Glūkoidams 30 metų: susirinkimas lyg mielas sapnas (atnaujinta 2011.08.16)

ATNAUJINIMAI:

#6  FM99 kalbina glūkoidus (2011 08 16)

 Kamera – Donatas/Dzilbus ||  Montažas- Dzilbus  ||  “FM99 kalbina glūkoidus “ 

#5  Papildyta fotogalera “Glūkas 2011“ Linos (Olandija) atsiųstomis (5) nuotraukomis (2011 08 07)
#4  Įvertinus pastabas, atnaujintas jubiliejinis klipas Agnė Ilona Rasa – “Songas 1981“: išimti barškučiai ir kiti niekeliai, HD raiška (2011 07 25)
#3   Papildyta AlviJago ir Dzilbaus džazavimu Glūkas 30 tema (2011 07 23).
#2   Papildyta fotogalera “Glūkas 2011“ Linos (Olandija) atsiųstomis nuotraukomis.
#1   Dviejų dalių filmukas: “I Dalis. Profių valanda“ ir “II Dalis. Atviraujam ir bendraujam“.

ALVI JAGO IR DZILBUS DŽIAZUOJA SUSITIKIMO GLŪKAS 2011 TEMA

Alvi Jago: – Žiurėjau žiurėjau į tą Gluko 2011 nuotrauką… Gražu, nors biskį graudu, bet – šviesu, šviesu. Kartais atrodė, kad kažkur visai šalia ir Valdukas ir Simas ir Lilis ir kiti, išėję mūsų draugai, bičiuliai, bendražygiai…Taigi – žiurėjau žiurėjau ir pradėjau skaičiuot, džiazuot, improvizuot…

Dzilbus: – Aplankiau Aisčius kapuose prieš susitikimą. Pagarba ir ramybė jiems. Tai ką vis tik pridžazavai?

Alvi Jago: – Ačiū Dzilbau, kad aplankei mūsų bendražygių kapelius. AtA jiems visiems. O džiazas toks. Suskaičiavau nuotraukoj – viso 45 personos. Trys ex AISČIAI –Alvydas Jegelevičius-Jėgelė, Gintautas Unguraitis-Dzilbus su žmona Laima, Viktoras Jonkus-Vikcius-Einamkeptsriubos su savo Jule. Du gulintys – gulikai. Dar iš praeitos kolektyvines nuotraukos anuomet kažkas pasakė – du bananai. Taip – vienas žalias, kitas biskį pernokęs. Abu tinka vartoti, bet jei nepadėjai – nerušiok, kolera, ba gausi,..

Toliau – 9 tupintys – tupikai. Vienas jų – tamsiai žalias, mėgstantis, galbūt, uogas, ypač šaltalankio. Ponią Šaltalankę nesunku surast, ji – misis Renesansas. Kadaise ji išlipo iš seno paveikslo ir apsigyveno Lietuvoje. Jos gerbėjas ir saugotojas iškoduotas visai netyčia – pagal aistrą uogom. Du išsižiojėliai – Kapitonas ir Jėgelė gasdina vaikus ir normalius žmones. Baisu, kada jie subręs ?. O tas Jėgelė – iš viso nenormalus – šokinėja medžių viršūnėm kaip koks vištvanagis,.. Penkios juodos damos centre. Iš jų viena Zuikutis Nr. 2 ir iš jų viena misis Glukas 2011. Atspėkit, įminkit – balsuokit.

Dzilbus: – Žinai, tas Dainos Gudzinevičiūtės krėslas mūsų senjoras išprovokavo mesti iššūkį glūkoidų vyrijai. ¬ Suprask, nori misterio titulo – sėsk ant tos kėdės, o jos jau spręs. Ką manai?

Alvi Jago: – Nelabai įspūdingas tas įspaudas, kad senjoros galėtų spręst teigiamai (?). Nors mes žinom, kad joms reikia – skanaus,.. Man gal ir tiktų tas kreivas čili pipiriukas, bet jau ilgapimpių glukoidų čia nepasodinsi – nesės nė už ką…

Dzilbus: – Na, tu čia pavarei penkta pavara,.. Varyk toliau,..

Alvi Jago: – Misteris Glukas 2011 – vienas iš dviejų bananų. Aišku – žalias.  Geltonas niekada nepyksta, tik biskį pavydi. Gal (?).

Dzilbus: – Nė biskio. Tas geltonas turi nelietuvišką būdo bruožą: kai draugams ar kaimynams sekasi – džiūgauja.

Alvi Jago: – Tikrai nelietuviškas bruožas. Ir iš kur dar tokių atsiranda. Normalūs lietuviai (kai kaimynams sekasi) pila nuodus po tvorom ir pjausto padangas arba krenta iš pavydo negyvi,o čia, tas geltonas sau džiūgauja. Nenormalus. Matyt, ilgai gyvens,.. Toliau skaitau iš nuotraukos… Zuikutis Nr. 1 – ponia Beišienė. Šis žavumas akivaizdus. Nepavydėkit. Reikia gimt su tokia šypsena. Sportiškiausia dama – ponia Laima. Rezultatai akivaizdūs.Nepavydėkit. Reikia sunkiai ir kantriai dirbt.

Dzilbus: – Nuo tada, kai žmogus atsistojo ant dviejų kojų, yra žinoma, jog pirmasis vyro žvilgsnis į moterį niekada nesifokusavo į jos akis…

Alvi Jago: – Taigi visi žinom – moterys turi po šešias akis. Viršutinės – akutės- žibukės- grąžtukai, žemiau – tikros akys nuo akučių iki akiščių, o dar žemiau – tos, pagrindinės, kurios “drapalina“ mūsų akis – akėčios,..

Dilbus: – Mmm…

Alvi Jago:– Varau toliau… 8 žalieji – su senom Gluko maikutėm. Jie nežino kas yra žalieji, bet vistiek žali,.. 2 salotiniai berniukai-broliukai – bėgikai ir pagrindiniai plaukikai. 2 mįslingos damos. Viena susinepatoginus, kita – lyg ir prasikaltus… Glukas 2011 nuoširdumas – Julė Jonkuvienė, tikra draugė, gurmanė-maisto ekspertė, kuriai viskas skanu. Va.

Dzilbus: – Prieš gerus 20 metų Julė čia Glūke vaišino tortu iš kopūstų, dar ir šiandien skonis neišgaravo…

Alvi Jago: – A, supratau. Tai, matyt, Vikcius prieš tai kepė kopūstų sriubą, o po to Julė tortą darė ?.. Čia subtilūs dalykai, čia tik Aisčiai gali suprast,..

Dzilbus: – Ką dar matai nuotraukoj ?..

Alvi Jago: – Taip,..
Glukas 2011 žentukas – Oranžinis, norgų siaubas ir plentų monstras Gicka iš po Utenas.
Glukas 2011 martelė – gal kuri senjora pasigirs ir pagirs?
Glukas 2011 tortas – Laimos sukurtas dviejų aukštų tortas
Glukas 2011 “Skruzdėlynas” – fantastiškas bokštas, Danutės linijos sukurtas.
Glukas 2011 pora – susižiedėję ir jau pasižadėję: Lina ir Augustas.
Glukas 2011 mergelė – Laimos ir Ginto Unguraičių anūkėlė Ugnė Česnakauskaitė.

Dzilbus: – Dėl Ugnės turiu išlikti neutralus. Dar kas neskaidrumu įtars…

Alvi Jago: – Kodėl ? Jos grožiui nereikia “blato“, bet tikėkimės, skaitytojai komentaruose dar mus pataisys ir papildys.

Dzilbus: – Gera mintis. Gal dar ir balsadėžę įkelsiu. Beje, dėl komentarų mūsų tinklapyje, vis bandau paskatinti glūkoidus būti aktyvesniais savo organe: komentuoti, parašyti kažką. Galima palengvinti “prievolę“, pavyzdžiui perskaičius, jei patiko, padėti simbolį “+“, jei pasirodys, jog tai nesąmonė ar nepritarus rašinio mintims – dedi simbolį “X“.

Alvi Jago: – Taip, aktyvumo glukoidams stinga. Bent taip ar ne pasakytų. Kažkokia tarybinė baimė smelkia. Jei gerbi draugą tai ir kritikuok. Jis supras. Pagaliau – koks tu glūkoidas, jei net savo glūkoidų organo nekomentuoji ar kitaip dėmesio neparodai?.. Matyt, reiks sodint visus iš eilės ant tos Gudzinčiaus kėdės ir mieruot. Aš jau prisipažinau.

Dzilbus: – Kas dar liko ?..

Alvi Jago: – Dar ?..
Glūkas 2011 jaunikaitis – Saulius Jegelevičius (klasikinė gitara, vokalas)
Glūkas 2011 daininikė – Agnė Dabregaitė.
Glūkas 2011 artistiškiausias – Algirdas Verbauskas. Kas galėtų paneigt? Niekas.
Glūkas 2011 atraktyviausias – Vytautas Stan-Simnas per Los Alytų su vabalais.
Glūkas 2011 daktaras – Virgilijus Beiša-Ankstigulas-Ankstikelas (2100-04 00), Lietuvoje retai sutinkamas, nežinomos genties ir dar neištirtų genų turėtojas – visų glukoidų ir visų, susipykusių su šaukštu, angelas sargas, gelbėtojas ir guodėjas.
Glūkas 2011 džentelmenas ir misteris Santūrumas – V.Beišos žentas Artūras Orintas.
Glūkas 2011 ištvermė – V.Beišos anūkas, drąsuolis Jonukas pabėgęs iš Džonio aptvaro.
Glūkas 2011 inkorporantas, infiltrantas – misteris holland’eris su mįslinga dama. Įdomu?
Glūkas 2011 profesionalus futbolininkas – ponas Elsneris su žmona ir trenere Laima.
Glūkas 2011 žurnalistas ir muzikologas, “Aisčių” fanas Nr. 1 – Igoris Riabovas – IGO.
Glūkas 2011 dainius – Albertas Antanavičius-Shikslyvom (nepainioti su anglų poetu, kuris shika spirom).
Glukas 2011 atradimas – lyrinis baritonas ir futbolasas Vytautas Malinauskas-Watas 380 voltų (pirmas iš kairės)
Glūkas 2011 užklydėlė – olimpinė čempionė ir nuoširdi pakišų pakišėja Daina Gudzinevičiūtė, kilus nuo Alytaus, bet neprisipažįsta (kol kas). Tiek to – užlaušim ir priversim prisipažint. Tadukas (jos vyras) padės.
Glūkas 2011 atklydėlis – verslininkas Algis Vaitkevičius-Vatikanas (nuotraukoj jo nėra, Vatikane – taip pat).
Tai tiek. Visi kiti, atrodo, normalūs ir visai sveiki, o šie, aukščiau suminėti, jau turi ligos požymių.

Dzilbus: – Tai ačiū jiems, kad serga ir linksmina, džiugina mus visus savo nepaprastais ir nepakartojamais Savo spalvingų amenybių bruožais, kurių jokiuose muziejuose nepamatysi, neišvysi, tiktai čia – prie Gluko.

Alvi Jago: – Vardan mūsų nepaprastos ir neprarastos kartos, vardan mūsų Alytaus, Alytaus pašto ir Alytaus Nemuno, Vardan mūsų Dzūkijos, Nemuno ir Lietuvos,..

Dzilbus: – Vardan mūsų tėvų ir protėvių ir mūsų išėjusių amžininkų, vardan mūsų vaikų, vaikaičių ir būsimų kartų – būkim geri viens kitam.

Alvi Jago: – Būkim geri ir gražūs. Džiaukimės,.. O dabartės visi rozu – „gliuku, gliuku, gliu-ku, gersim po stikliu-ką…“ Atsiprašom, jei čia, džiazuodami, netyčia ką nors užgavom.

Gera linkintys – Alvydas Jegelevičius ir Gintas Unguraitis

____________________________________

Sulaukėme ir glūkoidų tinklaraščio skaitytojų, rašytojų ir šiaip gerbėjų, kurie atvyko čia vedini smalsumo: o vis tik, ką jie ten veikia? Šiuo atžvilgiu, jie teisūs – nepabuvęs nepajusi. Staigmena: Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionės, tada dar pasiekusios ir olimpinį šaudymo rekordą, Dainos Gudzinevičiūtės su vyru apsilankymas glūkoidų kompanijoje, maloniai nustebino. Dainos įteiktas suvenyras-kėdė mūsų senjoroms sužadino krūvą idėjų. Viena jų – organizuoti misterių rinkimus, sodinant juos ant kėdės ir matuojant tam tikrus parametrus… Kodėl ne? Gal kitais metais vyrai bus drąsesni ir tai net provokacija nelaikys.

Malonu buvo matyti Vytautą Galbuogį su žmona, kuris parašė glūkoidams atsiminimus apie Kanadą 1992, airiškus nutikimus, o čia įteikė savo dirbinį, vaizduojantį melomano plaštakas labai skrupulingai laikančias vinilinį Bee Gees diską. Dar Vabalų (VW) fiestą aprašęs Vytautas Stanevičius, kilęs iš San Simno, tačiau didžiąją dalį gyvenimo kūrybiniam darbui paskyręs gyvendamas sostinėje. Atvyko ir mūsų ištikima skaitytoja ir rašytoja Aldona Marcinkevičienė su anūku. Jos atsiminimai apie Alytaus žmones ir miestą neįkainojami. Su visa šeima šeštadienį ežero pušyne pasirodė FM99 radio frontmenas Liudas Ramanauskas. Glūkoidų tinklapio adminas ir pakūrėjas Donatas (Juodo) tuoj pat surado temas ir kartu su Liudu jas vystė, surasdami begalę sąlyčio taškų. Spaudėme dešinę Deividui Petkevičiui ir visai jo šeimai, taip pat iš Olandijos atvykusiai jo mamai Linai, kurią lydėjo jos draugas Bartas. Miela buvo pabendrauti su Alytaus futbolo veteranais Vytu „Watu“ Malinausku ir Romu Elsneriu.

Miss Glūkas Charizma 2011  rinkimuose neoficiali apklausa dažnai minėjo vieną ar kitą iš šių nuostabių glūkoidžių: Agnę, Ugnę, Liną, Giedrę, kurios klipo filmavime atliko veiksmus su susitikimų pradžios metais – 1981.  Jei jau Alvydas A.Jegelevičius eksprontu atrinko šias nuostabias miss dalyvauti klipo kūrime – tai jau šis tas. Kas vis tik nugalės, išsiaiškinsime sekančiame ture 2012 metais. Kad to nepadarėme šiame susitikime – organizacinė klaida ir pamoka.

Rasa su Donatu vėl pasirūpino, kad glūkoidai dėvėtų T-shirtus, papuoštus jubiliejinio susirinkimo simboliais. Artūras su Ilona pasistengė, kad patys mažieji turėtų marškinėlius su glūkoidų atributika ir logotipu ir išsiskirtų šviesiais tonais iš aplinkos.

Penktadienio vakarą išvydome tikrą, tikros muzikos koncertą-dovaną. Tai Algio Verbausko, Sauliaus Jegelevičiaus,  Albertas “Šekspyro“ Antanavičius ir Agnės pasirodymai sulaukę šiltų ir gausių aplodismentų. Tai J.S.Bach   Adagio iš Sonatos g-moll, smuikui solo (A. Verbauskas), F. Moreno Torroba – Turegano ir  N. Paganini Cantabile – solo smuikui su gitaros akompanimentu (A. Verbauskas, S. Jegelevičius-Junior) ir Ieva. Raudoni vakarai (Agnė). Dar reikia išskirti Sauliaus „Across The Universe“ iš bitlų disko Let It Be. Albertas  priminė visiems, jog jo paprastos ir nuoširdžios baladės, tiesiog susilieja su Glūko dvasia, kvapais ir prisiminimais. Dar vėliau pradėjo veiklą naktinis Glūko klubas. Dzilbus su dukra Rasa sugrojo ir padainavo muzikos rezistentams jų mėgiamus hitus, kuriuos tada jie klausė tik per Luxemburgo radiją. Skambėjo Monkees, Rolling Stones, Beatles, Don McLean, Troggs, Move dar Cheap Trick ir kiti. Foninę muziką produkavo  Igoris, transliavęs per autogarso sistemą tokias retenybes iš  atmintimos muzikos lobyno: 1910 Fruitgum Company: Simon Says, The Trashmen: Surfin’ Bird, Sam The Sham And The Pharaons: Wooly Bully, The Lords: Gloryland, Ohio Express: Jummy Jummy, Tommy James And The Shondells: Hanky Panky,  todėl nestebino, kai kažkas pasakė: na, žinai, šio ar ano gabaliuko nebuvau girdėjęs jau 40 metų. Paryčiais Jimas Morrisonas susiliejo su sapnais ir tai buvo nepakartojama.

Glūko susitikimams jau sukurtos dvi dainos: Šekspyro „Glūkomanija“ ir Dzilbaus „1981“. Jei dar atsiras aistruolių panašioms skanduotėms-dainoms kurpti, išleisime visą vaizdo diską.

Išbandyti minimartoną šį kartą panoro apverktinai mažai dalyvių. Pagarba glūkzaurui Virgiui su anūkais, kurie nepabūgo prapliupusio lietaus ir distanciją įveikė.

Linkėjimus telefonu siuntė Virgis Lepeška, kuris šeštadienį anksti ryte turėjo išskristi iš Europos centro į Europos pakraštį. Sigitas „Kefas“ Kizala paskambino iš Londono ir dalyvavo mini konferencijoje su kolegomis, kurie vieni kitiems palinkėjo įvairių gerų dalykų

Vizualūs šventės atspindžiai. Kaip ir buvo sumanyta, jubiliejinis songas „1981“, kurį atliko Agnė, pritariant Glūko 1981 metų dalyvėms Rasai  ir Ilonai, jau sumontuotas ir pateiktas kaip apšildantis profių pasirodymą, įamžintą antrame filme-koncerte. Jame matysite Algio Verbausko ir Sauliaus Jegelevičiaus atliekamus kūrinius, Agnės pasirodymą ir Alberto „Šekspyro“ Antanavičiaus baladę (dar laukia būti pagamintu). Trečiame filmuke žiūrėkite ir klausykite kaip Liudas Ramanauskas iš  radio stoties FM99 kalbina glūkoidus (dar laukia būti pagamintu). Bene aštuonis senų hitų coverius atlikę Rasa su Dzilbumi liko neužfiksuoti videokameromis ar kitais įtaisais. Gal todėl, jog vienam iš glūkzaurų buvo sudėtinga tuo pačiu metu ir organizuoti ir groti ir filmuoti ir dar visokius kitus dalykėlius kuruoti.

Dėkojame glūkoidams, kurie su meile ir atsakomybe tiesiogiai prisidėjo prie renginio sėkmės: tai Agnė, Alvydas, Saulius, Algis, Albertas, Ilona, Artūras, Rima, Laima, Julė, Virgis, Igoris, Rasa, Donatas, Vytas G., Giedrė, Lina (Vilnius), Ugnė, Liudas ir Kapitonas (prigaudė žuvų).

Sunku būtų paneigti daugelio Jūsų išsakytą teiginį: mes gyvename nuo Glūko iki Glūko.

Iki naujų susitikimų. Laukti liko tik nepilnus metus. O jie prabėga greitai…

 Kamera – Donatas  ||  Montažas – Dzilbus ||  Agnė Ilona Rasa – “Songas 1981“ 

Kamera ir montažas- Dzilbus  ||  “I Dalis. Profių valanda“ ir “II Dalis. Atviraujam ir bendraujam“

Foto galerija. Nuotraukų gausa priklauso nuo jūsų pačių aktyvumo. Šiandien čia daugiausia Algio Verbausko atsiųstų foto.              

14 komentarų “Glūkoidams 30 metų: susirinkimas lyg mielas sapnas (atnaujinta 2011.08.16)

Pridėti Jūsų

 1. …oi tai uogos, tai uogutes, trys grazuoles kap,…

  Albertai, staigiai – tris posmus trim uogutem ir trim braskem,..

  Patinka

 2. O klipuko ‘Bendraujam, atviraujam’ “misė“ – gražuolė mergelė iš Vilniaus – Ugnytė. Plojimai Ugnytei:pl pl pl pl

  Patinka

 3. miela Rasele – ačiū, užvedei “an“ kalbos muzikos – lietuviškų garsaraščių. Ačiū-ū-ū,..

  …pl-pl ir pla-pla – lenkiški plojimai
  plit-plit, palt-palt – lietuviški
  plet-plet – latviški-letoniški
  plest-plest – estiški
  blus-blus – baltarusiški
  ir t.t.

  Patinka

 4. Glūkas 2011 dainius – Albertas Antanavičius-Shikslyvom (nepainioti su anglų poetu, kuris shika spirom). Nemirtinga eilutė :DDDDDD

  Patinka

 5. Sveiki! Tikrai ne iš būtinybės atsižymėti, išsakau savo susižavėjimą šia improvizacija.Sveikinu AlviJago
  ir Dzilbų už šia nauja,,literatiškai-muzikine“ forma išsakytus susitikimo įspūdžius!Jūs šį kartą scenoje
  DŽIAZAVOTE itin sėkmingai į kiekvieno mūsų ŠIRDĮ!!!

  Pagarbiai Algirdas Verbauskas

  Patinka

 6. Sienžvalga (pagal Juozą Erlicką)

  Visur nešiojuos gabalą sienos. Sutikęs ponią, pastatau ir atsiremiu iš kitos pusės.

  Užsieniečiai geriau atrodo.

  Patinka

 7. Ačiū, Gintai, kad prisiminei Gintarą Beresnevičių. Lig šiolei Jo netektis Lietuvai “nekompensuota“. Aušra, (Aiduko draugė), vakar su Vilniaus universiteto RSTC ,Religijos studijų tyrimų centro studiozais ir dėstytojais, ( ten ji mokėsi, ir Beresnevičius buvo jos pats mylimiausias dėstytojas) neoficialiai rinkosi prie Vilnelės švęsti mylimo mokytojo gyvenimą, išgedėti mirtį, pabudinti atmintį.

  Patinka

 8. Gaila, jog išeina tikros literatūros darbininkai. Kukulo laikų “Nemunas“ buvo puikus. Bet gaila dar ir dėl to, jog kurį laiką pateikinėjo “kukulizmus“Tomkaus “Respublikai“, šia prasme – gaila Jo talentingo laiko. Teilsisi Amžinybėje.

  Patinka

 9. Kažkaip Facebooke suradau nuorodą. Gražiai jūs čia gyvenate ir žinomų veidų prisižiūrėjau. Dėkoju už mielus prisiminimus

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑