Džiazas „Nemunas park“ terasoje

Rugpjūčio 20d. 19val. „Nemunas park“ terasoje išskirtinis duetas JAZZ duet „IT“  Irakli Koiava ir Tomas Čiukauskas

Duetas skirtas Lietuvos ir Gruzijos draugystei
Vienas geriausių Gruzijos multiinstrumentalistų, bei mušamųjų virtuozas iš Tbilisio IRAKLI KOIAVA ir profesionalus saksofonistas iš Lietuvos TOMAS ČIUKAUSKAS paruošė kompozicijas, kuriose vyrauja jazz fusion, free jazz stiliai, susipynę su Afrikos, Pietų Amerikos šalių etnine muzika. Be įprastų būgnų, groja įvairių tautų liaudies instrumentais – darbuka, udu, džiambi, marimba… Tarptautinis duetas pristato savo unikalią programą, kurioje rytietiški ritmai susipins su džiazo pulsacija.

IRAKLI KOIAVA – darbuka, udu, džiambi, būgnai

TOMAS ČIUKAUSKAS – saksofonas, klavišiniai

IRAKLI KOIAVA

Gimė 1979 m. vasario 27 d. Tbilisyje. Muzikinę karjerą pradėjo 2002 m. Kaip perkusininkas su grupe The Fairy, kuriai vadovavo Kaiovos brolis gitaristas Davidas, debiutavo tarptautinėje scenoje Armėnijoje. 2004 m. dalyvavo Gruzijos „Rožių revoliucijos“ minėjimo gala koncerte Batumio stadione, kur pasirodė su garsiausiomis grupėmis ir dainininkas. Tais pačiais metais buvo pakviestas į vieną populiariausių poproko grupių Gruzijoje Paparazzi. 2005 m. Iraklis su broliu Davidu ir vėliau prisijungusiu tenoru saksofonininku Goga Garsevanishvili dalyvavo projekte „Dimensija“. Trio grojo Jerevano ir Baku džiazo klubuose, taip pat gimtajame Tbilisyje. 2006 m. Iraklis organizavo bendrą Gruzijos ir Azerbaidžano džiazo muzikantų projektą Baku džiazo klube Caravan. 2007 m. rengė solinius koncertus „Udu garsai“, ėmė tyrinėti elektroninės muzikos galimybes. 2008 m. muzikantas tęsė solinius pasirodymus dviejuose skirtinguose projektuose – „Udu elektroninis pasaulis“ ir „Azijos–Afrikos vakaras“. Subūrė duetą su būgnininku Irakliu Sanadiradze, vėliau džiazo trio Rock Club su Kakha Jagashviliu (sopranas ir tenoras saksofonas) ir Girshel Yvasu (klavišiniai). 2008 m. Iraklis dalyvavo „Drummers’ Jam“ festivalyje Baku, grojo kartu su Azerbaidžano ir Rusijos muzikantais. Festivalyje gimė trio su Isfaru Sarabskiu (fortepijonas) ir Ruslanu Guseinovu (kontrabosas). 2009 m. Koiava organizavo 3 dienų festivalį „Udu ir draugai“. Jo rezultatas – „Udu etnoprojektas“, surengtas Gruzinų liaudies muzikos instrumentų muziejuje. 2009 m. Iraklis buvo pakviestas į Lietuvą. Čia jis surengė apie 60 koncertų. Tai buvo didžiulis išbandymas ir pasisekimas. Jis grojo įvairiuose miestuose ir miesteliuose, kartais solo, kartais su skirtingomis grupėmis.

Šią vasarą garsus Gruzijos perkusininkas tęsia muzikinį turnė po Lietuvą.

TOMAS ČIUKAUSKAS

Gimė Kaune 1981 m. liepos 22 d. Mokėsi Druskininkų dailės mokykloje, lankė privačias muzikos pamokas Juozo Mikolainio muzikos studijoje. 1999 m. įstojo į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją. Studijų metais aktyviai muzikavo bigbande, su kuriuo dalyvavo Lietuvos džiazo festivaliuose (Kaunas Jazz ir Birštonas Jazz). Baigęs konservatoriją, studijas tęsė Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. A. Fedotovo klasikinio saksofono klasėje. Nors studijavo klasikinę muziką, visada jautė polinkį groti džiazą. Vilniuje subūrė savo pirmąjį jazz trio „Džemas“, su kuriuo koncertuodavo sostinės klubuose, aktyviai dalyvaudavo džiazo vakaruose (jam session). Dar studijuodamas pradėjo pedagoginę veiklą Druskininkų  M. K. Čiurlionio muzikos mokykloje. 2007 m. įgijo bakalauro laipsnį ir 2008 m. pradėjo dirbti Lazdijų meno mokykloje – dėsto saksofoną, fleitą ir muzikos istoriją. Gyvena Druskininkuose. 2007 m. subūrė vietos muzikantus ir pradėjo rengti džiazo muzikos vakarus „Druskininkai Jazz“. 2008 m. Tomas išleido savo pirmąją

kompaktinę plokštelę „Fryday Alive“ (Gyvasis penktadienis), kuriame įrašyti autoriniai saksofonisto kūriniai. 2009 m. su žmona pianiste Jurgita Čiukauskiene įsteigė privačią muzikos mokyklą, įrengė muzikos įrašų studiją. 2009 m. su etnokultūrologe Lina Klimavičiūte subūrė džiazo projektą „Leliumai“, kuriame atliekamos šiuolaikiškos dzūkų folkloro dainos. 2009 m. plenere „Druskininkų poetinis ruduo“ koncertavo kartu su legendiniu muzikantu Vladimiru Tarasovu.

Šiuo metu saksofonistas aktyviai koncertuoja, bendradarbiauja su kitais muzikantais, rengia džiazo muzikos vakarus.

RENGINYS NEMOKAMAS


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑