Hipiai, baikeriai – vienos šeimos nariai, laisvės šaukliai, tik pastarieji dar serga motociklizmu. Juos dar vadina nykstančios rūšies draugija. Laisvės troškimas kiek hipertrofuotas. Istorija sako, jog pirmieji baikerių klubai įkurti JAV dar praėjusio amžiaus pradžioje. Seniausias jų – 1903 metais Niujorko apylinkėse įkurtas Yonkers MC. Pirmųjų baikerių klubų nariai alsavo motociklais ir kelio romantika. Kai į areną įsiveržė „Pragaro Angelai“ (Hells Angels), FTB apibūdino – tai viena iš keturių didžiųjų dabar veikiančių nusikalstamų (Outlaw) baikerių gaujų, kurios sąskaitoje daugybė sunkių nusikaltimų, padarytų nuo pat įsikūrimo šeštojo dešimtmečio pradžioje. Tai kraštutinumai. Ne visur ir ne visada taip negatyviai jie reiškiasi. Baikerio vertybė – sugebėti susiremontuoti savo aparatą, ką paprastai daro visą žiemą, jei neturi naujo Harlėjaus ar kito brendo ristūno. Jie sako: turėti motociklą – vaikų žaidimas, bet pačiam mokėti jį prižiūrėti – visai kas kita. Įlindus į odinius šarvus, švilpiantis vėjas, besikeičiantys vaizdai ir greta dešimtys riaumojančių motorų – neordinarinis jausmas. Taip kaip melomanui sproginėjantys roko purslai marteno krosnyse.
Jų vertybių skalė: motociklas, alus, merginos. Tai ne taisyklė, tačiau kai tai jungia skirtingus žmones pagal jų charakterius, užsiėmimą, polinkius, išsilavinimą – tai jau fenomenas.
Zenonas Langaitis mūsų bendraamžis savo ir bendražygių hipiavimo ir baikeriavimo laikų nuotraukas sudėjo į galerą, kurioje matysime pažįstamų veidų, tame tarpe ir lietuviškos fotografijos šviesulį Romualdą Požerskį. Pastaruosius šešerius metus Zenonas prikelia gyvenimui antikvarinius Telefunken, Philips ar Saba radio aparatus, juos kolekcionuoja.
Tai dar vienas rašinys apie blogiukus, kurie blogi buvo tuo, jog sovietmečiu mąstė ir elgėsi ne pagal “taisykles“.
ZENONAS LANGAITIS
Atsiminimų nuotrupos

Daugiu šia tema glūkoiduose rasite:
Ačiū ponui Zenonui – ypač už nuotrauką. Turbūt namažai turite produkcijos iš H. Gladšteino krautuvės, Kaunas, Laisvės AL 49, tel.435? Ot Viešpatie keliai nežinomi. Neseniai Alytaus Ligoninės bibliotekos istorinė ekspozicija “gavo siuntą“ iš tos krautuvėlės, bet ne radio,o optikos priemonę. Garbingas krautuvininkas – grįžtamajam ryšiui ant prekės prikalęs varinę lentelę su parduotuvės adresu ir telefonu.
PatinkaPatinka
Taip ponia Rasa. H.Gladšteino krautuvė RADIO-OPTIKA-FOTO buvo viena iš didžiausių ir ilgiausiai Radijo aparatais (ir ne tik) prekiavusių krautuvių prieškario Kaune.
http://langaitis.zenonas-old.radios.fotopic.net/p46350464.html
http://langaitis.zenonas-old.radios.fotopic.net/p46355256.html
http://langaitis.zenonas-old.radios.fotopic.net/p48507082.html
PatinkaPatinka
Labai ačiū. Man tai papildoma medžiaga dokumentuojant eksponatą.
PatinkaPatinka
Puikus musu kartos puslapis.
Tu laiku dvasia, trykstanti laisve…
Rodos, taip kukliai gyvenom, bet uztat –
kiek spalvu pasigaudavom…
Saugokim – kiek dar liko…
Aciu Zenonui, aciu Gintui !
PatinkaPatinka
“kukuruzniku“ vadinamas “AN 2“ ( o ne “AN 24“)
PatinkaPatinka
fantastika! ačiū 🙂
PatinkaPatinka