Virto girioj ąžuolai

Tokio pavadinimo straipsniu sureagavo Respublikos leidinių grupė šį pirmadienį į skaitytojų užklausą dėl “susirgusių“ ąžuolų Vidzgirio miške, Alytuje

Nuėjau į Vidzgirio botaninį draustinį pasivaikščioti ir apstulbau: vietoj plačiai kerojusių ąžuolų likę tik kelmai! Kas galėjo taip pasielgti, nupjauti tokius gražius ir saugotinus medžius? Baisu ir pagalvoti, kad tai gali būti padaryta be jokių leidimų. Juk ne kartą esame girdėję, kad net draustiniuose nusikalstamai kertami medžiai. Kas galėtų paaiškinti, kodėl niokojamas draustinis?
Alytaus miškų urėdas Vytautas Zelenius paaiškino, kad penkis Vidzgirio botaniniame draustinyje augusius ąžuolus nupjovė urėdijos darbininkai, tam buvo gauti visi reikiami leidimai. Taip padaryta, nes reikėjo atlikti sanitarinį valymą.
“Tie medžiai buvo sausi, išdžiūvę, todėl reikėjo juos pašalinti, – teigė urėdas. – Jų mediena realizuota laikantis visų teisinių reikalavimų. Dalis parduota malkoms, dalis – rąstams.”
Jis pridūrė, kad ir urėdija neseniai gavo gyventojų skundų apie galimą ąžuolų vagystę minėtame draustinyje.
“Labai džiaugiuosi, kad žmonės myli gamtą, rūpinasi medžių išsaugojimu, – kalbėjo urėdas. – Norėdami išsiaiškinti, ar iš tikrųjų draustinyje neapsilankė medienos vagys, nuvykome į vietą ir viską patikrinome. Tačiau vagystės faktai nepasitvirtino.”

Vienas komentaras “Virto girioj ąžuolai

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑