Apie rinkimus – linksmai

Filosofinis paradoksas – jis net nežino, kad nežino – nėra jau taip blogai – yra šansų dar sužinoti. Blogai kai žinai ir sąmoningai balsuoji už partijas, turinčias penktosios kolonos požymių. Šiuo požiūriu mūsų komentatorės Giedrės susirūpinimas “ … neatvėrus kelio į valdžią tiems, kurie jau kur kas moderniškesniais būdais pakartos 40 -ųjų situaciją“ įgauna prasmę. Tačiau laikas „nuimti gazą“. Glukoidų siela Albertas „Šekspyras“ Antanavičius tą ir daro. Jūsų dėmesiui jo straipsnis iš ‘‘Vakaro žinių“

ALBERTAS “ŠEKSPYRAS“ ANTANAVIČIUS

shekspyr.jpg

Egzaminas bus po savaitės

Koks lietuvis nėra azarto vergas!? Nors nesame pietiečiai (na, pvz., kaip pingvinai), bet mums lažintis, lošti kortomis, dėt akmeninius kiaušinius, lįsti nuogiems į šaltą vandenį ar tiesiog balotiruotis yra taip pat įdomu ir smaila kaip ir jiems. Skiriamės tik tuo, kad pingvinams adrenalinas išsiskiria kasdien po keletą kartų, o mums, lietuviams (visiems – urmu), – tik kartą per keletą metų, dažniausiai per ketverius. Balsuokime.Jei rinkėjas gali sau leisti vaikščioti įlindęs į panešiotą megztuką, gautą kaip palikimą iš dar anos Lietuvos laiku mirusio dieduko ar pirktą iš “naujausios Vakarų Europos drabužių siuntos“ parduotuvės, tai renkamasis (ne namų sąlygomis) – ne. Jei rinkėjas gali sau ir mums leisti pasakyti, ką mano apie save ir JUOS, tai renkamajam privalu TAI vadinti demokratija.

Renkamasis kenčia visą prieš rinkimus periodą didelius dvasios ir sąžinės skausmus, paskui cezariškai gimdo, kad tie skausmai ir tas gimdymas virstų elementariu pinigų maišu, – žinoma, jei sąlyga, kad JIS bus išrinktas – vienaskaita, dviskaita, daugiskaita, pagal sąrašą, burtais ar kitaip – bus išlaikyta. Iki kortų, šaškių ar dar įdomesnio žaidimo – virvės traukimo – pabaigos liko viso labo savaitė plius viena diena. Iki ateinančio penktadienio dar mes (o ir jie patys) galime klykti už savo dievukų sėkmę, o paskui – tik tykiai melstis.

Balsas vienas

Šiųmečiai spalio dvyliktosios rinkimai Seiman – kažkokie apsunkę, netikri. Anksčiau (prieš 4 m.) būdavo įžeidimų ir juokų būreliais, o dabar, jei ir pasitaiko vienas kitas politinių šonkauliukų traškinimas, tai ir tai – būtinai – lydimas lengvu paplekšnojimu per petį ar net bučiniu. Tikri politikos liūtai nagų neįtraukia ne tik per rinkėjų balsų medžioklę, bet ir visą gyvenimą.

Nors… daug buvusių seimerių apskritai atsisako būti, kuo buvo. Šis Seimas buvo toks “rūpestingas“ tautai ir sau smagus, kad ne visi buvę bosai trokšta “pasirašyti“ dar kartą – galų gale tai nėra antrakartės vestuvės, o tik noras gyventi geriau. O kas gyvena ir taip gerai, gal net ant motociklo, tam nervų ir laiko švaistymas Seime atrodo visiškai bereikalingas, net šventvagiškas užsiėmimas.

Sakysite, taip nebūna? Būna! Vienusyk net pamaniau, kad ir aš “praeičiau į Seimą“, bet nesmagu televizijų muilo operose maudytis, tad nesusigundžiau kurti naujos partijos; o gal tiesiog mano ar valstybės galvoj trūko vienos kitos zvonkės. Ar kokio nors rinkimų minedo į nugarą. Ak, mia! (Mama – ar atvirkščiai.) Būkime. Be vargo, riaušių, bet su rinkimais. Balsuokime.

Balsas du

Šiųmečiai spalio dvyliktosios rinkimai Seiman visiškai išderino dabartinio Seimo darbą. Ypač pirmadieniais – dienomis, kai DAR susirenkama paplepėti ir ką nors pasiimti, t. y. priimti. Ką gi dabar pirmadieniais priima dabartiniai seimeriai? Posėdžių salėje – beveik nieko. Savo kabinetuose – svečius, kurie už JUOS; svečius, kurie gali padėti kovoti ir laimėti; svečius, kurie gamina patarimus, KAIP tą padaryti; svečius, kurie, jei jie laimės, taps ne tik visuomeniniais – kaip dabar, – bet ir neblogai mokamais infliacijos pažeistų mokesčių mokėtojų pinigais patarėjais.

Tik vieną šventą darbo dieną – pirmadienį – teturintiems parlamentarams neužtenka drąsos sulaukti darbo dienos pabaigos, nesvarbu kokie klausimai būtų svarstomi, bet po popiečio miego posėdžių salėje lieka mažiau seimerių, nei jų paprastai būna visos Lietuvos demokratinio ir voveruškinio parlamentarizmo sueigoje – Grybų šventėje. Seimeriai – dar kartą trokštantys tapti seimeriais – puikiai važiuoja net vienintelę šventą darbo dieną – pirmadienį – į savo rinkimų apygardas ar “sąrašus“ susitikti su tais, kurie juos keikė, o dabar rinks. Važiuoja – svetimomis mašinomis, valdišku benzinu varomomis ir dar valdiškesnių vairuotojų vairuojamomis.

Tai ko, tamsta mokytojau Česlovai, nori, kad klasė būtų pilna mokinių? Protingi vaikai pirmadieniais pamokas praleidžia. O kitom dienom ir taip nereikia eiti į mokyklą. (Taip nutarta.) Nebent negabiems. Kurie nieko nemoka, tik valdyti. Bet vis tiek balsuokime.

Balsas trys

Šiųmečiai spalio dvyliktosios rinkimai Seiman turi ir gana gražių priedėlių, – kad ir vieną: tauta klaus savęs – reikia ar nereikia pratęsti senosios AE darbą. Buvęs wiljamso konsultantas (atsimenam, kuo baigėsi) ir danų kiaulininkas (pakruojiškiai ir dabar žino, kaip ir kuo rajone “atsiduoda“), o dabar tik Vyriausybės atstovas, tituluojamas misteriu Išdaviku, sako – vėl(gi) padoriai – nekeldamas tono ir nedviprasmiškai: žmonės, referenduminkitės! Jei jūs pasakysite PRATĘSIMUI “taip“, šviesitės žvakėmis, jei pasakysite “ne“, grįšite prie balanos. Vienam besirūpinančiam šviesia tautos ateitimi piliečiui kažkaip išsprūdo klyktelėti apie el. lemputes ir kainas už TAI jau šiandien. Misteris Išdavikas visus peržegnojo ir pasakė: AA. Ar TOS raidės reiškia amžiną atilsį Ignalinos AE ir dar ganėtinai nedidelėms elektros kainoms, ar tik misterio Išdaviko inicialus, dar nepavyko išsiaiškinti.

Klausčiau: kodėl ir kam mus “dūrina“ NEGALIOJANČIAIS referendumais – Vyriausybė, misteris ir kt.? Klausčiau, bet ES sako: balsuokite dėl elektrinės kaip norite, bet gausite tai, ką… pasirašėte. Klausčiau, bet lietuviai azarto vaikai – tegu bando iš nevilties net išlošti. Būtinai balsuokime.

10 komentarų “Apie rinkimus – linksmai

Pridėti Jūsų

 1. Albertui
  Gerai pasakei apie nieko nereiškiantį referendumą. Pridėčiau, kad 4 mln litų – tai 1172 vagonai Calsbergo alaus arba kokie 3 globos namai, keturi vėjo generatoriai, o jei tokią premiją išrašytų mokslo vyrams ir moterims, mąstantiems skandinaviškai apie alternatyvių energijos šaltinių diegimą Lietuvoje …

  Patinka

 2. Taip, vyrai – taip !..
  O ar prisimenat vaikystes laikais nepakartojamus runkeliu atlaidus, kai tuos vargsiukus vezdavo pro Alytu i Kapsuka-swienta?..
  Tai laikai buvo, tai svente – runkeliu vogimas is “padvadu“ ir “palutarkiu“. O kokia ismone ir kokie irankiai – ir visa tai – tikrai ne del tu runkeliu, o del ?..
  Va cia tai buvo tikru tikriausi rinkimai – kas daugiau runkeliu pririnks, tas ir laimes… Bet,.. kiek tu runkeliu pakelese gala gaudavo ? ka ten privogdavom – nubyredavo i griovius daug daugiau…
  Ppsipasakokkit ir Jus apie tuos rinkimus.
  Alvydas

  Patinka

 3. Aš ir apie tuos pačius Kapsukas per Simną į Alytų runkelių rinkimus: Gudresni to meto Tomai Sojeriai ne tik patys lipdavo į “padvadas“ , “palutarkias“ , “samasvalus’, nes nuo jų ten juos vaikydavo pikti šoferiai, bet taip pat, įdavę maišelį savo mažosioms sesutėms, puseserytėms ar dukterėčioms, pamokindavo priėjus prie šoferio kabinos gailestingai prašyti: “Dėde, duok runkelį…“ Ir ką jūs manot – kralikam užtekdavo…

  Patinka

 4. sveikinu su nauja? valdzia! su nauju showman valinsku. su juo bus seime tikrai koki pusmeti linksma. po kelio laiko – asarosit, bet ne nuo juoko. dar vienas lietuvos politinis eksperementas?
  o gal valinskis issivystis ir bus toks “geras“ politikas kaip hollywood star ronald reagan?

  p.s. keista, kad ES laikrasciai ir TV visai ne domino lietuvis rinkimai, nei vienos zinios arba straipsnio.

  Patinka

 5. Valinskas ir Uspaskichas skirtumai ir panašumai:
  U. – kai prisidirba, važiuoja pas šeimininkus į Maskvą prašyti pilietybės
  V. – kai prisidirba bausmę atlieka Lietuvoje
  U. – perka diplomą
  V. – turi universitetinį išsilavinimą
  Abu užsiima klounada. Į seimą abu renka tautiečiai, kuriems nusispjauti kas valdys Lietuvą
  R. Reagan užvertė paskutinį komunizmo puslapį, labai laiku pradėjo Star Wars ir sovietai neatlaikė. Nereikėtų painioti Valinsko su Reaganu. Jei žmogus turi aktoriaus ir politiko talentą – tai privalumas.

  Patinka

 6. Na žinot, po savaitgalinio Radžiaus ir Buikutės -valincko pasamdytu klapčiukų -pasišvaistymo po Alytaus turgelius, mane jau juokas ir nebeima 😦
  O šventas žmonių naivume :(((
  O vargšė mūsų tauta :(((
  O jei rimtai -peilis tiems, kieno mąstymas – VIS DAR kategoriškai ne “UABinis“ :((((

  Patinka

 7. Mano nuomone, Paksas ir Uspaskichas – aiškūs iki nuobodumo. Labiau šiuo metu buvo pavojingi Prunskienė ir Paulauskas. Jų išstūmimas – nemažas pasiekimas. “Berniuką“ Valinską reikėtų labai akylai stebėti, lipti jam ant kulnų, ir neleisti “zyliuoti“. Idealiai Seimą įsivaizduočiau, kapitalistiškai šnekant, kaip idėjų rinkos konkurencinę areną, kurioje lenktyniaujama, kuo daugiau pelno “išmušti“ Lietuvos valstybei. Visiškai netikiu “pragmatiškais “ vyrukais “realistais“, ir jų šnekalais, jog patvarkys tą “konkretų“ reikalą “konkrečiai“ rinkėjų grupei ar regionui. Paprastai, tokie įlindę labai konkrečiai tvarkosi savus reikaliukus. Prisiminkime “realistą ir vadybininką’ Bosą, daug“nuveikusį gamtos apsaugai, praktiškąjį “etnologą“ neopagonį Jakvonį… Bradauską, Brazauską ir visus kitus tvirtai ant žemės stovinčius… Visą laiką maniau ir dabar manau – jog didžiausias Realistas yra Dievulis 🙂

  Patinka

 8. …taip jau buna tuose rinkimuose (kaip grybavime), kad šalia esančio – artimo ir ištikimo zmogaus nematom, bet, uztat, baravyką – iš toli… Taip ir renkam tuos grazuolius TV ekrano baravykus, nes jie “akyse mum stovi“…
  …dar linksmiau suskaldyt galvą musmirei, nes ta cirkininkė – visur pralenda ir save rodo… Miško cirkas ir cikras grybu karas – pasilinksminkim stebėdami politines kovas…
  O dabartiniam seime – dabar bus daug linksmiau, tik – kuriam laikui ?.. Prisimenat kai vienas R.Bubnelio įkurtos Litpoliinter TV lapinas kartą mestelėjo – atia-a ? Taip – jis atėjo, ir ne vienas… Dar – neblogai sulošė svogūnais (iš kairės į dešinę), paruošė (ar nusirašė) visas būtiniausiais pamokas, nusibraižė planą ir – va tau, boba – devintinės… Pažiūrėsim, kad tik įvyktų tas prisikėlimas ?..
  Budėkim, kaip sako skautai ir – auginkim skūras, kol devintos nenulupo – šildymo sezonas atėjo…
  Smagių akimirkų ir geros nuotaikėlės Visiems – Alvydas AJA

  Patinka

 9. GINTUI. “ Jei žmogus turi aktoriaus ir politiko talentą – tai privalumas.“ ne sutinku. politikai YRA aktoriai. be gorbaciovo reagen ne sugebetu uzversti paskutini komunizmo puslapi. Valinsko su Reaganu tikrai ne painioju. jis gi ne pardavines ginklus iranui, ne kariaus pries sandinistais /60000 auku/ ir tokio defizito – 2.600 milliardu $, tikrai ne padarys. del universitetinio issilavinimo: musu buves uzsenio reikalu ministras joschka fischer beige 10 klasiu ir dirbo taksistu. dabar desto in yale university.
  te gyvoja rezurekcija- naujasis atgimimas po klinikinės mirties,prisikėlimas amzinajam gyvenimui!
  VELYKOS!
  uspaskich ne komentuoju, nes visai man ne pazystamas.

  Patinka

 10. Ačiū Žanai už įdomias detales.
  …anot politikų, Reiganas kaip politikas nebuvo stiprus, bet jo didž +, kad sugebėjo surinkt stiprią savo aplinkos komandą, kuri puikiai veikė (turbūt ir jį patį ta komanda veikė – A.J.). Bet JAV mitas subliuško. Viskas trapu. Didybė menama. Araratas Turkijoje ir Armėnijos herbe, dar – Biblijoje, o Nojaus laivo nuolaužų galima rast, turbūt ir Lietuvoj ?

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑