Vytautas Kasiulis: priminimas visiems dzūkams

ALVYDAS A. JEGELEVIČIUS

Būtinai privalot aplankyti šią MŪSŲ KRAŠTIEČIO, gimusio 1918 metais Simne –  nuostabaus dailininko NUOSTABIĄ PARODĄ. Tai vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulinėje meno erdvėje. Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejai, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijos bei kolekcininkai tebesaugo šio dailininko, meno kritikų pelnytai vadinto vienu įdomiausių XX a. antros pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų, kūrinius”. Tikrai nesigailėsit apsilankę.

Aliejumi, guašu, pastele, tempera nutapė figūrinių kompozicijų („Dailininko šeima“, „Moteris su kūdikiu“), portretų („Autoportretas“, „Lietuvaitė“, „Čigonė“), lyrinių peizažų, natiurmortų. Ankstyvieji kūriniai – dažniausiai buitinio žanro paveikslai – realistiniai, psichologiški, su humoro elementais, tamsoko kolorito.

Vėlesni – modernistiniai, jiems būdinga lyrizmas, dekoratyvumas, šviesių sodrių spalvų koloritas, improvizacija. Kompozicijose dažnai vaizdavo muzikantus, cirko artistus, šventuosius (šv. Kazimierą, šv. Petrą), jų figūros abstrahuotos, žaismingos, supintos su arabeskiškomis linijomis, kuria karnavalo efektą. Sukūrė piešinių, pastelių, akvarelių, litografijų, apipavidalino prancūzų kino filmą „Dvigubas gyvenimas“ (1954 m.). Surengė individualių parodų: Kaunas 1943 m., Freiburgas 1947 m., Paryžius 1950–1955 m., Hamburgas, Ženeva, Berlynas, Londonas, Kopenhaga, Stokholmas, Čikaga, Niujorkas.

Tarptautinė Vytauto Kasiulio (1918-1995) dailės paroda “Rojaus sodai“ Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) iki 2010 metų  vasario 15 d.

Malonių įspūdžių.

Informacija iš parodos bukleto, vikipedijos. Daugiau info tinklapyje bernardinai.lt.

3 komentarai “Vytautas Kasiulis: priminimas visiems dzūkams

Pridėti Jūsų

 1. Labai sveikinu Alvydo pristatymą apie V.Kasiulį. Žinojau jo pavardę, bet daugiau – kaip ir nieko. Būtinai nueisiu ir – bent per parodą – pasistengsiu pažinti. Tuo pačiu gal ir siūlymą turėčiau: kalbėkime, rašykime apie savo cikrinius – ir visai nesvarbu ar jis cveką į grabą įkalė, ar iš kosmoso negrįžo – į jį net neišskridęs; pažindinkim vienas kitą ir su nusipelniusiais, ir su – ne; o labiausiai – su keistuoliais, kurių mūsų krašte tikrai yra nemažai – kad ir Dzilbus, Jegelė, Vikcius, Šekspyras, Styga ir kiti tapytojai, netapantys vien dėl to, kad baigėsi tapetai. O be juokų – kalbėkime apie savo žmones, ir Alvydas pasakė gerai.

  Patinka

 2. Buvau Vytauto Kasiulio parodoje kartu su Alvydu. Po parodos pasitarėme, kad reikėtų Alytaus dzūkus, bet ne migrantus iš žemaičių krašto, painformuoti apie šią nuostabią parodą. Alvydas tą ir padarė. Taigi alytiškiai
  organizuokitės važiuot į Vilnių pasižiūrėti nuostabiausių kūrinių. Tegul Jūsų autobusų išvažiuoja tiek, kiek jų pajudėjo į Baltijos kelią.
  DZŪKAS DZŪKUI – VISADOS DZŪKAS!

  Patinka

 3. Įdomi, vertinga E. Svetiko detalė pie V. Kasiulį.

  Eugenijus Svetikas minėjo, kad prieškarinėj spaudoj skaitė apie 1932m. Alytuje surengtą dailės paroda, kurioje keturiolikmetis dailininkas-megejas V. Kasiulis buvo įvertintas premija (ar prizu).

  Bet tas Svetikas… Daug jis žino, daug informacijos yra sukaupęs. Reikėtų jį gerokai papurtyt, kad pasidalintų su kraštiečiais savo atradimais ir darbais, įdomiom archyvų detalėm…
  O iš tikro, tai šis žymus mūsų krašto šviesuolis, archeologijos mokslų daktaras Eugenijus yra tikras knygius, pasišventęs mokslui, mūsū kraštui ir, žinoma – Dzūkijai, be to – tai kuklus žmogus ir nuoširdus dzūkas “prie baikos“.
  Taigi – laukiam tavo rašinių, mielas Geniau.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑