Parko sekta

Žmogus ir jo keturkojis, dvisparnis, su pelekais ar tik šliaužti sugebantis draugas – amžina tema.
Kokios priežastys verčia žmogų turėti ne žmonių rūšies draugą: meilė, įpročiai, verslas, būtinybė, tarnyba, vienatvė ar dar kas? Ko gero visos išvardintos, tik skirtingą įtaką darančios pasirinkimui.
Šunėkai: kambario puošmenos su kaspinėliais ar patikimi kiemo sargai ar atnešantys pašautą antį ar tiesiog šeimininkui į akis žiūrintys tokiu ištikimybės ir atsidavimo žvilgsniu, kokiu žmogus gali žvelgti tik kūdikystėje ir tai nebus visa tiesa. Posakis – verkti šuniui kaklą apsikabinus – turi gilią, kaip įduba Ramiajame vandenyne, prasmę.
Alergijos šaltinis, krūvelės viešose vietose, sukandžioti vaikai, dėl naktinio lojimo neišsimiegoję kaimynai. O-o-o! Tai labai, labai blogai … Atminkime: nėra blogo šuns, yra tik blogas, tiksliau mažai arba nieko neišmanantis apie keturkojį žmogus, kuris mano, jog augintinis pats užaugs, pats viską išmoks ir bus kaip Rex‘as austrų detektyve.

RASA PETKEVIČIENĖ

Taip jie save vadina. Jaučiu, įtariai suklusote. Tai atsitiko ir man.  Nenuostabu, – vieno Dievo išpažinėjams ar jokio neišpažinėjams žodis ‚ „sekta“  – labai užknisantis. Be to, belakiodami po platų ir margą svietą, mes dažnai pražiopsome kas nuostabaus, linksmo ir įdomaus vyksta mūsų pašonėje. Relax. Minėtą „sektą“ sudaro mieli paprasti miestelėnai, na, truputį  fanatikai. Jauniausiam dalyviui – 3 metukai. Renkasi jie kiekvieną dieną į Jaunimo parką,  lyjant, sningant, pučiant vėjui nuo 19:00 iki kol leidžia sveikas protas. Kartu su savimi minėtan parkan jie atsiveda savo numylėtinius augintinius: sargiukus, „sodų puikiuosius“, iki pačių    kilmingiausių veislių… šunelius, šunėkus ir šunėnus… Juos jungia vienas siekis – meilingas, pagarbus, civilizuotas santykis su augintiniu, gyvūnu, už kurį esi atsakingas. Be kantrios kasdienės savo augintinių priežiūros ir  dresūros, susirinkę ‚ „sektantai“ aptaria labai visuomeniškas savo iniciatyvas. Pav., specialių konteinerių,  skirtų šunų reikmėms, pastatymą parko teritorijoje. Mat, pasak vieno  nario, būsimo biologo, išaiškinimo, šuns ekstrementų mėtyti abile kur negalima, nes juose nėra natūralių skaidytojų ir jie neyra. Lieka viešoje vietoje ilgai ir nuobodžiai neirdami, teršia ir užteršia mus supančią aplinką. Dėl šios iniciatyvos jie kreipėsi į Alytaus parkų direkciją ir laukia… O belaukiant šiuos mielus miestelėnus aplankė šventė: susituokė du grupės nariai. Susirinkusi prie Merijos, visa draugiška kompanija sveikino laiminguosius. Ir aš ten buvau, vyną midų gėriau, burnoj neturėjau…, todėl pateikiu šio įvykio fotoreportažą.

“Sektos“ numylėtiniai

4 komentarai “Parko sekta

Pridėti Jūsų

 1. Dziugu, kad keliate tokia opia problema viesumon.
  Manau, kad reiketu sekaluoti tema ne apie sunu augintoju vaiksciojimo ivetas, o apie konkrecias vedziojimo vietas.

  Patinka

 2. Nai cia dar kas?… Dzyka duona ši…nų drąsko? Mano laikais, būdavo, rikteli šuniuj:“ciuc būdoj“, tas ir lenda uodegų pabrukis. Ir visi savoj vietoj – tvarka ir teisingumas. O dar – su šlipsais…Kaži ar jau toj kurespondentė vien cik midų ty gėrė, ir ar viskas ty jai per barzdų nuvarvėj…

  Gerų Jum švencių – savų patriotinių ir – svetimų meilių.

  Patinka

 3. Šaunuoliai alytiškiai 🙂
  Šunų išmatų nerenka ne tie kurie vedžioja šuniukus parke, nerenka tos rėksnės bobutės, kurių šunys palaidi po miestą laksto ir kakoja visur. Tikrai taip. Aš jeigu veduosi savo šuniukus už nuosavo kiemo teritorijos, tai kišenėje visą laiką yra maišelių ir tikrai visada surenku. Tik vat kas liečia šiukšliadėžes.. tai tikrai mažai jų.. kartais tenka kakutį ir iki namų parsinešti..

  Patinka

 4. Čia tokią nuorodėlę radau apie mūsų alytiškių šunų kasdienybę ir foto. Įmetu tiesio pasiskaitymui. Aš net pati nustebau.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑