Prisiminkime Alytaus hipių patriarchą

Alytaus Jurgio Kunčino biblioteka vasario 19 d. 17 val. kviečia susitikti su Rimo Buroko (1953 – 1980) poeto, laisvo žmogaus, Alytaus hipių patriarcho kūryba. Daugiau apie renginį žiūrėkite skelbimą.

meetas

Daugiau apie Rimą Buroką glūkoiduose:

Rimas Burokas: aš liksiu Jums sutrešę rėmai …
Rimas Burokas – laisvas žmogus

22 komentarai “Prisiminkime Alytaus hipių patriarchą

Pridėti Jūsų

 1. Siūlome parašyti savo nuomonę apie pankus ar pankavimą, pridėti savo nuotraukėlę, išsiųsti glukoidai@live.com. , visi padiskutuosime. Prie VISOS TEMOS jau yra kategorija Hipiai ir pankai, taigi, laukiame. Komentaruose daug gerų minčių, tačiau jas reikėtų sudėti į krūvą. Sėkmės.

  Patinka

 2. Įvardinti Rimą patriarchu yra pagarbos ženklas bendražygiui, o prisimenant jo gyvenimą – niekas iš mūsų taip toli nebuvo nuėjęs. Jis buvo tikras hipis, be to paliko kultūrinį palikimą -eiles, kurias vertina draugai, kritikai ir ne tik. Pavadinti tai absurdu gali tik labai piktas žmogus. Pridedu AlviJago 2007 rudenį glukoiduose rašytus komentarus ir Sygos, kurie po Jannos komentaro, manau, įgauna naują prasmę

  Alvydas
  Nov 10th, 2007 at 1:36 am
  III. Dar apie “Aisciu” ir draugu hipiavima. Sakyciau, kad mes nebuvom tie – tikrieji hipiai. Juk nesislaistem be darbo, kaip apsiruke Pikadilio ar Hamburgo hipiai ?.. Laisves idejos, nauja muzika – taip ! Greiciau mes buvom bitnikai su hipisku atspalviu. Kas dirbo, kas mokesi… Juk neturejom savo skverelio ar fontano, apie kuri laisvai butume galeje “trintis”?.. Nevartojom narkotiku, nes neturejom (!) Atrodo, Alytaus milicija neskuto mums garbanu (?), bet prisimenu tragiska savo klasioko Henriko Kaminsko zuti “trezvilkoje”. Per laidotuves (valdzia neleido is Uzuolankos gatves procesijai eit per centrine aikste) daugelis musus amzininku laike kisenese akmenis… Uztat tarybu valdzia pastate “rasaline” ir i kapus savo (!) noru nuvare daugeli musu amzininku ir gerbeju – pilni kapai… Sakysit naujoviskai – globalizacija, o gal senoviskai – genocidas ?.. Taciau visada atsiras tarybinis skeptikas, kuris viska trumpai apibres… Zinot kaip ?
  Tiek si karta graziu, graudziu ir nostalgisku prisiminimu. Sekmes mums visiems – visur ir visada !

  Alvydas
  Nov 10th, 2007 at 1:00 am
  II. Taigi – Igoris labai daug paaukojo asmeniska, kad visi dabar turetumem visuomeniska. Aciu, Igori !
  Yra dar nuotrauku is “tos trobeles”, bet reiktu paprasyt, kad Igoris (ar Zana) prisipazintu – kuris is ju ten (kita karta) rase hipiska poema angliskai. Nes cia – svarbiausia pats faktas ir ideja – ne kokybe! Galit isivaizduot – kokie jausmai liejosi ju sirdyse sitaip galvojant apie pasauli ?.. Nuostabu !..
  Taigi, pripazinkim – Alytaus pastas buvo “Aisciu” ir ju draugu (hipiu) tikroji priebega, kur vyko session’ai, o pasto virsininkas Juozas Jonkus buvo neoficialus, bet tikras ju vadas, ponia Seriogina – sekretore, jos vyras p. Vasilijus iskale “Aisciu” medalius, dede Vitas veziojo aparatura is pasto i “Nemuna”(visi – tarybu valdzios priesai), zodziu – visi buvo nusikalteliai, juos itarinejo, bet tiesa zinojo tik tankistas Vitas ir Tafilius… Juokas juokais , bet nepriklausomybes metais suzinojau is vieno saugumiecio, kad Alytuje as buvau hipiu idejinis vadas. Prisimenu kai 89 m. neisleido i Anglija. Tada sake – nepartinis. Tiek to tie mano reikalai, taciau jie – visu musu, susipyne likimais, kartu praleistom akimirkom. Aciu Jums visiems !..

  styga Sako:
  Balandis 17, 2008 at 9:49 PM

  … a.a. Rima pazinojau nuo vaikystes, augom viename kieme buvusioje cerniakovskio gatveje, lankem viena mokykla, organizavom pirmus popmuzikos vakarus (apie tai nemazai galetu papsakoti Linas Jakstonis) sededami tuometines Dzukijos kavineje prie puoduko kavos “i skola ” ar parke ant suoliuko padiskutuodavome ivairiomis temomis… nemazai pavyzdingu kom,jaunuoliu jau tada Rimui pavydejo to, kad jis galejo buti savimi, nepanasiu i kitus, tyru ir nepriklausomu, kad apie ji buriasi chebryte, simpatiskos merginos, Rimas buvo tikras visu savim, nuosirdus ir nelaimingas tik mazai kas ta zinojo… nieko nuostabaus, kad dar iki siol tusciadvasiai ir garbetroskos jam negali atleisti… taip jau yra, kad inkognitai yra NIEKAS, kad ir ka jie berasytu, o a. a. Rimas buvo ir isliks TALENTINGU, tyru ir iki skausmo nuosirdziu zmogum… tiems , kurie ji pazinojo.

  Patinka

 3. Po Janna komentaro ėmiau galvoti…apie santykį tarp ATRODYTI ir BŪTI. A.A. Rimas , bendraudamas su tikrai nemažu būriu to laikotarpio ,,cikrinių “ alytiškių,paliko daug asmeniškų prisiminimų.Branginu a.a.Rimo daugkartinį raginimą skaityti, nors bibliotekoje ,, su liūtukais“ laisvai gaudavome nebent.. V.Šekspyrą, kuris tikrai nebuvo pavojingas besiformuojančiai mūsų sąmonei.
  Netgi prisiminimus pabandžius sudėti į vieną vietą, vargu, ar gausis pilnai užbaigtas portretas, nes kiekvienas bandys dar vis papildyti ,jo nuomone,pačiu svarbiausiu potepiu…Tikiu, jog visi sutars , jog a.a.Rimas niekada niekuo nenorėjo atrodyti, jis tiesiog BUVO : ir hipiu, ir jų patriarchu, ir poetu ir…kiekvienam vis kitokiu.Toliausiai mačiusiu, nes, pasirodo, JO kalnas bent Alytuje aukščiausiu tais laikais buvęs.Tokiu ir telieka…
  Apie absurdus ir jų šauklius kažkodėl noro diskutuoti nėra…

  Patinka

 4. Apie Rimą galiu kalbėti nemažai. Turiu ką. Susipažinom, kai būdamas vaikas įspyriau jam šiknon. Draugavom, kai DRAUGAVOM su sesutėm Leferytėm. Rimas įjo į ZAGSą su mano tėvo švarku. Senoj Alytaus valgykloj prisikrovė vestuvinį padėklą. Paskui pasirodė, kad nei jo žmona, nei mes – až ir jo žmonos sesuo – neturi pinigų. Jis apvertė padėklą, ir vestuvės baigėsi.
  Vilniuj jis buvo Pilies gatvės žmogus. Buvau jo palėpėje – nebuvo jauku. Atsimenat anekdotus: Burokas turi kapeikų, Burokas geria kavą už savus pinigus, Burokas turi cigarečių… ir pan.
  Žinot, kas nesmagu – nesmagu, kad jam nepasisekė, bet jis, įtariu, norėjo, kad jam nepasisektų. Ir kai į mane kreipėsi žmonės, darantys filmuką apie Rimą, aš atsisakiau kalbėti ir pasakoti, – nes TAM filme nieko neturėjo būti nei apie Alytų, nei apie jo pirmą žmoną – Leferytę, kuri išnešiojo, pagimdė ir užaugino jo dukrą – Burokaitę. Buvo bandoma kalbėti apie “dailininkę“ Silvą, su kuria jis gesino ir skandino spermą. Velniaižin, gal ir meilę. Sau. Ir pirmai meilei.
  …ir jokiu hipizmu šitoj VERONOJ nekvepėjo. Iš Rimo negalima atimti tik vieno – tai buvo talentingas žmogus. Būtų smagu, jei jis būtų DABAR. Toj pat, bet visiškai kitos sanklodos šaly.

  Patinka

 5. πατριάρχης patriarchas is graiku kalbos isverst galima kaip: vienas is vyru /tievu/,
  kuris dominoja, veda, lenka visus kitus. o rimas neigė tradicine kultūra ir gyvensena. aciu dievij.

  Patinka

 6. Sveiki,
  noriu paprasyti tik vieno dalyko – gerbkite tuos, kuriu jau nebera, tuos, kurie skaito jusu komentarus, ir… pacius save.

  Patinka

 7. Skaitau “Rimas Burokas(ne)gyvenimo fragmentai.“ Jame 96 eilėraščiai, šviesraščiai, atsiminimai. Eilėraščius pasilikau “vienatvei dviese“, bet į “šviesraščius“ su didžiausiu įdomumu įsigilinau. Mat juose gi “tvarkingųjų“ ir “valingųjų“ “autentika“ surinkta: “Ataskaitiniais metais rajone padaugėjo inteligentijos ir jaunimo, kurio tarpe yra samenų su negatyviomis tendencijomis Lietuvoje egzistuojančios santvarkos atžvilgiu. Tarp šios kategorijos asmenų pastebimas intensyvus antisovietinių /pasirodo ir jie save “sovietais“ vadino:):( R.P. pastebėjimas/ užsienio laidų klausymas. Ypač aktyviai tuo domisi vyresnių klasių moksleiviai ir darbininkiškas jaunimas, kurie žavisi taip vadinama “pop“ muzika, mėgdžioja hipius, jungiasi į grupuotes, kur aptaria įvairius klausimus apie vakarietišką muziką, asmens laisvę ir kt. Ypač tai tapo pastebima po taip vadinamų “Kauno įvykių“. Pagrindiniu “hipių“ mėgdžiotoju Alytaus m. laikomas Burokas Rimas(…)
  (Iš KGB prie LSSR MT Alytaus raj. poskyrio 1972 m. gruodžio 26 d. pažymos)
  O čia inteligentiškieji sovietiniai psichiatrai byloja: “Mokėsi neblogai, ypač gerai humanitarines disciplinas. Iš charakterio buvo ramus, mėgo vienatvę, nemėgo triukšmingų kompanijų, eidavo į kiną žiūrėti gerus filmus, bet kadangi gerų filmų jo nuomone mažai, tai į kiną eidavo retai. Į šokius eidavo irgi labai retai. Besimokydamas 9-oje klasėje susižavėjo hipių filosofija. Sakė, kad jį visada domino tik ypatingi žmonės, asmenybės: poetai, valkatos. Anksti perskaitė S. Jeseniną. Pasakojo, jog jo klasėje visi vaikinai labai intelektualūs, rašydavo eiles, poemas, rašė epopėją “Kartos veidas“. Jo žodžiais jis hipizmą supranta, kaip poeziją. Dabartiniam gyvenime dominuoja protas, o svajonė užmiršta ir jam norėtųsi, kad žmonės grįžtų prie svajonės. Todėl ypač žavėjosi hipizmu. Draugai, kurie pradžioje jį palaikė ir buvo bendraminčiais pasakė, kad jis hipizmą deformavo – “tu padarei savo hipizmą, mes tavęs nesuprantam“ ir nuo jo nusisuko. 1971 m. gruodyje jis suorganizavo muzikos vakarą, pavadintą “hipizmas kaip filosofija“. Ant sienų buvo iškabinėti klasikų portretai (pop muzikos klasikų), ekrane demostravo atskiras scenas su komentarais, skambėjo muzikos įrašai“(…)
  Ar suvokė tuomet uoliosios gydytojos D. Šapalienė ir S. Ankudavičiūtė su kokio lygio asmenybe bei intelektualu jos tada susidūrė…

  RIMAS: Jūs susapnavote mane ir miestą,
  rojalį aikštėj, liūdną lapą, vėją, kiek dangiško rudens skambėjo sieloj,
  kai imdavo seni žibintai šviesti —

  Patinka


 8. Vėjas, užuolaida, sapnas, rojalis
  vaikystės dulkėtas šviesus kambarys.
  Ten šoka Alisa ir miršta drugelis,
  Jau beldžias gyvenimas, jis išvalys
  tą kambarį, trapią užuolaidą, austą
  iš mėnesienų, nuims ir subirs
  kaip knygoj drugelis Alisa iš skausmo,
  kaip balionėlis sprogs mano širdis.
  ………….

  Patinka

 9. Rimui Dievulis lėmė ateit į šį pasaulį be storos savisaugos instinkto skūros ir su gyvais nervais, begal skausmingai reaguojančiais net į menkiausią buitinio gyvenimo skersvejuką .Jis buvo KITOKS.Už tai skaudžiai susimokėjo begal anksti nutrūkusia gyvenimo styga ir artimųjų daugeliui metų į ateitį užprogramuota nenumaldoma gėla.
  Bet būtent dėl to, manau, net šitiek metų prabėgus nuo jo išėjimo į Anapus, daugybę įvairių kartų žmonių “kabina“ ne tik (atsiprašau už tiesmukiškumą)jo ( ne) gyvenimo fragmentų įtaigūs dokumentalūs aprašai dabar jau ko ne egzotiškos ir beveik neapšviestos epochos fone.

  Jis kaip genialus vaikas bežaisdamas liejo FANTASTIŠKO GROŽIO akvareles raidžių sąskambiais ir laivai ir elegantiškai besiliejančiais žodžiais- net neįtardamas, kiek juose ne tik gražumo, bet ir jo amžiui neprigulinčios, tarp eilučių glūdinčios nepaneigiamos IŠMINTIES.
  ………

  Ir lai ilsisi pagaliau ramybėj jo siela.O kūrybos laisvam skrydžiui vėjas, irgi pagaliau, atvėrė plačius vartus.
  PER ASPERA -AD ASTRA.

  Patinka

 10. Savaitės foto autorius yra V. Balčytis, o ne Janna ar kas nors dar. Kaip nors “gerinti“, “gražinti“ ar kitaip keisti jos (ir kitu taip pat) nereikėtų, juolab nekorektiška (ir neteisėta!) savintis autorystę:(((.

  Patinka

 11. Rimo Buroko fotografiją gavome su prierašu, jog tai Jannos autorinis darbas. Tai mus suklaidino. Atsiprašome autoriaus.

  Patinka

 12. sorry, bet tai tikslia ne mano nuotrauka /originalas/ ir as juos adminuj nesiunciau. tai buvo privatus mailas drauguj, kutis nusprende ja nusiust i glukoidus.

  Patinka

 13. Pamiršau pasakyti: norint ilgai gyventi – teks būti senais, o NET patys talentingiausi seniai ir senės niekada nebus populiarūs (nebent po 100 metų po užsilenkimo). Jei kas nors užsimanys būti populiarus ŠIAM tūkstantmety – tegu miršta jaunas (bet niekam iš savo draugų, – o ir priešų – TO nelinkiu). Rimas apie savo draugų ir nedraugų SAVĘS garbinimą irgi negalvojo. Tiesiog jis buvo. Ir gyveno. Toks – dažniau nelaimingas nei HIPIS.

  Patinka

 14. Labai įdomu, kai žmonės, kažkada visa savo esybe protestavę prieš rėmus, pasikeitus “polit.situacijai“, įspraudžiami į rėmus ir pakabinami kur nors gražiai ant sienos…

  Patinka

 15. Pritarsiu Šekspyrui. Norint Lietuvoj šiandien tapi garsiu(ar madingu- o tai, man rodos, vienas ir tas pats)- mirk. Nežinau, kaip su Buroku buvo, bet kurgi tie garbintojai Vytauto Kernagio ar Jurgos Ivanauskaitės? Jau nekalbant apie Mačiūną, apie kurį visi lietuviai sužinojo maždaug pernai…

  Patinka

 16. Nepyk, Jurga, bet šįkart suskėlei nei į tvorą, nei į mėtą?:( Ar Kernagis su Ivanauskaite nebuvo garsūs gyvenime? !!! Apie Mačiūną tik prieš metus Lietuva sužinojo?!!!
  ATSIPRAŠAU, bet, švelniai tariant, tai ne visai tikslu. Iš viso to, ką matau aplink, tikrai negalėčiau pasakyt, kad Kernagis taip jau ir užmirštas.Jurgos Ivanauskaitės fondas imasi konkrečių projektų,be kitko šiemet jau įteikta, ir gan plačiai tai paviešinta, jos vardo literatūrinė premija. Kaip moka žmonės, taip ir mena.
  Aišku, visada buvo ir bus, kai ‘deimančiukai’ atkasami kad ir koks šimtmetis po gimimo -kai “bendražygiai’ neturi laiko ir noro susirūpinti tuo anksčiau – juk savi marškiniai arčiau kūno, ar ne? …
  O tam, kad taptum “garsiu ir madingu“, kaip tu sakai, reikia visgi kaip minimum dviejų dalykų -išskirtinio ,tautą kabinančio talento, ir … asmeninės charizmos.Tai, dėja, ne kiekvienam duota.

  Patinka

 17. kalbėdama apie ‘garsius ir madingus’ aš visiškai neturiu minty vienadienes “padarytas’ žvaigždŪtes’ iš TV ir ‘Stiliaus“ tipo žurnaliukų – tai visai kas kita…

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑