Vinilo fanai niekur nedingo

Jonvabalių paradai nuolat vyksta Lietuvos televizijose ir kitur, kur tik galima pritraukti aikčiojančių ir dažnai ne dėl muzikos, o dėl pikantiškų žinučių žiniasklaidoje apie renginių herojus. Tai klasikinė kičo reklamos forma. Šiame fone miela, kai į glūkoidų paštą atkeliauja laiškelis iš tolimo krašto …

EDMUNDAS GEGUŽIS

Los Angeles, California

Užaugau Šančiuose kaip daugelis garsių rašytojų – Mieželaitis, Gimberis, Gončaras, bet rašyti nesisekė, gramatikos turėjau tik trejetą. Dainuoti nebandžiau, bet muziką mėgau nuo 12 metų. Pirmos plokštelės buvo daugiausia ’78 ir jau tada buvo labai senos. Jau šešiolikametis už 10 rublių įsigijau lietuvišką magnetofoną Aidas, kuris labai traukė juostas, po to – grotuvą Akord, vėliau – Vega, Unitra, stiprintuvą Brig, kasetinę deką Rūta. Ir tada jau prasidėjo mainai bei kolekcionavimai.

Į stebuklų ir turtuolių šalį patekau labai neįdomiu būdu: išlošiau žalią kortą. Važiuodamas į Vilnių vokiečių vizos, išsiunčiau užpildęs anketą žaliai kortai, o anketoje buvo keli reikalavimai ant balto popieriaus lapo. Jau buvau užmiršęs visą loterijų karštligę, kai staiga gavau laišką iš JAV. Tada labai džiaugiausi, nes nesupratau ką išlošiau. Susiradau senų draugų, kurie jau 10 ir daugiau metų gyveno Amerikoje. Aš tuo metu 38-erių su visa šeima: du 3 ir 4 metų vaikais, žmonele patraukėme pas juos. Viskas vyko normaliai, kol nesugalvojau užsidirbti daugiau pinigų ir, pusmetį pradirbęs statyboje, pradėjau ieškoti daugiau nuotykių turinčio darbo, kuri radau Los Angeles taxi. Nuotykių tikrai užteko, nes dirbau nesustodamas dieną ir naktį. Turbūt neploną knygą parašyčiau – filmuose apie taksistus to tikrai nebuvau matęs. Dabar jau galiu save priskirti veteranų klubui, nes 12 metų stažą turinčių nelabai surasi ir tarp dvylikos tūkstančiu L.A. taksistų. Kad gyvenimas neatrodytu pilkas ir be prošvaisčių, prisiminiau savo seną gerą pomėgį – vinilą. Mano mėgstami žanrai progrock, mėgstu ir jazz, folk, metal, ir visa kita, kai ką ir iš naujesnių grupių. Darbas taxi tapo dar įdomesnis, nes pravažiuodamas dažnai sustodavau apsipirkti vinilu ar CD. Turiu prikaupęs nelabai Lietuvoje populiaraus formato – LD (laser disc), vietos specialistų nuomone geriausi garso takeliai yra LD. Tai girdėjau per Los Angelo FM stoti KLOS. Labai populiari rock stotis. Mėgstu jos laidų vedėją Jim Lad, nes paruošia labai įdomias temines laidas. Žymus ir tuo, kad jo balsas buvo panaudotas Roger Waters albume Radio KAOS. Jim Lad jau pakankamai pagyvenęs žmogus, su savo pažintim pritraukia daug įdomių žmonių ir muzikantų į savo laidas. R. J. Dio paskutines savo dienas praleido vesdamas laidas šioje stotyje.

Labai patiko L.A. Rhino Records parduotuvė, ten buvau pastovus lankytojas, pardavėjai labai draugiški, visada pasikeisdavome plokštelėm, bet, laikui bėgant, parduotuvė išsikėlė į mažą miestelį. Dabar viena didžiausių Amerikoje (o gal ir pasauly) muzikos parduotuvė AMOEBA, įsikūrus Hollywood centre. Ji turi savo nedidelę sceną, kur groja kviestiniai muzikantai. Kartą, man besikapstant po plokšteles, kilo šurmulys kitame parduotuvės gale – pradėjo groti gitara pagyvenęs juodaodis gitaristas. Kai pradėjau brautis link jo, nes ten buvo mane dominančios plokštelės, sustabdė sargybinis. Kai pasakiau, kad ten yra kaip tik tos plokštelės, kurių man reikia, jis atsistojo tarp gitaristo ir manęs, kad aš galėčiau tęsti savo paiešką. Vėliau, kai žmonės pradėjo prašyti pas muzikantą autografo, suvokiau, kad tai buvo B.B.King. Amoeboj koncertavo P. McCartney ir daug kitu įžymybių. AMOEBA prekiauja visokio formato muzika ir filmais: CD, LP, LD, DVD, Blue Ray, ir, kas svarbiausia, ir naujais ir naudotais.

Per 12 metų pririnkau tiek muzikos, kad nutariau dalį parduoti ir žmonelės dėka sukūriau tinklalapį www.vinylrefuge.com, kurį ir norėčiau pasiūlyti glūkoidų melomanams. Jame daug senos, retos ir nelabai, bet geros muzikos, dar labai daug lentynose, kuri laukia savo eilės būti išstatytos svetainėj. Kasdien vis padedu po keletą dešimčių plokštelių. Įdomu butų pabendrauti su Lietuvos vinilo ar muzikos gerbėjais, nes čia neturiu daug lietuviškai kalbančių bendraminčių, o gal ir biznio partnerių.

Man įdomu, kodėl niekas Lietuvoj neklauso ir nekalba apie Bob Dylan, ar gal aš klystu. Jo ne tik muzika labai gera, pasakyčiau – nuostabi, o ir tėvai lietuviai. B.Dylan sūnus net lietuviškai šiek tiek kalba.

13 komentarų “Vinilo fanai niekur nedingo

Pridėti Jūsų

 1. Noriu gerbiama autoriu paklausti ar valstijose galima nusi[pirkti A. Mamontova, J. Šeduikytę ar yra prekybos tasku su lietuviska muzika aplamai

  Patinka

  1. Lietuviskos muzikos ir lietuvisku prekiu galima isigyti lietuviu bendruomenes centruose, arba didelese valstijose, kaip Kalifornija, Ilinojus, Florida. Ten daud emigrantu, ir nemazai ju parduotuveliu. Karta Venturoj (netoli Los Angeles) pries filmo seansa kokius tris kartus leido Andriaus Mamontovo daina “Don’t walk away, Renee“. Buvo tikrai didelis ir malonus siurprizas. O antras siurprizas buvo, kai sendaikciu parduotuvej radau to pacio A.Mamontovo video kasete, tik gaila, kad negaliu jos paklausyt, bet vis dar tebeturiu ja.

   Patinka

 2. Lietuvoj yra Zimmerman’o (Bob Dylan)gerbeju,taciau jis buvo daugiau aktualus Amerikoje,nes problemos,apie kurias jis dainavo buvo artimesnes amerikieciams.Reikejo gerai moketi anglu kalba,gaudytis ano meto politinese realijose,tuomet jo kuryba tampa artimesne.asmeniskai as surinkes visa jo diskografija ir daznai jo pasiklausau.be to nereikia pamirsti kad mes priklausom europetiskai kulturai,o tai pirmoj eilej “Bitlai“,“Rolingai“,“The Kinks“ir pan.

  Patinka

  1. Bob Dylan, bent mūsų kompanijoje, vertinamas ir gerbiamas kaip kompozitorius, sukūręs begalę puikių dainų, kurios užsifiksavo atmintyje, bet buvo sudainuotas kitų grupsų ir taip pateko į chartų viršūnę: Shall Be Released (The Tremeloes), Blowin’ In The Wind (The Hollies), Knockin’ On Heaven’s Door (Guns’n’Roses), Mr. Tambourine Man (The Birds, jei neklystu), Alberta (Eric Clapton), Just Like A Woman (?) ir kitos

   Patinka

  2. Karta dirbau su amerikieciu ir klausiau savo megstamus senus Genesis, kas ji labai nervino. Pagaliau jis paprase, kad paleisciau ka nors amerikietisko. Kai paklausia ka butent, jis atsake:
   Beatles. Ironija.

   Patinka

  1. Gal netiksliai parasiau, bet buvau skaites, kad jo tevai buvo Lietuvos zydai, arba litvakai. Litvakais buvo vadinami visi zydai, gyvenantys Lietuvos kunigaikstystes teritorijoj, dabartinej Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos teritorijoj. Mamos seneliai – Lietuvos zydai, o tevo -is Ukrainos. Rasiau ne todel, kad irodyt savo teisybe ar pasigincyti.

   Patinka

 3. Sveiki! Esu Deep Purple fanas ,bei jo“ geneologinio medzio“ cd disku ,atributikos ir t.t kolekcionierius. Gal Jus galite siuo klausimu ka nors rekomenduoti?

  Patinka

  1. Sveiki, Ricardai,
   Rekomenduociau pirmus tris, kuriuos, mano nuomone, yra sunkiausia surasti: 1)Deep Purple III.2)Shades of Deep Purple.3)The Book of Taliesyn. Siaip Jon Lordo yra retu nemazai. As, asmeniskai, megstu Ian Gillan.

   Patinka

 4. Butų įdomu žinoti, ką gero turime iš Deep Purple. Gal visus cd kartu ir solinius visų dalyvių? Gal tik originalai? Gal yra ir vinilo DP?

  Patinka

  1. Sveikas,Jonai,
   kai kuriuos CD ir vinilus galite paziureti mano internetiniam puslapyje http://www.vinylrefuge.com, bet dauguma mano vinilo kolekcijos nera internete. Tai:
   Roger Glover mask
   Gillan glory road
   Ian Gillan band clair air turbulance
   Ian Gillan band scarabus
   Ian Gillan Roger Glover accidentlly on purpose
   Ian Gillan band child in time
   Gillan future shock
   Gillan mr universe
   Rainbow straight between the eyes
   Rainbow bent out of shape
   Rainbow richie blackmores Rainbow
   Rainbow long live rock n roll
   Rainbow on stage
   Rainbow finyl vinyl
   Rainbow stone cold
   Rainbow rising
   Rainbow dificult to cure
   Rainbow down to earth.
   Jei turite kokiu klausimu, galite man atsiusti zinute per mano puslapi.

   Patinka

 5. Kas liecia cd Deep purple tema ,pas mane ju yra apie 500 simtai.Sarasa jai kam idomu ,galesiu atsiusti , japoniski 60% ,kiti 40% europos ,amerikos ,uk leidybos.(ne butlegai).

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑