Puošnūs Vabalai pasitiko vasarą


Simniškis Vytautas Stanevičius, praleido daug vasarų Alytuje Liepų ir Užuolankos gatvėse, tad iš tokios tolimos ir kartu artimos vaikystės į atmintį įsirėžė vasaros vakarais iš Alytaus parko estrados sklindanti muzika. Su Albertu “Šekspyru“ Antanavičium kartu studijavo Vilniaus universitete, kartu žaidė futbolą. Baigė istorijos fakultetą. Neblogai pažinojo alytiškį fotografą, amžiną atilsį Tadą Dambrauską, o dabar Vilniuje jo kaimynystėje gyvena kompozitorius Alvydas Jegelevičius. Ir dar: Vytauto kurso draugas – alytiškis archeologas Eugenijus Svetikas.

2009 birželio 2 diena.
Kai Šekspyras pasiūlė atsiūsti glūkoidams VW Vabalų sezono atidarymo nuotraukas – sutikau nesvarstęs. Galbūt kraštiečiams dzūkams ir ne tik jiems bus įdomu pasižiūrėti nuotraukas iš šios šventės, įvykusios praėjusį savaitgalį Dzūkijos pašonėje, ant Verknės upės kranto, 5 km nuo Jiezno kryžkelės link Vilniaus.

Lietuvos Vabalų klubas pakvietė šių legendinių automobilių puoselėtojus į kasmetinę sezono atidarymo šventę. Praėjusį savaitgalį vykusiame renginyje debiutavo Vabalų fanai vokiečiai iš Volfsburgo, pirmojo pasaulyje Vabalų klubo. Atvyko ir nuolatiniai svečiai, kaimynai – latviai ir lenkai. Susirinkę netoliese Birštono, Jono Žigo kaimo turizmo sodyboje, įkūrė „Vabalinį kempingą“. Iš čia įvairiaspalvė Volkswagenų kolona pajudėjo į Vilnių, kad pagausintų bendraminčių gretas. Sostinės gatvės, kuriomis dūzgė daugiau kaip šimtas vabalų, jų gausumu priminė Mechiką, pažįstamą iš iki skausmo matytų meksikietiškų serialų. Sulaukę vilniečių ir jų svečių šypsenų, pamojavimų, kitų transporto priemonių vairuotojų geranoriškumo, sugrįžo tęsti šventę į savo „Vabalinį kempingą“, o sekmadienį pasižvalgę Birštono gatvėse, buvo pakviesti sugrįžti, birželio 13-14 d. vyksiančias kurorto dienas.

Atėjus vasarai gatvėse ir keliuose vis dažniau sutiksime žaismingus ir geranoriškus automobilius VW Vabalus, kurie kvies mus šypsotis, palinkint jiems gero kelio.

Vytauto Stanevičiaus fotorepotražas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑