinka

 8. Jau laikas susilaikyti nuo nekorektiškų apsižodžiavimų. Geriau susikoncentruokime ties Igorio teiginiais ir, jei jums jie pasirodys netikslūs, neteisingi ar atvirkščiai – šventa tiesa – taip ir parašykite. Kai rasite svarių argumentų savo nuomonei paremti, –garbingas, mąstantis oponentas pakels rankas ir sutiks. Manau, pakeisti nuomonę, kartais yra išminties požymis. Ženkliai prastesnė situacija, kai sutinki niekad neklystantį, visas svieto tiesas žinantį ir kurčią kitai nuomonei.

  Patinka

 9. Perskaičius tokią „kiaušinių“ sąmokslo teoriją, kad tik Lietuvoje jie brangūs, pagalvojau, kad autorius neskaito laikraščių, nežiūri televizijos. Europos Sąjunga priėmė nutarimą, kad vištos dedeklės turi gyventi 5 * garduose, todėl ūkiams nespėjus įvykdyti sąlygų, kilo kiaušinių kainos visoje Sąjungoje. O gal autorius tik pigiais dažais norėjo paterlioti Lietuvą…

  Patinka

  1. Vokietijoj kiausiniu kainos: masines produkcijos uz 10 st. 1,50€,
   ekologiski- 3,50€,- Kiausiniu kainos kilo ir Cekijoje, dabar cekai apsiprekina pas mus Vokietijoj.

   Patinka

 10. Šiame straipsnyje Igoris dažniausiai teisus, tačiau kodėl taip yra, mažai kas gilinasi. Aš nežinau faktų, kad Lietuva (oficiali) mokytų Baltarusiją demokratijos. Kad Lietuvos spauda nušviečia įvykius Baltarusijoje, tai faktas. Kad tas, kas turi vizą, gali atsivežti pigesnių degalų ir kitokių prekių iš Baltarusijos, tai šitai yra leidžiama, jei neviršiji leistinos normos. Reikėtų pagalvoti, kodėl anų laikų valdžia uoliai vykdė Maskvos nurodymus, kaip kad dabartinė- Briuselio. Kodėl degalų kainos didžiausios Baltijos šalyse? Ar čia kalti didžiuliai akcizai, ar prekybininkų antkainiai, ar didelė gyventojų perkamoji galia. Visi kalba, kad Lietuva- “švogerių“ šalis, kad gerą darbą galima gauti tik per pažintis, kad biznis baigia suaugti su politika. Mes tai skaitome laikraščiuose. Tai kam tada, reikia savęs paklausti, reikalinga valdžia, kuri tik patvirtina Briuselio rekomendacijas, nežiūrėdama gyventojų daugumos interesų? Gal tada įsivesti tiesioginį Briuselio valdymą, tuomet nebebūtų reikalinga didžiulė valdininkų armija, kurią reikia maitinti?

  Patinka

  1. Žana pateikė labai gerą klausimą. Pratęsiant galima dar paklausti: o kas tuos atstovus rinko? Ir aplamai, kas ta “mistinė“ valdžia? Ar marsiečiai, ar mūsų pačių rinkti atstovai, kuriems mes suteikėme mandatą spręsti už mus. Taigi pirminė atsakomybė – mums ir niekur nuo jos nedingsim, ir joks badymas pirštais į kitus mums nieko nepadės.

   Patinka

 11. Taigi čia Drumžlys-Bimbė, Alytaus inteligentas, Aisčių muzikontas. Gražus ir taktiškas jo komentaras-nuomonė tebus lengvas dušas glukoidų niurzgaliams. Gera ir malonu skaityt ir jaust mąstantį ir nepykstantį žmogų.

  Patinka

 12. nu gerai tas Linas Mazeika-Karalius pasake. Tai mes mandatus tuos davem, tai ir esam tikri mandos, o ne rinkejai. Viskas – reikia gadint tuos mandatus, tadu nieko neisrinksim, tadu paziurėsim. Svarbu ateit ir sugadint, kad kiti uz tavi nebalsuot

  Patinka

 13. Tai va, alyciški negadink biuletenių, o pabalsuok rudenį už bufetavos Kristinos ar bankyriaus Romanovo partijas ir atsiras tvarka ir teisingumas mylimoj Tėvynėj!

  Patinka

 14. Aš tvarkos ir teisingumo daryti nesugebėčiau, bet balsuosiu ir pačiam siūlau balsuoti pasirinktinai už Bufetavą arba Paksių arba Bankyrių ar už Suvirintoją – jie tikrai padarys. Kiaušinius dovanai mėtys iš vertalioto, kojas visi valysis tik į kilimėlį prie savo durų, pensininkus sukiš į kalėjimus, o zekus laisvėje pasodins ant pensininko dietos

  Patinka

 15. Mielasis Kaučeri ( Fergizai šiuo atveju ar nesvarbu kas toks, pagaliau) – svarbu- būk žmogus, pageidautina- žalias, žinoma, ne iš pykčio….Kai susitiksim- turėk ,,prie savęs“ kaučerio“ pažymėjimą….

  Patinka

  1. Okastas Kaučeris? Googlas sako, kad Jūsų užklausa – Kaučeris Fergizas – neatitiko jokių dokumentų.

   Patinka

 16. Na, jau Fergizo nepažįstat… O gal dar ir Eglijos, tpskt, Vaitkevičės- Fergi negirdėjot?! Juk ja dabar mėgaujasi – tūkstančiai, anot jos koučerio Ferizo. Jie neša Lietuvai atsipalaidavimo – fun – idėją… Juk gyvenimas – tai ištisa burleska… Kokia tamsi liaudis.

  Patinka

 17. Na va jau labai gausiai sukrutot, kai uzkabino ir isvardino dauguma bedu ir negeroviu mus saly. Ko bijotes skaudzios tiesos? Bimbe gerai ir taktiskai parase. O apie ta ‘ANONIMA’ -tai lai toliau slapstosi. Tik gal geriau jis nekabintu zmoniu visa amziu cia gyvenusiu. Nes tai liecia ir mane. Z–a is kurorto.

  Patinka

 18. nu va Zora gerai jau pasisparde ta ziema kap tas anonimas ir jau baigias, ale Bimbe tep jis gerai.skaito zmogus ir mislina ir parašo

  Patinka

 19. Mielas Igori,
  ar šiandien gali Lietuva būti šiuolaikinės ekonomikos, socialinio aprūpinimo, infrastruktūros, žmonių tarpusavio bendravimo šalis, atitinkanti senosios Europos standartus? Ne barteriniais mainais (demokratiją į cigaretes).
  Net arkliams aišku, kad ne…,ištrūkusi iš okupacijos, geležinės uždangos gniaužtų, ekonomiškai-finansiškai nualinta Lietuva dar net nespėjo iškuopti viso brudo (sov.paveldo)-naujo-tarybinio žmogaus (sovietžmogio) išauginto žmogidėse pagal pavliko morozovo…,žmogaus neturinčio nei namo nei adreso (privati nuosavybė buvo draudžiama)-vienu pavadinimu sovietskij sojuz…,taigi už nieką neatsakingą klajoklio modelį.
  Į vadinamą šalies elitą patekdavo vidutiniokai-komunistai-konformistai, turintys naudingų pažinčių klanelį (vėliau klanelis išsiplečia/transformuojasi įgauna jau net SS partinį statusą). Tai prasidėjo dar tuščių parduotuvių eroje (“ugdymas“ pagal Bizantiją), kaip per pažintis (įvairiomis formomis) galima buvo tikėtis savo buities pagerinimo. Ne visada dėl būtinumo, bet dažnu atveju pasipuikavimui prieš kitus. Nuo tada pradėjo vystytis mentalitetas (kuo tamsesnis žmogelis, tuo labiau tą reiškinį priimdavo, kaip gyvenimo normą). Todėl, gali būt, tarybinio “aukštojo“, su KP prieskoniais vakariečiai net iš tolo bijo (neabsoliutinu).
  Ryškus pavyzdys žmonių elgesyje – rinkimai, kaip Brazauskui pažadėjus pigios šlapiankės, lddp’istai laimėjo rinkimus.
  Taip pat žmonių pasirinktoms “vertybėms“ turėjo įtakos ir partijos “auksas“, nes Lietuvos komunistai-konformistai valdė valstybės turtą, todėl už lojalumą ir “paslaugas“ galėjo juo atsidėkoti. Visa tai nurašydami į V.Landsbergio sąskaitą, neva jis su Vagnorium kolūkius milijonierius (tiek skolų turėdavę) apiplešė, o fermų stogų šiferį Šveicarijon išvežė, nuosavų budinkų Alpėse stogams apdengti.
  Taigi, kol Lietuvos žmonių sąmonė bus susijusi su “naudingomis pažintimis“, niekas Lietuvoje nesikeis.

  Patinka

 20. Po tokios reakcijos į mano rašinį pasižadėjau sau, jog daugiau niekad nespaudinėsiu savo PC klavišų ir neprovokuosiu kai kurių nūdienos „politologų“. Tačiau norėdamas nuraminti aistras, sukeltas aplink mano kuklią asmenybę, visgi nutariau parašyti keletą žodžių ir pasižadu, kad tai bus paskutinis mano rašinys čia.
  Niekada nebuvau konformistas ir niekada nebuvau įsileidęs i smegeninę komunistinio jovalo, kurį pumpavo mokykla, laikraščiai, o vėliau ir TV. Niekada negalėjau (nors ir bandžiau) siekti aukštojo mokslo- jokiame LTSR ar TSRS universitete (nors mokyklą baigiau pakankamai neblogai ir mokėjau kelias kalbas), nes turėjau KGB „diplomą“ arba liaudiškai vadinama „vilko bilietą“ už laisvamaniškumą ir kitokį požiūrį į tuomet egzistuojančia santvarką. Į sovietu armiją atėjau su švariais antpečiais ir su tokiais pat išėjau (kas tarnavo, žino tuometinį posakį „Švarūs pogonai- švari sąžinė“). Toj pačioj „nenugalimoj“ buvau išvadintas fašistu, nes buvau apsikirpęs plikai, kuomet susidegino Romas Kalanta (su kuriuo buvau pažįstamas). Nuo 1969 metu buvau tampomas į KGB ir dėl ilgų plaukų, ir dėl muzikos, ir dėl Romo Buroko, kuris ateidavo pas mane pasiklausyti „Bitlų“…
  Niekada nebuvau parsidavęs už gabalą „šlapiankos“ ir nestojau į „šlovingąją“ KPSS, kad gaučiau privilegijas, kurias turėjo nomenklatūriniai komuniagos. Niekada niekas iš mano draugų ir pažįstamų neprikišo man mano tautybės, o aš niekad neskirsčiau savo draugų nei pagal tautybę, nei pagal kilmę, nei pagal padėtį. Beje, mano dukros turi lietuviškas pavardes, tai gal apšaukim jas „5-ąja kolona“?.
  Nenoriu veltis į diskusiją, kas kaltas: Brazauskas, Landsbergis ar Paksas. Aišku viena- visada kalti būna kiti: žydai, rusai. Ir dar lenkai…Tik ne patys.
  Ir dar: ačiū anonimui, kad parodė man mano vietą. Kaip sake Filosofas:“Suum Cuique“, arba kitaip tariant- jedem das seine.

  Patinka

  1. Nereaguoti į teiginį, rašinį ar kokią kitą išsakytą nuomone, – reiškia, besąlygišką autoriaus nepaneigiamumą, diskusijų vengimą/nepriimtinumą.
   Keistoka, kad p.Igor‘is prisiima sau beveik viską, kas susieta su Lietuvos okupantų insinuacijomis, įtakos agentėlių improvizacijomis, manipuliacijomis. Prisiėmimas sau pretenzijas/peripetijas.
   Nepasitenkinimas cccp‘ru, komunizmo nepasiekimais dar nereiškia, kad Rusijos imperializmas neegzistuoja.
   Miunchene W. Putinas apie cccp‘ro žlugimą nedviprasmiškai apgailestavo
   Netgi disidentas Solženicinas, parašęs tokias knygas kaip “Gulago archipelagas“ arba “Viena Ivano Denisovičiaus diena“, sovietmečiu pagarsėjęs kaip disidentas, apdovanotas Nobelio Taikos premija ir iki 1990 m. gyvenęs tremtyje, pasirodo, idealizavo imperinę Rusijos praeitį.
   Taigi klausimas – koks mums pasirinkimas? Nuolaidžiavimas – blogiausia, ką galima padaryti. Rusija draugų negerbia ir jų neturi, jie gerbia tik nugalėtojus (draugai – armija ir laivynas) – tai jų nacionalinio charakterio bruožas. Prisiminkit kad ir Lukašenkos atvejį – parsidavęs rusams iki kaulų smegenų, tačiau vis vien periodiškai sulaukia smūgių į nugarą.
   Padorūs rusai, labai subtiliai vertina/reiškiasi situacijoje, susiklosčiusioje po Lietuvos okupacijos, trukusios ištisus 50 metų. Vienas dalykas rezistuoti/priešintis sovietams, kitas dalykas priešintis/neigti valstybę, su kuria susietas likimas/gyvenamoji vieta.

   Patinka

  2. Įgorį pažįstu 42 metus, tai vienas iš mano gerų draugų, puikus žmogus, draugiškumo ir atvirumo požiūriu daugumai lietuvaičių reikėtų smarkiai pasitempti. Manau, kad ir mūsų politinės pažiūros kai kuriais klausimais nesutampa, bet tai niekada nekėlė problemų ir vienas kito niekada nepuolėm įžeidinėti ar kitaip žeminti. Juo labiau dėl tautybės. Į glūkoidų redakciją atkeliavo Vytauto Pavilonio straipsnis „Atviras laiškas Igoriui“. Perskaičiau. Tai tinka visiems mums, ypač tai daliai žmonių, kurie sąmoningai ar nesamoningai pasiduoda smegenų plovimui, vitrininei saviplakai, ieško problemų lygioje vietoje ir taip (sąmoningai ar nesąmoningai) tampa propogandos ruporais ne visad naudingais tokiai mažai šaliai, kuri gyventojų skaičiumi gali lygiuotis tik į vidutinį pasulio didmiestį. Ryt-poryt įdėsiu paskaityti visiems. Taip pat noriu Igorį atsiprašyti už ne visad korektiškus komentatorių pareiškimus jo adresu, tokia ta viešoji erdvė. Visad skatinau įrodinėti savo tiesas argumentais, o ne įžeidžiamu tonu, nukreipiant purvą į asmenį. Gyvenkime ir mokykimės būti draugiški vieni kitiems. O diskusijos reikalingos, net X_failauose sakė: tiesa vaikšto kažkur šalia.

   Patinka

  3. Nėr už ką, p. Igori.Visai neturėjau ketinimų “pastatyti“ Jus į savo vietą, nes, pateikdamas tuos postulatus, Jūs kaip niekada ir buvote savo vietoje. O dėl “suum cuique“ – tai ir vėl šiek tiek suapvalinote Cicerono teisingumo apibrėžimą:“ teisingumas yra nuolatinė ir tvari valia kiekvienam duoti tai, kas jam riklauso“. O šio apibrėžimo išvestoji “suum cuique“ (“kiekvienam savo“) yra labai problemiškas supaprastinimas, nes nejučia gali virsti: “ kas tavo, tai ir mano, o kas mano – tai neruš…“ Neatsitiktinai ir naciai šį supaprastinimą, išverstą kaip Jeden das Seine, panaudojo virš Buchenvaldo vartų. Transfuzija?

   Patinka

 21. ANONIMUI>>>>>>>nuo zodzio anonistas. Per Bolsevikines sventes neidavau namo,kol raudona veleva batu nenusivalydavau.Kartais ir viesai tai padarydavau,nors 15 paru ant naru pasivoliodavau.Daug galeciau parasyti apie Alytu,to meto gyvenima.Is komentaru matau,kad dauguma gyvena su bolsevikiniu virusu.Tik bukagalvis gali balsuoti uz sekretoriu-mera,uz sekretoriu-prezidenta……………..pilnai tikiu.kad ir vel dauguma atiduos balsus uz komunistus ir Spygininka…….o ta dauguma ir stabdis viskam,o ta dauguma kaimieciai.Jie dar sapnuoja kaip runkelius kolukio nakti voge,kaip saibas is mesos kombinato tempe,kaip medvilne ant saves vyniodavo.Buvo gerai paklodziu daug turejo.Saiba pardaviai,prisigeriai,prisimyzai,ne beda,paklodziu daug pritysta.Tad tokie jus neprieteliai.Laisve-tai kasdienine kova del jos.Dabar ji tik deklaruojama.Turime korupcine valstybe,iki zemiausio lygio.Noreciau palinketi vienybes ir protingo balso atidavimo. O kas del R>IGORIO, as su juo i zvalgyba eiciau….gal dar kokiam balvonui nepatinka. Su pagarba visiem LIETUVOS patriotams. GINTAUTAS MILIAUSKAS—ZYDAS. Kur gime blogio virusas………….javrei vyse fsieh a HABAD vyse javrieja.(HABAD-fasistine-religine zydu organizacija,su filialu Lietuvoje,tai daug ka pasako)

  Patinka

  1. Prisimenu tamstelę – tikras kovotojas buvai. ENSK tuomet rezidavusių austrų ir vokiečių siaubui. Jei vieni alytiškiai, vakarietiškų daiktukų adorantai, kaulydavo nusižeminę tų stebūklų, tai tamysta griežtai elgeisi – reketuodavai. Gųsdindavai svetimoj šaly atsidūrusį vargšą vokietuką, kap kokis batko Machno. Bet “negarbingo“ “Žydo“ slapyvardį po šiai dienai nešioji. Na tikrai – odiozinė figūra tamsta esmi, tpsknt.

   Patinka

 22. RASAI PETKEVICIENEI. Tai istrauka is zydo parasytos knygos<> Autorius pats,daugeli metu gyveno,dirbo su <>jos bustine randasi NY,Brukline.Man teko stebeti ju veikla 8m.,aptarnauti per ju religines sventes. Tad autorius rabajus-zydas,pamates kas vyksta toje organizacijoje isvyko iUkraina ir parase knyga.<> Jau senai keliamas klausymas,ne kas saude zydus,o del ko juos saude ir saudo.As religine tema nemegstu diskutuoti,tai visos zmonijos beda.Kaip ir Lietuvos istorija neprasideda prievartiniu krikscionybes ivedimu. Jus Rasa kaska rasote apie Lietuvos diskreditacija …20 amzius,skaityk,domekis,analizuok-neklausyk globalistu puciamos dudeles garsu. Perskaites jusu Rasa komentara as jus matau su velevele rankoje,o spalvos joje-PILNAS SPEKTRAS. Tad iseikite is riboto mastymo ribu.

  Patinka

  1. Niekuomet, Gintautai, nesutiksiu, jog gali rastis ir būti pateisintas bet koks motyvas šaudyti žmogų, tuo labiau etninis. Labai plonu ledu čiuožiate, pone.

   Patinka

 23. SENAM ALYTISKIUI-tokia pravarde man dave draugai.Nieko tie vokieciai nepranesnesni.Lietuviu technini,kulturini progresa sustabde Bolsevikine okupacija,daug kam pakeitusi mastysena,tik ne man.Visada sakydavau aiskiai,tiesiai,nors ir uz tai turedavau perdeta demesi nuo spec.tarnybu.Mane pilnai pazinojo tik keletas draugu,nes kitaip butu pasielge griesciau.Teko dura stumti…..reikejo nardyt ir tyciotis is TARYBINES santvarkos.o kiek dabar patriotu ir kiekvienas su savo neisprususia nuomone.Kokia dabar LIETUVA-tai tokie ir zmones…ilgai jiems prastis reikes.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑