Žiema Kanaruose

Tokie kontrasatai, kai Lietuvoje atšąla iki  −15 ºC, o salyne oras +25 ºC, vanduo Atlante +22 ºC, mums − šiauriečiams neįprasti. Kanarų salų orus įtakoja švelnūs pasatai nuo Azorų salyno ir Sacharos karštis, vandenyno srovės. Vasarą čia apie +30 ºC, o žiemą +24 ºC, taigi net tropiniam klimatui tai joks ekstrymas. Kylant į kalnus oras vėsta ir prie Teidės vulkano reikia šilčiau apsirengti − viso labo tik +9 ºC.
Amerikiečiai turi Havajus, europiečiai − Kanarus. Tai labiausiai lankomos vietos Žemėje. Priežastys panašios: puikus klimatas, veikiantys ugnikalniai, kalnų grožis. Dar pridėčiau, jog nėra įkyrių prašeivų kaip Egipte ar kitur pas arabus. Tiesa, gali prieiti juodas kaip smala afrikietis ir nedrąsiai pasiūlyti akinius nuo saulės arba Rolex‘ą. Vis tik čia jautiesi saugiai ir  europiečiu pagal visus parametrus.
Graikų mitai ir mokslininkų hipotezės sako, jog Kanarai, tai Atlantidos liekanos. Tai spėlionės, bet tikrai žinoma, jog XV a. pabaigoje, prieš išplaukiant į dar neatrastą (apie vikingus patyliu) Ameriką, K. Kolumbas lankėsi San Sebastiano uoste La Gomeros saloje.
Kanarų salas sudaro 13 salų, tarp jų septynios sąlyginai didelės − didžiausia Tenerifė. Sala maždaug užima 40×50 kilometrų plotą. Nuo 1978 metų salos turi autonomiją Ispanijos karalystėje, gal todėl muitų politika palanki pirkėjams. Nors čia nėra Mažeikių naftos perdirbimo įmonės, benzino litras (ir alaus puslitris) kainuoja 0,75 €. Nesikandžioja ir turistams svarbios kainos: automašinos nuoma parai kainuoja nuo 45 €, traukinukas lėtai apvežantis Adehe, Los Cristianos ir Las Americas − tik 9 €. Kelionė laivu į La Gomeros salą − 70 € vienam smalsuoliui. Lyg ir daugoka, bet tikrai verta tiek mokėti, sala nuostabaus grožio, laurų ir viržių medžių raizgalynė, saugoma UNESCO, čia neskatinama jokia veikla, išskyrus turistų apsilankymus, bananų, kitų tropinių vaisių auginimą.
Kelionių organizatoriai perspėjo tuos, kurie anksčiau mėgavosi tik Baltijos, Juodosios ar Viduržemio jūrų bangomis, turėtų būti atsargūs ir nejuokauti su Atlantu: potvyniai-atoslūgiai, bangų galia net ir ramią dieną čia atrodo rūsčiai, bet adrenalino akumuliuoji bent metams.  Tai pirma vieta į kurią vėl norisi sugrįžti. Kad ir gazpacho sriubos paragauti (matysite filmuke). Taip dar nebuvo.

Kamera: Dzilbus, Donatas  ||  Montažas  Dzilbus  ||  Trukmė  09:52

5 komentarai “Žiema Kanaruose

Pridėti Jūsų

 1. Noriu Dzilbų – kaip vaikytėj (žargonu) kalbėjome – pertraukt ar patraukt per dantį. Alytaus vandentiekis – ne tik vandentiekis, bet ir alytiškių pinigų atėmimo aparatas. Gerus atlyginimus – iš mokesčių mokėtojų malonės – gaunantys piliečiai kartais nesupranta, kad Tarzankėmis plaukiojantys (ir sau kojas besilaužiantys) ar Kanaruose atostogaujantys šelmiai yra tik vodevilių scenissimmo, mylintys mus – kaip mes juos – lemūrai-madagaskariškiai. Be jokio pavydo pasakysiu: smagu, kad Dzilbai yra keliaujantys ir MŪSŲ. Sveikinu juos su šventėm – švenčių bus nemažai. Žadama net prie Glūko – 09 31 12 dienos – laužiuką susikurti: pabandysiu ir aš. Atnešti bent jau degtuką.

  Patinka

  1. Kažkaip atsitiktinai užsikabinau ant šio Alberto komentaro. Vakaro žiniose 2013 metų paskutiniame numeryje Albertas tarp eilučių demonstruoja sarkazmą ir ironiją galintiems pakeliauti. Kai tautiečiai keliauja už valdiškus – toks jausmas suprantamas. Kai keliauja už savo – lyg ir keistokai skamba. Visi prioritetus pinigams kaupti (išleisti) nusistato pagal savo individualų požiūrį: vieni nuolat investuoja į šnapsą, kiti visą gyvenimą pinigėlius kemša į pagalvę ir jau gyventi pradės tada, kai prikimš pilną. Dažnai tos laimės gyvi nesulaukia. Kiti visą gyvenimą taupo vaikams, kol pastarieji sulauks pensijos. Na, o jei per visą gyvenimą nesutaupai pora tūkstančių į kokią suknistą Turkiją nuvažiuoti – esi visiškas lūzeris, tik reikia išdrįsti sau tai pasakyti.

   Patinka

 2. Čia, Albertai, neklaidink publikos, kad vandens tiekėjai gyvena iš mokesčių mokėtojų pinigų. Vanduo, kaip ir alus yra prekė. Kad jis atbėgtų iki Tavo kranelio namuose ar išbėgtų jau kitu pavidalu į tam skirtą vietą, reikia įdėti darbo ir pinigų. Už tai vandens pirkėjas ir moka, tai joks mokestis, tai prekės kaina. Pas mus ir atlyginimus sumažino nuo 10 iki 30 procentų ir niekas labai nevirkavo, suprato, kad taip reikia, o ir tos algos tik labai vidutinės.
  Mano atveju, pakeliauti galiu tik iš vaikų malonės. Gal todėl, kad juos įmetėm į upę ir tik stebėjom ar nenuskęs ir jokių proteže. Tie, kurie savo suaugusius vaikelius popina po mamų sijonais, vargu ar kada bus pamaloninti kelione ar dar kuo. Taigi, mielas Albertai, už Kanarus aš ir Laima dėkingi tik savo vaikams, kuriuos mylime, jie myli mus ir taip atsidėkoja už spartietišką auklėjimą.
  Tavo pasiūlymas susitikti būstinėje gruodžio 31 labai fainuoliškas. Susitikim prie laužo.

  Patinka

 3. Sveiki,
  Visų pirma noriu padėkoti Gintui už gražų reklaminį filmuką.Kanarų salos turėtų būti dėkingos Tau .Gal Lietuvos televizija galėtų pasinaudoti tavo talentu.
  Ir aš nesišaipau ,kaip dažnai pasitaiko šitam puslapyje , bet tikrai taip galvoju.Čia Olandijoje apstu tokių kelionėms ir poilsiui skirtų filmukų.Mes mėgavomės su Inga žiūrėdamos tavąjį.Bet vistiek svajojam apie vasaros atostogas Druskininkuose.Aš asmeniškai jau daug metų niekur taip nepailsiu kaip Druskininkuose .O kas ieško atrakcijų ,gruodyje patekti i žydintį rojų,tai Kanarai ko gero viena iš geriausių vietų.

  Ir dar noriu padėkoti Gintai Tau už atvirus ,nuoširdžius,nevarginančius ir taiklius komentarus.Visada su malonumu juos skaitau .

  Mano palinkėjimai ateinančiais Metais daugiau džiaugtis mažais dalykais,momentais ,VISIEMS daugiau šypsotis .Ir ,kad sustiprinti šitą palinkėjimą siūlau pasižiūrėti filmuka BODISATVA METRO http://www.saulėsbaterijos.com

  Iki Nauju susitikimų
  Linkėjimai
  Lina

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑