Trys Nidos štrichai ir sveikinimai

Kempingas Jūrmaloje Jaunkemeri 1983 metai. Alvydas Petkevičius, Viktoras Jonkus, Dzilbus su artimaisiais prie langelio teiraujasi vietų kempinge. Simpatiška recepcijonistė nesimpatiškai išpoškina: miest net. Prie langelio prieina sekantis vietų ieškotojas – gerai apsirengęs vyrukas, pašnekina simpatiškąją ir padeda ant langelio du pokelius Camel. Vaše miesto No 45. Prijatno provesti vriemia. Štai taip.

Kuo Nida išskirtinė? UNESCO saugomo kraštovaizdžio dalelė. Čia sąlyginai saugu ir nėra varguolių. Nors… vietinis kuršis žvejys, pirkęs keletą alaus butelių, kasininkės buvo paprašytas pirma parodyti pinigus ir, tik pamačiusi 20 litų žvejo rankoje, pradėjo barškinti kasos aparatu. Ne kiekvienam pagal jėgas atostogauti Seišelių ar Havajų salose, tačiau Nida įveikiama bet kuriam tautiečiui, net ir Kubilių keikiančiam. Problema ta, kad tautietis niekaip neišdrįsta pakratyti kojines ir skirti pinigėlio SAVO poilsiui. Pasilik, žmogau, 4000 lt laidotuvėms, kitus leisk sau, kitaip nepastebėsi, kad gyvenimo filmas jau tik titrus rodo su svarbiom datom…

Nudistų pliažas. Kadangi persirengimo kabinų nėra, neabejotinas privalumas nesukti sau galvos persirengi kada ir kur patiko. Sunku pasakyti, koki verdiktą išsakytų V. Tomkus ar  P. Gražulis, greičiau jokio, nes jų gvildenamos pedofilų ir homikų apraiškos pagal svarbą niekad nesusilygins su piliečių noru pasivolioti smėlyje nuogiems. Nepastebėjimas. Nuogalių tarpe  shreko kūno formų individų nepastebėta.

Neplanuoti glūkoidų susitikimai Nidoje šnabžda, kad jiems Lietuvoje ankšta. Virgius (pernykščių nuotykių Amerikoje   kompanionas ir sumanytojas) pademonstravo jūrinio katerio galią ir padovanojo išskirtinių pojūčių. Ant kalno „Don Vito“ susirinkusi gausi glūkoidų Vilniaus jaunimo sekcija šventė Augusto bernvakarį. Manoma, jog Lina po savaitės taip pat mėgavosi paskutinėmis „laisvės“ akimirkomis. Visa tai ir daugiau matysite trumpame filme apie Nidą. Ten rasite sveikinimus jaunavedžiams ir gimtadienius paminėjusioms Laimai Elsnerienei ir Agnei Jonkutei.

 Kamera ir montažas Dzilbus  ||  Trukmė  11:42 

10 komentarų “Trys Nidos štrichai ir sveikinimai

Pridėti Jūsų

 1. Rasa Petkevičienė pavydžiu moterišku žvilgsniu: bet gi Laimos sportiškumas! Bekonkurentė pretendentė į Misis Glūkas Senjora. Net kai kurioms jaunutėms reikėtų pasitempti.

  Patinka

 2. Autorius neatsižvelgė į gyventojų perkamąją galią, kuri net pagal statistiką neauga. Nida tampa piniguočių rojum ir spekuliuoti galimybėmis eiliniam piliečiui ilsėti Nidoje nederėtų

  Patinka

 3. buvau keletą dienų ir aš ten N. Na sakykit kaip norit , bet jau pagal kainas tai ten lyginasi į kokius Kanarus ar Šveicariją. Man, per brangu. inkognito.

  Patinka

 4. Joooo, Nidos kainos niekaip neatitinka to ką ten paslaugų siūlytojai gali padėti ant lėkštutės, bet už tai į lėkštutę prašo neadekvačiai daug litų. Galima suprast tuos vietinius maklerius, kurie nori per 2-3 mėnesius užsidirbti visiems metams. Vokiečiams tai nėra brangu, be to, vienas labai informuotas Nidos vietinis pasakojo, jog jiems, nutarusiems aplankyti savo faterlanda, jų valstybė iš dalies finansuodavo jų kelionės išlaidas, gal tik pora metų to jau nėra. Yra ten labai sureikšmintų gamtos objektų, pvz. Sklandytojų kopa, kuria minia nuolat grožisi. Kai pamačiau įsiterpusį į Atlanto vandenyną Cape Cod (Menkių iškyšulys) USA , kuris kelis kartus didesnis, o Sklandytojų kopų ten šimtai, tik žymiai galingiau atrodančių, tai ir lyginti kažką su kažkuo nesinori. Pastebėjau vieną niuansą, gali pasirodyti įdomu mėgėjams apsipirkti įvairiose maximose. Ten yra prekių, kurių nepamatysi kad ir kuklaus provincijos miestelio Alytaus supermarketuose. Daug užsieniečių čia lankosi, ir krautuvininkų politika keičiasi: reikia įtikti prekių įvairove ir kokybe. Taip greitai viską sudėjus, galima sakyti, jog Nida orientuota į vidutinį Vakarų šalies turistą, kurį nekamuoja ypatingas kultūrinis ar pažintinis troškulys, o ir kainos jam ten labai patrauklios. Vietiniams kūrikams geriau atostogauti Egipte ar Turkijoje. Bus pigiau ir aštresnių įspūdžių akumuliuos.

  Patinka

 5. Man asmeniškai Nida unikali tuo, kad tai -VIENINTELĖ vieta Lietuvoje, kuri… kvepia BAIKALU -vieta kurioje prabėgo laimingiausios maniškės vaikystės vasaros:
  kur išmokau plaukti , kaip dabar suprantu -tiesiog lediniame :))) vandenyje,
  uždegti bent jau iš antro :)))) degtuko laužą, siaučiant nuolatiniams vėjams(pats švelniausias vadinosi Barguzin, o aršiausias -Gornyj veter (prie Baltijos jūros tokiais atvejais kabinama juoda vėliava, o bangos siekia maždaug penkiaaukščio namo aukštį ir laužus, suprantama, darželinio amžiaus vaikams tėvai jau draudė kūrenti :)))))
  Didžiosios Nidos kopos prieigose(tarp pušelių,iš marių pusės) būtent TAS svaigiai gaivius kvapus po daugelio ilgesio dešimtmečių užfiksavo mano šnervės ir aš ją, suprantama, taip pat įsimylėjau :))
  Kita vertus -daug kas (ne į gerąją pusę , dėja, 😦 pasikeitė ir Olchono saloje prie Baikalo, o ir Nidoje, 😦

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: