Kodėl aš čia?…

Juozo Muzikevičiaus mintys, prisiminimai. Tai žmogus vienaip ar kitaip prisilietęs prie alytiškių muzikinio gyvenimo. Čia jis pats apie save.

juozas.jpg…šešiametis Juozukas…, vakarais motinos grojamos lyriškos melodijos, kruopščiai saugoma septyniastygė akustinė gitara….ir mano begalinis noras groti. Tokie prisiminimai liko iki šiandien. Po to nupirkta pirmoji padėvėta armonika. Džiaugsmas… pirmosios „iš klausos“ sugrotos nesudėtingos kaimiškos melodijos. Rimtas siekis muzikuoti…, tačiau ankstyva tėvo mirtis gyvenimą pakoregavo kitaip. Vos baigus aštuonias klases teko eiti dirbti, o toliau sekė gana paprasta formulė: darbas, mokslas, muzika.
1975 metai. Alytaus mašinų gamyklos vokalinis instrumentinis ansamblis. Pirmieji vadovai: Justinas ir Meilė Lukoševičiai. 1976 metais šiam ansambliui vadovauti atėjo gerbiamas maestro Juozas Abromavičius. Ir šio talentingo muzikanto dėka, Alytaus mašinų gamyklos vokalinis instrumentinis ansamblis tuo metu pasiekė tikrai neblogą lygį. „Ypatingų“ švenčių metu, kolūkių, tarybinių ūkių ataskaitų metu, apie pirmalaikius penkmečio planų įvykdymus, koncertuodavome, po to vaišindavomės tuo „ką dievas davė“. Taip pat gana ilgą laiką teko akomponuoti tuometiniam Alytaus mašinų gamyklos cirkui, kurio vadovu tada dirbo nuostabus žmogus, geras cirko specialistas a.a. Leonidas Bakanas. Kartais reikėdavo pagelbėti ir pagroti mašinų gamyklos klube (dabartinėje šv. Kazimiero bažnyčioje) vykstantiems šokių vakarams. 1978 -1980 teko groti Ukrainoje karininkų klube tarnaujant Tarybinėje Armijoje (foto su Algiu Balynu). 1980 vedžiau ir turėjau pasirinkti: arba žmona, arba muzika…:) Žinoma žmona…jauna… graži… ir… labai pavydi… Bet vėl gyvenimas taip susiklostė, kad nuo muzikos toli nenutolau. Apie dešimt metų teko fotografuoti filmuoti vestuves. Per tuos „biznio“ metus tikrai turėjau progos paklausyti daug ką ir sudalyvauti daug kur. Bet tai jau istorija.
Muzikantu netampama, juo gimstama. Kadangi ta gyslelė buvo įgimta, namuose įsirengiau nedidelę muzikinę studijėlę, ir po sunkių dienos darbų, narpliojau muzikines paslaptis. Apie instrumentų kaitą ir galimybes nerašysiu, tai skonio ir finansų klausimas, bet atidžiai išklausęs maestro Juozo Abromavičiaus svarius argumentus, nusipirkau „Korg i3“… iš parduotuvės… naujutėlaitį…
Brolių lietuvių atliekama muzika nelabai tenkino, todėl 1997 metais pradėjau muzikantų paiešką internetinėse erdvėse. 1998 metais susipažinau su puikiu muzikantu iš Vokietijos Georgu Oeingu, ir tai buvo pačio rimčiausio mano muzikinio kūrybinio darbo pradžia. Po to susipažinau su muzikantais iš JAV, Italijos, Škotijos, Japonijos, Anglijos, Olandijos ir kitų šalių. Intensyvus darbas truko iki 2004 m. Pagrindinis užsiėmimas buvo „Korg i3“ tembrų bei stilių programavimas. Patikėkit, tai ne šiknukės pakraipymas ant scenos pagal iš anksto įrašytą fonogramą, tai sunkus sudėtingas ir varginantis darbas… be to… ir dievo tai duota ne kiekvienam (čia aš giriuosi).
Kai kurie mano darbai publikuojami Amerikoje. Mano sukurtais failais grojama beveik visame pasaulyje… nuo Amerikos iki Japonijos. Reikšdamas didelę pagarbą šio puslapio lankytojams sutinku, kad ir šiame puslapyje būtų patalpinta mano kurta-koreguota-papildyta unikali „Korg i serijos“ instrumentams skirta informacija. Man bus malonu, jeigu tai jums suteiks pasitenkinimą.
Visus sveikinu su Naujaisiais 2008 metais. Širdingiausi linkėjimai Dainiui Prusevičiui, su kuriuo teko nemažai pagroti.

ico_video.gif Juozo namų ,,virtuvė“

5 komentarai “Kodėl aš čia?…

Pridėti Jūsų

 1. Malonu, kad Juozas užsiminė apie mašinų gamyklos orkestreli. Reikia pakalbinti Gintą Pikūna, kad pasidalintu prisiminimais apie savo kapela, ta kur Vaivoj grojo. Kazkaip įstrigo Eltono Johno – Daniel, artrodo Kęstas dainavo. Be to, kur maestro Romas Stankevičius, jo vadovaujami vėlesni Aisčiai ir ko gero vienas stipriausių Vyno gam.orkestrėlis ir jo istorija būtų įdomus skaitaliukas visiems mums.

  Patinka

 2. …būtinai reikia juos prakalbinti 🙂 Puikus muzikantas Gintas Pikūnas. Na o su Romuku Stankevičiumi vieną vienintelį kartą teko gyvai sugroti svečių teisėmis koncerto metu berods 1998 metais. Tokių muzikantų pavardės rašomos didžiosiomis raidėmis.

  Patinka

 3. Labai atsitiktinai papuoliau i si puslapeli. Tikrai yra malonu sugrizti i taip atrodo netolima praeiti., o kiek daug visko pasikeite. Aciu Muzikeviciui kuris skyre dali laisvalaikio paliesdamas sia tema. Galiu tik pasakyti, kad vistik buvo smagus laikas kai grojome. Esu dekingas savo mokiniams ir visiems buvusiems kolektyvu nariams , kaip anksciau sakydavom VIA (vokalinis instrumentinis ansamblis) su kuriais teko groti Alytaus siuvimo fabrike DAINAVA, Alytaus masinu gamyklos klube, skydiniu namu kombinato medzio apdirbimo gamykloje, elektos tinklu ansamblyje ir t.t.
  Geros visiems sveikatos , nepamirskit muzikos ir dainos. Sekmes Jums visiems.

  Su pagarba Justinas Lukosevicius buves VIA vadovas.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑