Airiški nutikimai pagal Vytą

“Negaliu likti tik pasyviu tinklapio vartotoju, todėl nusprendžiau pasiūlyti visiems glūkoidams žiupsnelį airiškų nutikimų“ – taip pasakė Vytautas Galbuogis, atnešęs kompaktą su rašiniu, filmukais ir foto apie Airiją.
Pastebėjimas vertingas, nes neturime etatinių tinklapio prižiūrėtojų ir tik visų (o ne pasyvių vartotojų, anot Vyto) dėka mūsų webas vis dar gyvas. Jei jau rašome apie Airiją, todėl labai laukiama info iš  gyvenančių ne Lietuvoje: Jannos (Vokietija), Linos (Nyderlandai), Renatos (Atlanta, USA), Sigito (Chicago, USA), Manto (Los Angeles, USA). Visos temos galioja, rašykite su klaidom, be klaidų, angliškai, rusiškai ar lietuviškai – šias kalbas glūkoidų adminai įkerta be vargo ir pataisys neesminius teksto trūkumus.

VYTAUTAS GALBUOGIS

Airija. Pamačiau ja tokią. Dažnai vėjuotą, na o lietus čia nuolatinis draugas.Ilgiau pagyvenus tampa prakeiksmu. Rimtos žiemos nebūna, o vasara šiluma taip pat nelepina. Šiaip kraštovaizdis gražus, jei ne vien tik dirbi ir geri,  savaitgaliais yra kur akis paganyti. Atvykus, pirmas krikštas vairuotojams ­– eismas kaire puse. Neišsigąskit! Viskas paprasta – nesidairykit į dailesnes būtybes dešinėje, nors jų ten mažuma ir viskas perfect. Vairuotojai važinėja labai atsargiai, kartais ir labai žioplai, vėliau pradeda erzinti.Tik ilgiau pagyvenus, supranti, kur problema. Buvo ir  nelinksmu situacijų. Jie mokomi vairuoti taip: būk visada labai atsargus, nes nežinai ką galvoja kitas. Vėliau supranti, kad airiai neprognozuojami. Jie gali iš šunkelio į  pagrindinį visai prieš nosį iššokti. Būna ir tokių – iškiša nosį, pagalvoja ir dar spėja atgal paduoti. Šis variantas man priimtinesnis. Keliai labai vingiuoti. Amžina problema tampa aplenkimo manevras:  jie į šoną nelabai traukiasi. Čia važiuoju AŠ, o po manęs nors tvanas. Dar pyksta, kai lenki. Na o šiaip, daug kas sveikinasi rankytės pakėlimu, savotiškai įdomu. Keliai geri, žvyrkelių nepastebėjau. Patarimai vairuotojams: neskubėk ir būsi pirmas. Jei reikės greičiau pervažiuoti Airiją, pagelbės naktis. Išbandžiau dažnai važinėdamas. Vis norisi greičiau: važiuoji, rizikuoji, paveji kokį kepurėtą gudrutį “skriejantį“ 50 km/h, o iš paskos kokia dvidešimt mašinų ir nors megzti pradėk. Šiaip taip aplenki, vėl žibalo iki kol pagauni kitą. Rezultatas toks, kad, būdavo, važiuoji 120 km/h, o 100 km atstumą tekdavo važiuoti 2,5 valandos ir daugiau. Tai ir paskubėk.Todėl atvykėliai dažniausiai ir žiebia, mūsų nervukai neatlaiko, reikia labai priprasti. Eismas kankina. Nuomonė asmeniškai mano. Daug kas pastebi, kad airiai nušoko nuo kalnų tiesiai į civilizaciją. Yra kaip yra, tuo šalys ir skiriasi.

Šalis smagiai pagerianti, po savaitgalio labai jaučiasi. Bet dėkime blogus pastebėjimus į šoną. Šalyje labai domimasi žirgu sportu (geras biznis), labai populiarios šunų lenktynės. Šiai pramogai auginami kurtai.

Gyventi teko Tralee miestelyje (Kerio apskritis).Tai labai graži Airijos dalis, važinėjant jautiesi, lyg aukščiau nuo žemės pakilęs. Labai kalnuota, pajunti lyg paukšteliu virtęs. Teko nusitrenkti iki šiaurės Airijos, netoli Belfasto, o ten jau nuotaikos piktesnės, o masinos tai lietuviškais numeriais. Bet niekas veidelių neišdaužė, masinos išliko sveikos.

Skyrelis moterims.Truputis pastebėjimų. Oras gan  vėsokas, o jos nori visada būti gražios, gundančios dekoltuotos, apsinuoginusios, kiek galima. Tarytum tropikų kraštas būtų. Kai dieną pasirodo saulė – tuoj išrengia. Mūsų tautiečiai su striukėm žiemą, o jos iš pabų sau traukia per miestelį vos ne su vasariškais drabužėliais. Aišku žino, ateis pavasaris – galima ir pakentėti.

Skyrelis mamoms. Vaikus vežioja irgi pusiau aprengtus, basom kojom, be kepurių. Pagal lietuvišką samprata – baisoka. Mes save vyniojam, bet nežinau kas geriau. Snargliuotų ir šnarpščiančių ir ten pilna. Gana daug vaikų ir šiaip žmonių su nukrypimais nuo standarto. Rezultatas –kraujomaiša, vedybos su giminėm. Lietuviai to nedarykit – vaizdzialis ni koks.

Bendrai pasvarsčius, gyvenimas, kad ir mažai uždirbant, daug kokybiškesnis negu Lietuvoje. Dauguma nuomoja namus. Kainos visai prieinamos, Dubline, aišku, brangiau. Baigsiu posakiu: gerai ten kur mūsų nėra, bet kur mūsų nėra?

Daugiau Vytauto Galbuogio rašinių:

□  Susipažinkite: nagingas baldžius

Kamera Vytas ir kompanija ||  Montažas  Dzilbus ||  Trukmė   00:04:18

22 komentarai “Airiški nutikimai pagal Vytą

Pridėti Jūsų

 1. nu jau uz lietuva visame pasaulyje geriausios sales nera?! nukrypimai nuo standarto? kas yra tavo standartas? gal buvai kelly family sukites? airiai neslepia savo “nestandartinius“ zmones psichuskei. labai mazai tu matei is tavo masinos lango, vytai.

  Patinka

 2. Vytui ačiū uz labai nuoširdu ir informatyvų reportažą iš Airijos. Manau jis padės daugeliui dzūkų, besiruošiančių vykti ten. Manau – tai ne meile Airijai, o meilė GYVENIMUI, kuris jau nuo IX a. lietuvius nubloškia laimės iškot svečiuose kraštuose.
  Vyto G. reportažuose gali but ir prastesnių “vaizdziąlių“. Jų yra, užtenka pakankamai.
  O Žanos tonas man patinka. Ji drumsčia vandenį, neleidžia guostis, apsimetinėt, apsimeluot, nors – visi gerai žinom seną taisyklę – kaip lengva komentuot, patarinėt. Ypač – kai esi is ten…
  Ačiū už patrauklų reportažą p. Vytautui G., ir mūsų iškiliai menininkei Bundestage ir visam pasauly – mūsų Žanai R. LAIKYKIT ALYTAUS VĖLIAVĄ (su bulvių žiedu) AUKŠTAI IŠKĖLĘ IR NEPAMIRŠKIT ŠAKNŲ, kur bebūtumėt. Gražiausias kraštas – mūsų Tėviškė Dzūkija.
  Su gerlinkais – A.J.

  Patinka

 3. zinai, alvydai, kad pas mane dar niekad gyvenime nebuvo noro laikyt veliavas- nei su bulviu ziedais, nei su bundesadler. “partiotismas sugadina istorija“ sake j.w. von goethe.

  Patinka

 4. Gerai gerai jau, Žana – bėgiok su goethe ar be goethės, bet – bėgiok laimingai ir dažniau sugrįžk pas mus, kad ir be patriotizmo vėliavos. Mes Tave vertinam, mylim ir didžiuojamės.

  Patinka

 5. Na, yra pasaulyje žmonių (homo nulius coloris lot.), kuriems nieko nereiškia gimtinė (gal būt tik deklaruoja)…,juos tenkina galimybė gyventi geriau.
  Tačiau, ten kur gyventi geriau, visa tai sukūrė tos šalies žmonės, kurioje gyventi geriau, a ne?

  Patinka

 6. Alvydai, dėkodamas Vytautui už reportažiuką iš tos šalies, kurios mums nereikia, kol turime SAVO, sakai (antras sakinukas), cituoju:“…jis padės daugeliui dzūkų, besiruošiančių vykti TEN“. Ką – gal tu kokios nors emigracinės kontoros bosas? Ar bent jau agitatorius? Jei taip, tai – nėra nei patriotizmas, nei tikras alvydizmas, svarba ir mintis to žmogaus, kurį pažįstu. Gal tau tokia nesąmonė netyčia išsprūdo? Kiekvienas Lietuvos medis trokšta, kad jokia jo šaknis neišvažiuotų iš Tėvynės, o tu – praktiškai – agituoji: eik. Pasiteisink, rupūže, viešai. Pasiteisink, nes žinau, kad tau už Lietuvą svarbiau tik saulė ir Saulė. O jei be juokucio – kai visi pabėgsim gyvent patogiau, ateis marsiečiai ar kinai – gyvent bent jau taip kaip mes. Kita vertus, gyvenkime kaip išmanome – vieną tą gyvenimą turime, bet neagituokime gerai gyvent TEN; geriau darykime taip, kad visai neprastai gyventume ČIA.

  Patinka

 7. Ot, šaunuoliai, vyriukai. Ot čia tai – “apie reikalą“… Net “bobos“ pritilo… Ot ką Nemunas, Vidzgiris ir Dailidė padaro – iki skausmo savi, Padlos Jūs.

  Patinka

 8. linksmas žodynėlis…

  padlos – tikri kūrikai iš los Alytaus, besišildantys padus prie ugnies ir mokantys teatrališkai pasikeiksnoti – “ale ot kolera kokis…“
  padalos – tai, kuo padlos dalinasi…
  dzūkai be “z“ – dykinėtojai iš los Alytaus, pučiantys rytais ūkus virš Nemuno…
  dzikai – pagedę dzūkai – brakonieriai…

  ir t.t. – kviečiu visus linksmiau pratęsti…

  alvydzukas.lt/zydzukas aus Olita/gaus-ragaus tas kolera.lt/ pyp-pyp – pavasaris ateina su Velykom

  Patinka

 9. Padedu Alvydui.Pyptukai,krūvos,blėkos,nenervuokit,tom
  mandrybem,užžiūrės glukoidu “tevas-Dzilbus’,kaip pasius
  visus naktį,eiti aiškintis į uždarą erdvę ,tai žinosit,bet šiaip tai mes faini,ar ne?

  Patinka

 10. Užmiršom Jurgio Kunčino “Baltųjų sūrių naktis“, tuo pačiu ir “sūrvagius“. “Sūrvagis“ – jau net ne dzūkiškas, o grynai – ALYTIETIŠKAS.

  Patinka

 11. Alvydai, be reikalo mane “iškonedrenipalkinai“ – aš tik labai noriu, kad mes ŠIA tema pakalbėtume ir ilgiau, ir atviriau. O Rasai sakau: aš sūrį dažnai “pavagiu“, bet juo visuomet pasidalinu su kitais – vienas negraužiu; tai Čia nevisuomet vagystė, o greičiau… šalpa, labdara ar bent jau socialistinis realizmas, nors ir nesu jo išpažinėjas – nei buvusio, nei švediško. (Atsimenat: kad ir po smilga, bet Tėviškėj.)

  Patinka

 12. …baik tu, Albertai. Čia dar Vyt.Nedzinsko mėgstami smagūs ir šmaikštūs pasikoleravimai, kolerukės ir kiti tarmių žaidimai – kalbos muzika.
  O tavo tas drenifenipalkinimas – geras daiktas.Jaučiu – jis susijęs su melioracija, miškininkyste ir dar su kai kuo…

  Dar pora žodžių iš linksmo žodynėlio:

  TIRAS – drumzlinas vanduo (ne tyras).
  BERETĖ – moteriškė be rėčio, pilanti iš peties
  ant visų – viska, kas tik po ranka papuolė.
  O gal tai labai reta Biručių rūšis ?..
  SŪRIS – išdrenifenipalkintas vyras.

  Bet įvairiausių versijų-improvizacijų gali sugalvot kiekvienas. Sėkmės ir geros Velykinės nuotaikėlės VISIEMS JUMS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Patinka

 13. Čia taip aš “saviškius“, šakninius alytiškius, atpažįstu(kad ir nykstančios Alytaus stoties rajone), jei nepasidalinę “Kobros“ ima šaukti: “Sūrvagi, tu!“ arba “Farfal!“. O man – nieko, nors, ką žinai, gal kada ir aš sušuksiu… 🙂

  Patinka

 14. Vytautui G.

  NA, O KAIP TOJ AIRIJOJ GYVENA LIETUVIŲ MUZIKANTAI, DAILININKAI, ARTISTAI ? Papasakok, negi jie padieniais dirba ?

  Patinka

 15. Alvydai,
  Nelabai,ką galiu apie muzikus ir kitą meną parašyti.Nuo mūsų iki Dublino didelis atstumas,žinau,kad D.Mileris palaiko lietuviu frontą.Kitas visas naujienas sužinome iš Airijos lietuvių laikraštuko,nes į mūsų mažą miestuką niekas nevažiuoja.Bendrai paemus,kol žmonija gyvens,tol bus reikalinga muzika,menas,kultūra.O emigracijoje būnantys pasidaro daug jautresni tam

  Patinka

 16. …TAI NEPRARASKIT TO JAUTRUMO, KAD IR – LIETUVISKO SKAUDULIO… TEGU DEGA IR NEBLESTA SVENTA UGNELE !!!
  Geriausi linkejimai tautieciams

  Patinka

 17. Vytai, tavo telefonai neatsako nei mob. nei home. Paskambink, jei rasi šią žinutę. Nerandu kito būdo Tave rasti, tad atsiprašau, kad viešai ieškau
  Gintas

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑