Alytaus šypsenos ir grimasos

Daugiau šia tema:

Reportažas iš balos (2008.05.24)

Po metų-kitų švęsime 50 metų jubiliejų kai pietinėje Alytaus miesto dalyje, kuklių gatvelių sandūroje telkšo, anot glūkoido Vidmos sūnaus, didelė krūva vandens, kuri ir sausros metu puikiai matoma iš Pentagono palydovų. Užaugo trys kartos, kurios čia vaikystėje plukdė iš Vidzgirio pušies žievės išdrožtus ir popierinę burę turinčius laivelius. Jei pūsdavo palankus vėjas, regatos nugalėtojo brigas perplaukdavo balą per 5 minutes.

bala.jpg

Sezonas trukdavo devynis mėnesius kol bala užšaldavo. Tada vaikai važinėdavo ant šynelių arba ant užpakalio. Kitas malonus užsiėmimas, kai pavasarį iš trijų pusių gatvių viduriu subėgantys į balą upeliai virsdavo tokių laivelių slalomo trasomis. Nugali tas, kurio laivas pirmas pasiekia vandens saugyklą. Baksnojant lazda, buvo galima koreguoti tik to laivo plaukimo kryptį, kuris, pamiršęs tikslą, pasukdavo į apsemtą kaimyno daržą. Tokios taisyklės.

Šiandieninė kartos dešimtmečiai ne tokie romantiški, jie organizuoja baloje dviračių bulių kautynes arba stengiasi aptaškyti vienas kitą mėtomų akmenų purslais. Jei Quake3 deathmatch’e laimi surinkęs daugiausia fragų, tai čia laimėtojas privalo būti šlapias, bet būtinai neapsiverkęs. Ugdomos išlikimo, kovos už būvį savybės. Labai šiuolaikiška ir sukelia malonių emocijų. Gaila, bet suaugusieji to nevertina ir tyliai prakeikė buvusias ir esamas valdžias. Pastabūs sako, jog šiame rajone anais laikais negyveno komunistų partijos lyderiai, o Nepriklausomybės laikotarpyje miesto tėvai, todėl gatvių padėtis ir neturėjo gerėti.

sprendimas_janna.jpg

Klausimai:
#1 Kas kaltas, kad pusę amžiaus miestas neprižiūri savo gatvių: Landsbergis, DAX indekso kritimas Frankfurto akcijų rinkoje ar pernykštis kolorado vabalų antplūdis Balbieriškio bulvių laukuose?
#2 Gal galite išvardinti bent tris skirtumus tarp sovietmečio partinių bonzų ir dabartinių abonentinių šunponių įpročių, papročių ir mentaliteto
#3 (tik orakulams) kiek ateities generacijų dar galės naudotis landšafto įpatumais?

Būtų didelė netiesa sakyti, kad jie visi tokie. Dalis yra sąžiningi, pareigingi, įtakingi ir valstybiškai mąstantys, deja, jų mažuma. Jei būtų atvirkščiai, tokias problemas dešimtmečiais nereikėtų spręsti.

Daugiau šia tema:

Reportažas iš balos (2008.05.24)

7 komentarai “Alytaus šypsenos ir grimasos

Pridėti Jūsų

 1. Gintai, kadangi tai susiję ir su mano vaikyste, tai pateiksiu savo atsakymus ir išsakysiu ateities viziją:

  1. Kaltas – L i a n s b e r g i s ir iš jo sugriautų kolchozų užplūdę vabalai.

  2. Skirtumų nematau, tik geneologiją ir pora niuansų: buvo geri ir sėkmingi laikai, kai tam tikro mentaliteto personos, vadinamiosio apsukriosios “lapės vištidėje“ prasukinėjo aferą “socializmas“. Dabar gi jų sūneliai, pamestinukai ir pasiuntinukai “prasukinėja“ aferą “kapitalizmas“, tik įžūliau ir agresyviau (tai niuansai). Štai iš kur tas stebūklas “ant Lietuvos“: didžiausi komunistai urmu tampa didžiausiais “kapitalistais“.

  3. O ateitis – šviesi: ateina JIE – Gelbėtojai. Jie padarys, “čtob chromyje begali“ ir duos “každoj ženščine po mužčine“, “každomy myžiky – po butilke“.

  Tvarka bus! — Bala – taip pat :):(

  Patinka

 2. Ooo, tėte, taip gražiai BALĄ aprašei, kad norisi jai leist gyvent ir toliau! Čia gal kokia Nemuno senvagė, mažoji Dailidė bus susiformavus? Geriau ją pagilint, pirtelę pasistatyt ir paskelbt rekreacine zona..

  Patinka

 3. sveiki,
  o kodel jus is sitos balos ne padaret biotopa?
  pora varliu, zuvu ir t.t.
  siunciu jums dar viena pasiulima, kaip jusu bala “pagrozint“

  Patinka

 4. Na, ką jau – žūrim ką turim. Bet kad už vieną balą pamilčiau merą, kad ir dėl anūkų sausų kojelių. Na, žūrim, ką turim…

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑