Leonidas Donskis ir mūsų diskusija apie muziką

Kategorijoje ‚Muzika‘ neseniai karštai diskutavome apie vestuvinę muziką, jos reikšmę, prasmę ir balandas ant tokios muzikos kapo. Ta nuomonių įvairovė parodė, jog glūkoidai ir mus skaitantys yra tikri demokratinės visuomenės atstovai, sąmojingai ir įtaigiai reiškiantys savo mintis. BET yra dalykų į kuriuos požiūris galėtų būti vos ne vienareikšmis, tai L.Donskis su pašnekovas ir bando išsakyti. Gali būti sunku tai priimti, nes vis dar kultūrine prasme gyvename šalyje kažkur tarp Europos ir Honkongo (kaip toje dainoje).
Neseniai aplankiau glūkoidų webo adminą Donatą Kaune, ten rausėmės po jo terabaitines muzikos kolekcijas ir, kai kartais pasijunti nežiniuku, supranti kokio masto, intensyvumo ir gylio diskusijų galima dar laukti ateityje. Čia svarbus Donato pastebėjimas, kad glūkoidus vienija dar ir GERA muzika ir šiuo požiūriu suklijuoja skirtingas generacijas: tuos, kurie tada klausė Beatles, Doors ir hipiavo ir tuos, kurie užaugo punk, new wave laiku. Sunkiau čia sekasi posttarybiniam estradinės muzikos klausytojui ir daliai šiandieninio jaunimo. Apie tai išgirsite TV laidoje.

LTV laidoje „Be pykčio“ Leonidas Donskis kalbasi su kompozitoriais Šarūnu Naku ir Mindaugu Urbaičiu. Akademinė muzikos likimas, popso siautulys, dažnai įtakotas prastos prabos rusiško popso ir daug kitų minčių rasite šioje laidoje.

Žiūrėti LTV laidą

4 komentarai “Leonidas Donskis ir mūsų diskusija apie muziką

Pridėti Jūsų

 1. Gera laida buvo. Visos Donskio laidos geros. Geriausia laida Lietuvos TV padangėj. Mūsų su L. Donskiu muzikiniai skoniai panašūs (na jis gal kiek labiau linkęs į progresive – aš daugiau į bliuzinį, klasikinį roką. Žinau nes šiandien vienoj radio stotyje buvo interviu su juo apie mėgiamą muziką :)). Smagu būt su tokiu žmogum neformalioj aplinkoj padiskutuot.

  Patinka

 2. …kadangi rubrikos autorius “Leonidas Donskis ir mūsų diskusija apie muziką“ nepasirašęs, nežinau kam adresuoti savo klausimą. “Čia svarbus Donato pastebėjimas, kad glūkoidus vienija dar ir GERA muzika …..“ Panašios minties formavimą čia girdžiu kelintą kartą, todėl man kyla retorinis klausimas. Kur ta žmogiškoji supratimo riba, kuri skiria gerą muziką nuo blogos? Paskutiniu metu stengiuosi nieko nekomentuoti, bet kartais sunku susilaikyti skaitant tokias “auksines“ mintis….

  Patinka

 3. ..ir dar vienas minties galiūno šedevras..“Sunkiau čia sekasi posttarybiniam estradinės muzikos klausytojui ir daliai šiandieninio jaunimo. “…:)))

  Patinka

 4. Gera ir bloga muzika labai kontroversiški terminai, bet jei trumpai, kodėl Darius Užkuraitis steigia Opus3 radio stotį, nors panašių, atrodytų, pakankamai. Kažkada grojant Nemuno restorane, Valiaus Chlevicko iniciatyva, pabandėme groti Santana, George Benson, bliuzą. Visų muzikantų nuomonė – mūsų nesupras, ant tokių gabalų nieko neuždirbsim, publikai reikia Povilaičio, Paltinienės. Tada Valius pasakė: publiką reikia auklėti. Nors tada keistai nuskambėjo, bet vėliau, jau Žuvinte šie gabaliukai, dar Eruption, Rollingai publikos buvo gerai priimti ir tekdavo groti viršvalandžius.
  Gal geriau apie dešreles. Skanios, gerai atrodo, greitai iškepamos, bet prifarširuotos druska, atliekomis, visada yra bent šeši E, dar velnias žino ko. Tai ar čia geras ar blogas maistas? Su muzika tas pats, tik žymiai subtiliau

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: