Nauja Alvydo Jegelevičiaus knyga

„NERŠTAS“. AUTORIAUS ŽODIS

alvydas.jpgGerbiami skaitytojai, visi suprantame žodžio nerštas“ prasmę, tačiau dažnai užmirštame, kad
tie, iš tikrųjų neršiantys gyviai, augalai (!) yra tikrieji mūsų broliai ir seserys šioje mūsų amžinoje
buveinėje – mūsų žemėje. Užmirštam ir tai, kad patys neršiame žymiai dažniau… Kas kita – menininkų „nerštas“ (!) Sena kaip pasaulis nuomonė, kad kūryba nėra darbas, pats kūrėjas – ne visai tikras darbuotojas, o kažkoks
susireikšminęs tinginys (?) Dar A. de Saint-Exupery yra pasakęs, kad „Nė viena tauta negali suklestėti, kol nesupranta, kad arti lauką – toks pats garbingas darbas kaip ir rašyti poemas.“ Tiktai šiandien – aš sukeisčiau vietomis „rašyti“ su „arti“. Tačiau – pabandykime suprasti ir kūrėją, kuriantį dvasinį produktą (!) Kartais tas, kūrėjo darbas tampa tiesiog titanišku darbu! Kai laikas suspaudžiamas taip, kad nelieka nei dienos, nei nakties, o tik ištisas degimas…Kiek menininkų taip išėjo ? Nusispjovę į savo fizinį kūną ir susideginę šioje ugnyje ? R. Jonutis, A. Verba, Z. Šteinys, R. Gavelis, J.Kunčinas, N. Miliauskaitė, E. Mezginaitė, kiti menininkai – dailininkai, muzikai, aktoriai… Jūs, aišku, pasakysit – alkoholis? Taip – jis reikalingas. Tai patikrintas vaistas nuo išpuikimo, nes sutryptas – visada aukščiau pakyla… Jūs pasakysit – tinginystė? Taip – ji reikalinga, netgi nereikšminant savęs ir nesidangstant – meditacijos, kontempliacijos, nirvanos, katarsio sąvokom, nes ji kitokia… Nes tai yra dar skausmingesnis degimas – sunkus, kankinantis kelias į būsimą kūrinį. Juk kūryba – tai amžinas degimas, kai kūrėjui reikia pasakyt tai, apie ką Jūs galvojat, gerbiami skaitytojai. Šioje poemų knygoje kalbama apie kūrybą ir apie kūrėją, jo sunkią, bet tikrą paskirtį. Be garbinimų, be niekinimų, tačiau kartais su visa anatomija – nuo spindinčių laurų iki patvorių mėšlo. Nes tikras menininkas ir yra mėšlavežys-auksakalys – tikras dvasinio gyvenimo restauratorius ir kūrėjas, kaip pasakė „Neringos“ kavinėje maestro „N“ (!) Nes jo vagos ir jo arimai visada rodo teisingą kryptį.

Knyga pasirodys artimiausiu metu.

ico_video.gif Knygos „Nerštas“ viršelis


7 komentarai “Nauja Alvydo Jegelevičiaus knyga

Pridėti Jūsų

 1. Labas Gintai, nemanau, kad žmogus dirba tik todėl, kad uždirbęs viską pravalgytų…:)) Įdėk kelias A. Jegeliavičiaus dainas parsisiuntimui….visgi Kalėdos artėja…:)

  Patinka

 2. Girdėjau, kad bus tok renginys, kuriame dalyvaus Alvydas:
  Alytaus kultūros ir komunikacijos centras Alytus
  2007.12.22 21:00

  Organizatorius: „A Priori Projektai“
  Tradicinis tikro garso ir dainuojamosios poezijos atlikėjų festivalis.

  Šventės/festivalio programa 2007:

  Festivalio pradžia: 21 val.

  Dalyvauja:
  Olegas Ditkovskis (Vilnius), Romas ir Benas Naidzinavičiai (Kaunas – Alytus), Alvydas Jegelevičius (Vilnius – Alytus), Artūras Sikorskis (Alytus), Dovilė Dimšaitė (Miroslavas), Kastis Petryla (Raseiniai), Aura Grikšaitė (Vilnius – Alytus), Hokšila Andrade (Vilnius), Ovidijus Jucys (Vilnius), Jonas Čepulis (Dangus).

  Taip pat:
  „Čia“ (Alytus – Druskininkai), „Gorod“ (Vilnius), „SweetSalt“ (Vilnius), „Nieko Pastovaus“ (Alytus), „Grass On The Floor“ (Alytus), „Accoustic Noise Band“ (Vilnius)

  Ir kiti atlikėjai bei konferansjė Liudas (Alytus)…

  Bilietai – kasose (15 – 20 Lt) arba po eglute!
  Daugiau informacijos – pas kalėdų senelį

  Eglutės – plastmasinės, žvaigzdutės –
  popierinės… bet muzika Alytuje – gyva!

  Patinka

 3. “Gluk“!!! ( naujas pasiveikinimas )vyriskos ir moteriskos gimines Glukoidams, visiems
  …besibaigentys praeja metai nejuciom vercia paskutinius nesnieguotus, dregnus puslapius, nori nenori, bet laiko kastuvas daro savo, praeiti uzpila ir valo kam autostrada, kam kelia, kam tik takeli i prieki. Laikas nestoja. Mes vis labiau brestam, tampam ne tik tevais, bet ir seneliais, kas proseneliais… netenkam pazistamu, draugu…. laikas eina, atnesdamas naujus dziaugsmus, gyvybes, pasiekimus… atrasdamas vietos ir netektim.
  ….pries Kucias, gal pjaustydamas ir ruosdamas sventine vakariene, gal ijunkdamas Kaledines eglutes girlianda, o gal uzdegdamas zvakele ant laukiancio lango, prisimink visus gerus prejusiu metu ivykius, gerus artimus zmones, silta vasaros lietu, Gluko bangos snaresi, nuostabius rudens lapus Tavo miske, pavergianti anuko juoka,( kad ir ne Tavo), vaiku pasiekimus, kad ir kokie jie bebutu, juos isaukstink… prisimink viska, ( net ir samanes cierka isgerta su savais) viska kas Tavo sirdziai suteikia silumos ir malonaus dziaugsmingo virpulio… tik tokiom mintim ir tokiais jausmais paruosk kelia Naujiems Metams, kreipdamas juos i ramu ir nesiblaskanti judejima…
  Su pagarba Vytautas (Styga)

  Patinka

 4. “Tiktai šiandien – aš sukeisčiau vietomis „rašyti“ su „arti“. “ va cia labai taikliai pastebeta. Isties dabar visa menine, humanitarine ir visuomenine veikla yra klaikiai nuvertinta tiek materialine, tiek dvasine prasme. Menininkai ir humanitarai ir kiti “ne statybininkai“ yra laikomi ne tik ubagais, bet ir durneliais.
  Geras straipsnis. Trbut ir knyga gera.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑